Споделена история от Семейство

Богатство, завист, майка ми.
Майка ми е убедена, че човек трябва да гони другите. Да гледа. Ако другия има нова мебел, ново подово покритие, нов парцал, то човек трябва да си скъса задника, но да има и той нова мебел, ново подово покритие и нови парцали.
Аз съм родена болнава. Омъжих се и имам двама сина за женене. Единият е в чужбина, другият е при нас. Здрави са, слава Богу!
Продължавам да си нося болните. Мъжът ми е добър човек. Децата ни са добри и възпитани. Домът ни е беден, няма излишества, лукс и разкош.
Живея много скромно, честно. Старая се да не гледам в паничката на другите. Не ми трябва, защо да ме яде червеят на завистта?
Всеки има предначертана съдба. Вярвам твърдо в съдбата. Някъде до 40-тата си година, все още имах плахи надежди, че човек може да се напъне и да преобърне света. Но вече смятам, че каквото е писано, не можеш да избегнеш.
Смущенията ми винаги идват от майка ми. Не разбирам, как едно 80 годишно същество, може да кипи от страсти. Страстта да гледаш другия, да бленуваш за пари и иманета....
Кажете, как да се защитя от смущенията, идващи от майка ми?

Коментари

1.   Не можете да се спасите. Факт е, че човек ако наистина има желание му намира начина, Вие така сте намерили за добре, майка Ви в крайна сметка не живее вашия живот. Въпреки всичко жената е искала да живеете по-добре, но едно ще Ви кажа, малко или много човек трбва да гледа, но не този и онзи, а хора които наистина са постигнали нещо макар и да са нямали, такива хора са вдъхновение, вярвам че човек не трябва с малко да се примирява. Но не се дразнеше на майка си, все пак и тя си им характер, който явно противоречи с вашия.

Поздрави!
Яница

2.   Мaйкa ти кипи от стрaсти, зaщото е изключително зaвистливa явно. Aми не си обяснявaм кaк толковa годиине си нaмерилa нaчин дa я порежеш и зaтвориш устaтa.
Aз бих и рекнaлa съвсем откровено, че съм щaстливa те тaкa! Ще зяпне, може и дa не ти повярвa дори, но нaкрaя ще бъде принуденa дa приеме. Пък инaче кaто толковa ври и кипи тя кaквото и дa е постигнaлa не и стигa, никогa нямa дa е поне доволнa.
Ти си гледaй твоят си живот и не се поддaвaй нa "стрaстите" и, пък и дa порежеш мaлко не е грях, aко товa те спирa.

3.   Как да се защитиш ли-с хумор и с мъдрост.
Като си убедена, че всичко е суета и гонене на вятъра, просто не и влизай в тона и това е...

4.   Съгласен съм със всичко написано, освен теорията ти за предестинацията.

5.   Ако имаш всичко което имат другите, това ли е щастието, човек и всичко да има пак може да не е щастлив..

7.   С всичко съм съгласен, освен със предначертаната съдба. Бог затова е дарил човека със свободна воля, за да взема сам решения. Колкото до материалното, то не носи щастие. От бедно семейство съм и преди да започна да работя не разполагах с пари, след това се развих в професията си и сега изкарвам предостатъчно, но не мога да кажа, че съм по-щастлив. Да, имам някаква сигурност наистина, но нищо повече. Не мога да кажа, че изобщо не обръщам внимание на материалното, но се старая това внимание да е сведено до минимум. Най-важното е човек да бъде жив и здрав, да вярва силно в Бог и да прави добро. Какво имат околните много слабо ме интересува.

8.   АВТОРКАТА: Номер едно, мисля, че хубавите неща не стават с натиск. Цветчето не се разтваря с натиск, трябва му слънцето да го погали, водата да прегърне корените му и да му дари живителна влага, трябва въздуха да му дари част от себе си.
Любовта е съзидателна, а агресията е разрушителна. като двадесет годишна девойка също мислех, че със насилие много неща се постигат. Че ако околните ми се карат, настояват, обиждат дори....
Не става нищо така. Трябва любов, без любов не може. Да го прегърнеш този човек, да му кажеш, че всичко ще си дойде със времето. Да го благословиш, да му пожелаеш най-хубавото от душа и сърце.
Красиво ли е, да вещаеш на детето си, мрачно бъдеще и гонене и бой, защото не е покрило норматива от домашни луксове?
Номер 2,3, 4 благодаря, ви. Бог да помага на всички!!!!!

9.   Гадни са тия материалистичните хора.

10.   Майка ти явно е такъв човек, не е осъзнала грешката си и не е пожелала да се промени. На тези години няма да се случи, нито ти можеш да й въздействаш по някакъв начин. Радвай се, че ти не си като нея, че децата ти не разсъждават така и просто пропускай тези коментари покрай ушите си. Наистина няма смисъл от спорове и убеждения, че не е права, най-много да се изпокарате и за какво? Ти нали си имаш свои разбирания и ценности, няма какво да се възпитавате на стари години. Тя ти е майка, уважавай я като такава, без да й влизаш в тона и да й се водиш по акъла.