Споделена история от Семейство

Той ни наблюдава постоянно
Здравейте, аз съм омъжена жена с две деца на 42 години. От 2 месеца семейството ни има проблем с момче от съседния блок, което е 20-тина годишно. Постоянно наднича през прозореца си и наблюдава апартамента ни, а когато аз или мъжът ми го погледнем веднага се скрива до следващото ни излизане на терасата. Той знае кога тръгваме и се прибираме от работа и винаги ни гледа. Започнал е да следи и 15 годишната ни дъщеря когато се прибира от училище. Той стои в колата си и я чака и когато тя влезе във входа той се прибира. Най притеснителното е, че миналата седмица едната страна на колата ми беше надрана с остър предмет. От тогава изпитвам страх какво иска това момче и какво още може да ни причини.
Как да постъпя в случая?

Коментари

1.   А Вие как сте разбрали за това, май и вие обичате да оглеждате другите :)) Може да му е скучно и да оглежда и други съседи, какво се взимате насериозно, като дойде да заговаря тогава му мислете.

2.   Хаха, изглежда като влюбен и филмиран. Струва ми се най-удачно някой общ познат да разговаря с него. Ако сте по-контактни може и вие съвсем непринудено и приятелски, с усмивка, да му кажете нещо от сорта "Здравей! Ето това ми е скайпът (мейлът или каквото имаш за виртуална комуникация, подаваш му листче с данните за контакт), искам да те питам нещо". Ако стане разговор на момента, може и тогава да го питаш защо наднича, но пак весело, не като заплаха. След време, ако се стигне до това да разбереш, че си пада по дъщеря ти, кажи му нещо от сорта "Тя е малка още, няма да се занимава с момчета докато учи, а тя ще учи още доста години. " :)

3.   Не можеш да казваш на кой кога да си гледа през прозореца или пък дали да стои в колата или не!

4.   Не можеш да казваш на кой кога да си гледа през прозореца или пък дали да стои в колата или не!

5.   Отиваш в полицията и обясняваш какво става,че следи непълнолетната ви дъщеря.Ако,момчето е под наем говори със съседите да получите номера на собственика на апартамента,ако живее с родителите си-говорете с тях.Ако,пък мъжът ти е по-едър или силен или имате такъв приятел отиват двамата и говорят с момчето...без насилие,но поне да го поизплашат.Дъщеря ви,да не се прибира сама,оособено късно вечер или от втора смяна ...за всеки случай може да и купите малък нож или бокс и баща и да и обясни как да го използва.Ако,не друго поне да говори с вас по телефона докато се прибира или поне да се преструва,че го прави.Много пъти такива изверги са безвредни,но плашещи и трябва да му покажете,че не се боите от него и няма да го търпите.Директно мъжът ви да говори с него и да го пита какво иска и какво цели?Разчитайте и в квартала,говорете със всеки който ви хрумне,възможно е тоя да се спре,само за това,че всички знаят какви ги върши.

6.   Обадете се в полицията.

7.   Вероятно става въпрос за психопат. Не знам доколко институциите могат да ви помогнат. Най-добре е да се преместите, преди да е станала някаква случка като по филмите

8.   Жалба в полицията и настоявай да му отправят предупреждение - ще се стресне. Непрекъснатото следене си е тормоз спрямо дъщеря ви и не е редно да се подминава с лека ръка.

9.   Подай оплакване в полицията. Преди ова може да оставиш камера на балкона или прозореца от там кэдето дебне

10.   Тая работа не е чиста според мен!! Най-добре го издебнете и говорете с него за да знаете защо прави така. Ако не стане два шамара и да си знае мястото!!

11.   Полицията, какво ще направи полицията според вас а, ще го прибере в дън земя защото гледа през прозореца. трябва да разберете какво става, каква му е целта, дали е влюбен я в теб я в дъщеря ти, дали е маниак който наблюдава, или има някаква друга цел, със заплахи не става с полиция също не става при положение че нищо не е направил, ако е откачалка тези действия ще задълбочат положението, ще стане озлобен към вас, ако е влюбен в дъщеря ви не е чак толкова плашещо положението, просто става въпрос за любов на всеки се случва да се влюби, ако е вманиачен да ви наблюдава и да разбира неща за вас лечението е само едно, ставате приятели с него сближавате се и тогава за него вие ставате равни, може да ви попита всичко което иска да знае, и този факт го прави безразличен към вас, насища се и вече не изпитва нужда да ви наблюдава и си търси други хорица за наблюдение, обаче ако е луд който ви има някакъв зъб и ви мрази поради някаква причина тогава вече е големия проблем, тогава каквото и да направите ще го озлобите повече, докато не ви избие, просто трябва да се изнесете с надеждата че на новото място няма да ви чака някой подобен :)

12.   Моето предложение е по-необичайно: снимайте го, докато дебне, после му пратете снимките ;) И му пишете: Внимавай много!

13.   Ама каква полиция, бе хора... какво ще е основанието на жалбата? "Стои си вкъщи и гледа през прозореца" или "Стои си в колата пред блока". О, какво престъпление! Няма основание за подаване на сигнал в полицията, никой няма да го приеме насериозно. Вариантът, който е най-удачен, е наистина да завържете някакъв контакт с него. Следващия път, като го видите през прозореца, усмихнете се и му помахайте, или го поздравете, ако го видите пред блока. Няма да ви изяде. Хубаво е да го заговорите, да го питате откога живее отсреща, с какво се занимава и прочие. Нека да види, че сте приятелски настроени. Разменете 2-3 думи, вижте дали се държи адекватно или изглежда, че има някакво отклонение, и тогава мислете за взимане на мерки. Не е задължително да е сериен убиец или изнасилвач, може да е самотен, срамежлив, да не знае как да се запознае с нови хора... причини, колкото искаш. Да, поведението му на пръв поглед не е нормално и разбирам, че се притеснявате, но така не си помагате. В краен случай, може някой по-едричък мъж да отиде и да му каже две думи, за да го сплаши, но ви пожелавам да не се стига до там.

14.   Номер 11, при нас в подобна ситуация след като се оплакахме от подобен тип тормоз /макар и породен от други причини/, кварталният помогна - повика на разговор натрапника и му отправи предупреждение и това беше достатъчно, за да го стресне и да спре.

Обръщали сме се към полицията и при други случай, например когато поради съседски свади, ни беше затворен достъпа до парцела и отново момчетата помогнаха. Не казвам, че има гаранция, че навсякъде ще е така, но ние два пъти сме опирали до необходимост от подобна помощ и без да имаме каквито и да било връзки или познанства, получихме човешко отношение от полицията и ефективно съдействие. Така че, препоръчвам и на авторката да пробва да отиде и да разкаже съвсем човешки в полицията за какво става въпрос - най-малкото ще получи по-адекватен съвет.

15.   Никой нищо не може да му направи, защото няма престъпление. Щом не закача дъщеря ви, какво от това, че я гледа. Да не сте мюсюлмани, те не дават да се гледат жените им, затова ги завиват в бурки. Нямате ли си щори, или пердета? Да не сте нудисти и да си ходите голи из къщи? Иначе за какво ще е този интерес? Или авторката е хубава жена, която привлича погледи, или дъщерята е обект за наблюдения. Нищо не можете да му направите, остава вие да сте по дискретни, на балкона човек излиза облечен. Виж ако ви снима и после разпространява снимки, това вече е престъпление, но не вие да определяте какво той да гледа, така прекалявате. По скоро наблюдавайте поведението му спрямо дъщеря ви, там е по тревожно!

16.   Абе, проблемът не е маловажен и хич не е за подценяване, защото не знаеш за какво ще използва информацията. На една приятелка и бяха обрали апартамента по сред бял ден и в последствие се оказа, че са я следили с месеци за да разберат кога отива на работа, кога се прибира, какви ценни вещи притежава и т. н. Така, че не е просто досадно, ами не знаеш какво може да стане после. Ако успеете да съберете доказателства, подайте жалба в полицията за психически тормоз. В крайна сметка доста зле действа на психиката да знаеш, че 24 часа в денонощието някой наблюдава теб или домът ти и съответно знае и най-малките детайли от живота ти, кога си лягаш, как са разположени мебелите ти, как си почиваш и т. н. Това си е грубо нарушаване на личното пространство! Макар и не физически, той на практика е нахлул в дома ви и в живота ви. Пък дано се окаже просто някой скучаещ безделник, ама знае ли човек?