Споделена история от Семейство

Тормозят ме от малка
Здравейте! Искам да споделя моят проблем. Аз съм на 11 живея в София и уча в балетното училище. Проблемът ми е, че ме тормозят от малка. Освен, че ходя там на балет, ходя и на други две места. Ходя в една школа, която е понеделник, сряда и петък и на още една, която е само събота и неделя. Едвам смогвам да запомня всичко. Мама е балерина в софийския балет и аз също трябва да стана. Да, но по толкова репетиции и представления аз не знам нищо от училище. На мен никога не ми е оставало време да преговарям за тест или да си науча урока. Мама казва по- важен ти е балета. А и то не са само танци то са и упражнения и да им запомняш имената. В училище нищо не разбирам. А и от тези палци краката ми са целите в мазоли и рани. Помощ!!!

Коментари

1.   Мило дете, разбирам те напълно, според мен имаш голям талант за балерина, но училището е по- важно както и самият успех.
Никое дете не заслужава да бъде тормозено.
Аз самият не бях много добър ученик едно време.
Сега съм на 23 години, млад мъж с добра професия.

За балета винаги има време но училището, уроците са най-важни.

Пожелавам ти успех. и дано мазолите да изчезнат скоро.

Успех.

Миро- 23 години

2.   Според мен по важно е училището и да смогнеш с уроците. Аз също те подкрепям като брат ми - Малко по голяма съм от теб но те подкрепям. Ти си златно момиче и прекрасно дете. Казва ти го момиче което е на 13 години.

С първия коментар може би сме прави. Училището е винаги на първо място.

Успехи миличка.

Валентина- 13 години

3.   Миличка, децата трябва да следват своя път и мечти, а не болните амбиции на родителите си! И тя не е права ученето е по -важно. Моите съседчета нс 13 и 11 тренират футбол от малки и въпреки това се учат добре, защото техните не им втълпяват, че спортът е по -важен. Да и той е важен, защото в днешно време има много затлъстели деца, но не трябва едно нещо да е за сметка на друго! Ако балета не те влече говори с нея или накарай някой по -разумен роднина да я убеди. Ако и това няма ефект отиди е Закрила на детето, защото за мен това си е тормоз над дете!

4.   Майка ти не разсъждава трезво относно бъдещето ти.
И по принцип нормалното е сама да избираш с какво да се занимаваш.
Ако толкова ти харесваше тоя балет сега нямаше да пишеш тази тема тука!

Ти сама ли си избра балета и ако да още ли ти харесва?
Защо си мисля, че много по - добре ще е за теб да учиш в обикновено училище, а в свободното си време да наблягаш на английския и на още някой друг чужд едик...
Нищо не трябва да е за сметка на образованието и на здравето ти! Това с мазолите изобщо не го одобрявам... особено за 11 годишно дете!

Ти трябва да се образоваш, да преследваш своите мечти (като ще е нещо съвсем нормално в следващите 4-5 години да пробваш различни, разнообразни неща) и интереси, да мислиш от какво ще изкарваш пари като станеш пълнолетна. Не да изпълняваш болните фантазии на майка си!

Защо не обясниш всичко това на татко ти (или друг зрял човек, който е авторитет в очите на майка ти) и да смените училището...
А майка ти да си намери друг страничен проект, като едно ново бебенце например... или поне някакво по - сериозно хоби, в което да влага неизразходвания си ентусиазъм и желанието си за организиране и контрол.

Също така горещо те съветвам да му покажеш (на татко ти или друг зрял авторитет близък човек) какво си ни написала тук и какво сме ти написали ние - със сигурност това ще помогне за решаването на ситуацията ти.

Желая ти повече увереност и смелост да бъдеш себе си!

5.   Трудно е, но ако наистина искаш да успееш с балета, това е начинът! Другият вариант е да се откажеш напълно от балета и да учиш нещо друго и един ден да имаш съвсем различна професия. Ако това ще те успокои малко, всеки професионален спортист минава през същото, не са само балерините. Да не мислиш, че професионалните футболисти, примерно, не са започнали да тренират още на 4-5 години и не са ги скъсали от тренировки докато станат това, което са днес? Така, че това е цената, която се плаща ако искаш да станеш професионална балерина. Майка ти е такава, така че ти би трябвало от малка да знаеш какво те очаква ако избереш нейния път. Виж, ако майка ти те е насилила да го направиш, а ти нямаш никакво желание за това, тогава е друго, но ако сама и доброволно си се захванала с това, то тогава няма смисъл да се оплакваш. Да си балерина не е само цветя и слава, но и много, ама много труд!
Така, че добре си помисли, кое ти е по-важно, да станеш балерина или да правиш нещо друго. Обаче, имай предвид, че ако избереш балета, един ден ще ти е една идея по-лесно да си намериш работа, защото майка ти работи в тази сфера и има познати. А ако, примерно, избереш да станеш химик или лекар няма да имаш такава помощ. Така, че лично аз бих избрала балета. Да, трудно е, но вече си положила доста усилия, така че ще е глупаво да се откажеш и да почнеш нещо от нулата.
Ще се справиш! Успех!

6.   А ти искаш ли да се занимаваш с балет?

7.   Номер5, съвсем ясно се разбира от текста на авторката, че тя не желае да се занимава с белет, а го прави заради майка си.

"един ден ще ти е една идея по-лесно да си намериш работа, защото майка ти работи в тази сфера и има познати" - и стига с това едновремешно мислене. Няма нищо по - хубаво от това човек сам са пробие пътя си! А не да е дъщерята или сина на еди кои/коя си.