Споделена история от Семейство

Приятелят ми има херния
Здравейте. Аз съм момиче на 24, имам приятел на 26 години, заедно сме от 4 и двамата работим. Живеем заедно с родителите му все още, колкото и да не ми харесва. Нямаме финансовата възможност да си купим самостоятелно жилище, а той не желае да живеем на квартира (нали е по-лесно вкъщи при мама). Та конкретно към въпроса ми. Като малък (12 годишен) е имал херния на един от тестисите му. Водили са го на лекар, след което му е направена операция и проблема е отстранен. Сега вече на 26 години се усъмнил, че отново има херния на същия тестис. Вчера ми сподели и беше много притеснен. Показа ми, но според мен няма проблем, просто си внушава, но разбира се един контролен преглед при специалист няма да навреди. Та той каза, че ще чака майка му и баща му да се приберат, за да им сподели за проблема си, при което аз му казах да не избързва, по-добре да отидем заедно на прегледа, и ако наистина му има нещо да им кажем, защото няма нужда да ги притесняваме предварително. Тогава той ми каза "Как така, това е все едно да кажа на тях, а на теб не", "Трябва да им кажа, предишния път, те забелязаха за проблема ми". Почнах да му казвам, че вече е на 26 години, аз съм жената до него, нормално е да споделя с мен, тогава е бил дете и те са забелязали за проблема му, но вече е голям. Разговора ни беше без резултат. Първо се прибра майка му, веднага и каза, а тя се шашна, почна да му казва, знаех си, че ще стане нещо такова, защо се криеш от нас (че не се преоблича пред тях, но си ходи по гащи вкъщи, пред тях, което не ми харесва.. ). Почна да му казва "Дай да видя", "Сваляй си гащите", той отказа (защото го предупредих, че ще стане така, достатъчно добре ги познавам, а на мен това не ми харесва). Тя продължи "Аз съм ти майка, мога да видя", " Ще те накарам да си свалиш гащите" и не престана да ходи по него 3 часа. След което се прибра и баща му, като разбра и той също започна със същите неща "Сваляй се да видя" и т. н, Аз бях в нашата стая и отидох при тях, за да видя какво става и ги заварих тримата, майка му и баща му говореха за тестисите на приятеля ми, колко били големи, как стояли, че нищо му нямало, но да отиде на преглед. Аз много се ядосах и се върнах в стаята ни, той дойде и каза, че показал само на баща си, а той пък от своя страна обяснявал на майка му какво е видял (предполагам, че и двамата са го видели) Ядосах се казах му, че това не е нормално, той е мъж на 26, не ми е приятно да се случват такива неща. Според мен това оглеждане е напълно излишно, те нито са лекари, нито специалисти в областта. Сърдита съм му, не знам какво да правя. Минават ми мисли да се разделим, та той се разхожда по гащи пред тях всеки ден. На въпроса ми дали ще заживеем заедно всеки път отговаря " Има време". На всичко отгоре майка му се обади на "всички" роднини" да им каже, че синът и отново има херния (което изобщо не е сигурно). Почна да обяснява как още утре ще отидат на лекар - те двамата. А приятеля ми казал, че ще отиде с мен, но тя настоява дойде с нас. като бил малък докторите и се скарали, че не е забелязала по-рано, че синът и има херния. По дяволите той вече не е малък, на 26 години е. Хора моля ви кажете, според вас това нормални отношения ли са? В мен ли е проблема? Преовеличавам ли? Въпрос към жените- как бихте реагирали ако това е ситуация с вашия приятел/мъж/? Към мъжете- разхождате ли се по гащи пред родителите си и бихте ли им позволили да оглеждат онези ваши атрибути? Моля модератора да публикува!

Коментари

1.   Олеле, Боже! Проблемът не е че има/няма херния, а че явно още не може да се откъсне от полата на мама! На 26 години майка му да му оглежда инструмента, че и да го води на доктор. Да не е на 6, по дяволите! На твое място сериозно ще се замисля какво бъдещи бих имала с такъв човек, защото той никога няма да порасне! И винаги и за всичко ще се допитва първо до мама. Извинявай, ама ако някой ден се отделите, той и при най-дребния проблем ще звъни да пита мама какво да прави. Това НЕ е нормално поведение за мъж на 26!
Така, че поговори с него сериозно, ако трябва дори го заплаши, че ако до 1 година не се изнесете от там ще го напуснеш, но просто той трябва да вземе живота си в ръце и то скоро. Какъв баща и съпруг ще бъде иначе? Че как ще поеме грижите и отговорността за семейството си като за всяка дреболия ще пита мама и тате какво да прави? За мен това просто си е типично поведение на властна майка, която категорично отказва да остави сина си да порасне, без да осъзнава, че той вече не е дете и с това си поведение само му вреди. Да не говорим, че и той дори не осъзнава колко ненормално е това. Съжалявам, но за мен връзката ви няма бъдеще, не и докато той не се осъзнае и не скъса пъпната връв.

3.   Никак, ама никак не преувеличаваш! Това със сигурност не е нормално, как майка му ще му разглежда тестисите на тия години? ! Така са си го научили, такъв ще си остане. Никоя жена няма да е по-добра от майка му. Много се навъдиха такива. Не мога да ти кажа да си тръгваш, само мога да те посъветвам да го направиш.

4.   Проблемът, както очевидно забелязваш, не е хернията или това, че някой му гледа атрибутите. Проблемът е той, който на 26 все още е Мамин Сладък... аз бих избягал на секундата от такъв човек.

5.   Нормално е да сподели, но останалото граничи с лудост. Мен ако питаш, по-добре си намери друг.
Ж30