Споделена история от Семейство

Той ме сравни със земята!
Здравейте! Пиша тук, за да излея мъката си както и да помоля за съвет.
Бащата на детето ми ме съсипва с всеки изминал ден.
Чувствам, че съм на ръба.... ще си кажете защо не си тръгвам?
Страх.... Страха да не загубя детето си ме е превзел от дъното на душата ми.
Обижда ме публично... пия кафе попринцип сама, защото той направи така, че всичките ми приятели да се откъснат от мен.
Когато ме види веднага ме гони от кафето.
Вика пред хората отивай вкъщи мястото ти е там не тук да ми пиеш кафета.
Срама, болката, унижението и обидата ме съсипаха.
Няма на кой да разчитам да бъде до мен дори само за морална подкрепа.

Така съм вече почти две години. Обиждя ме, че съм дебела
, че иска да отслябна, а аз малко напълнях поради здравословен проблем, който ме доведе до тук.
За него съм най- долното същество раждало се някога.

Как се промени какъв беше, а какъв стана. Не мога да говоря за нищо с него.
Заговоря ли го се зъби и ме псува на всяка дума.
С какво заслужих това?

Не мога родителите си да видя, защото той ми забранява категорично.... питала съм хиляди пъти.... Защо?
До този монент отговор не получих.

Има семейни приятели, които нямат нищо общо с него
Жените им ходят от нагласени по- нагласени.
Никога не съм чула да са нагрубени или обидени от мъжете си.

Нямам средства за адвокат, за да започна дело за детето.
В пълна задънена улица съм.
Не знам до къде ще стигна, но не мога повече така.

П. с. Моля историята да бъде пубкикувана и по възможност ако ми дадете съвет, ще съм благодарна.
Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Емииии.... не те знам кво чакаш. събираш си парцалите и си тръгваш. теглиш кредит и водиш дело. ако почне да те псува и малтретиа медицинско и едно ограничение. ако ще е гъз бъди и ти гъз със него. акосмяташ че да си слабохарактерна и с мрънкане ще се оправиш ми не. мъж който не те оценява като това което си просто не ти трябва. ай късмет

2.   Абе жени вие нормални ли сте в тая държава? Имате ли изобщо акъл в главите си не мога да разбера!! Как ще позволяваш на такъв човек да се отнася по този начин с теб? !? !? !? Как така ще ти казва той какво да правиш и къде да ходиш? !? Да не сме в турското робство? !? Направо го зарязваш и се спасяваш от такъв човек. Подаваш жалба за системен тормоз и си взимаш детето и бягаш иначе някой ден ще посяга и на теб и на него.. НАУЧЕТЕ СЕ ДА ИМАТЕ ДОСТОЙНСТВО И САМОУВАЖЕНИЕ КАКТО И ЧОВЕШКИ ПРАВА!!!

3.   Виж, мила! Колкото и да те е страх, ТРЯБВА да си тръгнеш! Ако не заради теб, то заради детето си. Защото той нагрубява теб, но детето вижда и чува и това бавно, но сигурно му се отразява на психиката. За това просто потърси помощ от някоя организация за жертви на домашно насилие. Те ще ти помогнат и с адвокат и с квартира, ако се наложи. Никой съд няма да даде родителските права на мъж-насилник, а и да ти кажа, в повечето случаи, особено ако детето е малко, родителските права задължително се дават на майката. Обаче просто трябва да действаш и то сега, веднага! А не да чакаш нещата напълно да излязат от контрол, да почне да те пребива, пък и не се знае кога и детето ще го ядоса с нещо и ще посегне и на него. Ще имаш ли сили да си простиш ако това се случи? Ако мъжът ти направи нещо на дето ви защото не си намерила сили да се махнеш по-рано, никога няма да си простиш! За това, събери цялата смелост, която ти е останала и действай! Заради детето си! За да има то щастливото детство, което заслужава, за да не стане никога свидетел на това как татко пребива мама, за да не стане никога жертва на баща си... просто нямаш друг избор! Щом си намирала възможност да пишеш тук, значи имаш шанс и да се обадиш за помощ когато мъжът ти не е наоколо. Направи го! После вземи детето, малко пари, личните си документи, ако можеш някоя дрешка и изчезваш. Просто нямаш друг избор!
Иначе собственото ти дете няма да ти прости! Защото сега освен, че самата ти живееш в ада, обричаш и него на същото. Вместо да има щастливо детство, живее в страх! Събуди се, ти си майка и трябва да направиш най-доброто за детето си, колкото и да те е страх!
Съжалявам ако съм малко груба, но някой просто трябва да те разтърси за да си дадеш сметка, че в тази ситуация не става дума само за теб, но и за едно невинно дете. Дете, което не заслужава такъв живот.

4.   надявам се разбираш, че ти и детето ти нямате бъдеще с този изрод?

5.   Поредната тема за женския стоицизъм. Бягай, момиче, бягай, каквото и да ти струва това.

6.   Обаждай се в полицията веднага! Също и на Анимус, има безплатни консултации.
Никой няма да ти вземе детето, само те плаши кретенът му с кретен.

Така че полиция, ограничителна заповед и заминавай при родителите си.

7.   ако мислиш че родителите ти ще ти помонат взимаи детето и отиваи при тях и не се връщаи никога обратно

10.   И така, ПЪРВО - отиваш и си подаваш една молба по Закона за защита от домашно насилие той да не припарва до теб и детето!!! Има достатъчно информация в интернет как да я оформиш САМА. Ако напишеш нещо, пусни го със заличени лични данни и ще ти го редактирам. Така ще можеш да го изкараш от семейния ви дом и да решиш една част от проблема.

Второ -от това, което си написала, разбирам, че не ходиш на работа и той ти ограничава социалните контакти. ТРЯБВА да си намериш работа ВЕДНАГА.

Трето, имаш право на издръжка за детето. Законовият минимум е 105 лв. Ако е декларирал добри доходи, спокойно можеш да му вземеш 200 лв. и повече на месец.

Не казваш нищо за семейното жилище и въобще имуществото ви по време на брака как е придобивано. Не знам дали си наясно, но имаш право на част от всичко, придобито по време на брака. Сложно е да се каже на какво точно имаш право или нямаш, без да се знаят много уточняващи факти, но едва ли ще останеш съвсем без нищо при един развод.

След това, твоите родители как търпят подобно отношение към теб??? Да разбирам, че живеят в друг град, след като не те пуска да ги виждаш? Сподели с тях, те биха те подкрепили и подслонили.

ПОЛОЖЕНИЕТО НЕ Е БЕЗНАДЕЖДНО. Има много какво да направиш. Не съсипвай и психиката на детето, оставайки там.

И още нещо - ако докажеш липса на доходи, има как да получих безплатна правна помощ. Не очаквай да е много качествена, но е по-добре от нищо. Попитай в местната адвокатска колегия и ще ти обяснят какво е необходимо да представиш, за да ползваш безплатна правна помощ.

11.   Не го оставяй да се държи така с теб. Следващия път като те обиди или напсува му отговори и ти. Не казвам да го псуваш, но просто не му се оставяй. По-добре да те удари (ако още не го е и правил) и да си изкараш медицинско, което би те улеснило при едно евентуално дело за детето. А към него как се държи?

13.   Повече от ясно е, че не може да продължаваш така, защото това ще се отрази и на детето.
Уведоми го, че желаеш да се разделите. По принцип, в най-честия случай детето, особено ако е толкова малко остава при майката. Той няма как да ти отнеме родителските права, ако не докаже, че не си способна да се грижиш за него. Проблем ще бъде, ако не работиш и нямаш собствени доходи. Ако е така, налягаш си парцалите и започваш да си търсиш работа и СЛЕД това предприемаш стъпки за развод. Консултация с адвокат е 20 лв. Таксите за завеждане на дело за развод обаче скочиха, има ги някъде в интернет. Така или иначе съставяш си план, който следваш и стискаш зъби, докато го реализираш. Успех!

14.   До ком. 10:
Той работи, но не е представил нккакви доходи работи без трудов договор.
Детето ми е адски привързано към него.... купува и много неща, както и я настройва срещу мен.
Полиция съм викала многократно, но като разберат, че е припозната казват- В такъв случай нищо не можем да направим! Пишат протокол и след два дни пак старата история.
Поивках не един път морална подкрепа от родителите си, баща ми казва така- Аз какво да направя ти сама се набута там оправяй се, а майка ми има друг мъж и друго дете иска да ми помогне, но финансовото и положение е много лошо. Все пак дори да остана при нея ще съм още едно гърло за хранене. Тя няма възможност.
В задънена улица съм до скоро работех, но рой направи всичко, за да се махна. Хвърля ми стотинки на земята колкото за едно кафе. Такава болка и унижение не съм изпитвала, а може би няма да изпитам както сега.

15.   Първо не знам как имаш малко дете, я нямаш 300 лева да започнеш дело, не е укор, просто учуда.
Нямаш ли толкова един познат или братовчед да ти заеме, или кредит някакъв, дори да ти излезе 100 лева по скъп той.
Второ, толкова ли няма братовчедка ти (или някоя приятелка) мъж да го спука от бой като хората, Колкото и да са те отритнали хората все 1 върла жена ще се намери да ти помогне. Аз бих много лошо на една приятелка мъжа и, после накрая малко съжалих даже.
Просто си поредната жена отрасла в слабо семейство и реодила около 20-те, реално погледнато почти тинейджърка, срещнала първия тапанар който я е заговорил. Тва е по-скоро укор към цялата държава колкото към теб.

Това навсякъде, както и тук, се наказва със затвор, или доста солидна парична санкция, доста лесно и начинаещ психолог ще изтръгне безболезнено цялата информация за семейството ви и как протича ежедневието ви.

16.   Първо не знам как имаш малко дете, я нямаш 300 лева да започнеш дело, не е укор, просто учуда.
Нямаш ли толкова един познат или братовчед да ти заеме, или кредит някакъв, дори да ти излезе 100 лева по скъп той.
Второ, толкова ли няма братовчедка ти (или някоя приятелка) мъж да го спука от бой като хората, Колкото и да са те отритнали хората все 1 върла жена ще се намери да ти помогне. Аз бих много лошо на една приятелка мъжа и, после накрая малко съжалих даже.
Просто си поредната жена отрасла в слабо семейство и реодила около 20-те, реално погледнато почти тинейджърка, срещнала първия тапанар който я е заговорил. Тва е по-скоро укор към цялата държава колкото към теб.

Това навсякъде, както и тук, се наказва със затвор, или доста солидна парична санкция, доста лесно и начинаещ психолог ще изтръгне безболезнено цялата информация за семейството ви и как протича ежедневието ви.

17.   Авторке, молбата, за която ти казах, се подава в съда, а не в полицията. Хубаво е, че и полиция си викала, съставяли ли са протоколи? Прочети внимателно какво съм ти написала в коментар 10 и го осмисли, не си намирай оправдания да оставаш. Между другото, ако е осъден, бащата е длъжен да дава издръжка, дори и да е безработен. Адвокат съм и консултациите ми не струват 20 лв., но към теб проявявам съчувствие.

18.   Всъщност се оказва, че ти брак нямаш, имаш съжителство. Просто си вдигаш чукалата и го съдиш за издръжка. Предполагам, че живееш в негово жилища отпреди съжителството. Само че от всички обяснения излиза, че ти няма как да го напуснеш, защото няма къде да отидеш, нямаш човек с жилище, където да се приютиш на първо време, нито пък доходи, от които да се издържаш. Той ще иска родителските права, защото към момента може да осигури по-добри условия за отглеждане на детето и може и да ги получи.

19.   Защо не изгледаш филма "Достатъчно"? Не казвам, че твоята история ще се развие така, но може поне да ти помогне малко морално и да ти вдъхне сили да действаш. Биографията на Тина Търнър също е доста поучителна...

20.   До ком 15
Ами да имам дете... което е зафоволено от всичко, но това всичко за съжаление не и го давам аз.
Извинете, ако съм груба, но всеки има пари и не всеки получава подкрепа поради тези факти повечето жени мълчат и търпят като мен.
Ако имах къде да ида повярвайтр ми нямаше и минута да остана.
Не съм писала, за да ме съдите ( само Бог може да ме съди)) я за да ми дадете. Своите съвети.
Уважавам мнението на хората.

21.   Отрови го и го зарови някъде... един боклук по-малко!
М25

22.   Ми щом за теб, материалното е по-важно от психическото здраве на детето ти, ами стой си и чакай кога ще те пребие, но не се чуди, че един ден детето ти ще се обърне срещу теб и, че сигурно никога няма да ти прости за нещастното си детство.
Кое е по-важното за теб, детето ти да расте здраво и щастливо или да има всеки лъскав боклук, който пожелае? Явно не ти пука как всичко това се отразява на психиката му, важното е, че е материално задоволено. Ми, хубаво! Животът си е твой, нека бие като си го избрала! Ама защо принуждаваш и детето си да живее в такъв ад? !

23.   В най-лошия случай има кризисни центрове, където може да те приютят с детето. Иначе №22 е прав!