Споделена история от Семейство

Несбъднати очаквания
Семейство сме от около 2 години. Втори брак ни е и на двамата, нямаме общи деца, аз съм на 37 тои е на 44 години. В началото когато се запознахме всичко беше чудесно. Мислех че съм срещнала най-добрият и чудесен човек но тази самузаблуда не продължи твърде дълго, и както се казва човекът си показа рогата. Принципно никой не е идеален, всеки има своите плюсове и минуси но отношението му спрямо мен е под всяка критика, започна да ме обижда, да ме унижава при всеки подходящ повод. До скоро го правеше само вкъщи но от известно време го прави и пред колеги и приятели, това ме кара да се чуствам много неудобно. От околко шест месеца сме в Германия, работим заедно и положението вече стана нетърпимо. Когато опитам да говоря с него казва, че аз съм го дразнела и предизвиквала да се държи така. Лошото е, че и колежките ми казват, , Мъжът ти се държи много лошо с теб. Защо си с него? "Започнах да се замислям... заради една обич, струва ли си да си съсипвам нервите и живота?

Коментари

1.   Еми не, не си струва. Оставяй го спешно, вреднага, завинаги и официално.

По - добре да живееш сама и примерно някакви селячки да те обсъждат, че си сама, докато те се натискат да търпят от одавна опротивялите им половинки, за да не са сами нали и защото такива са "традициите", но да си запазиш нервите и здравето. Ти ако останеш с този емоционално нестабилен и комплексиран "мъжкар" ти гарантирам, че след 10 години не само, че ще изглеждаш супер застаряла от емоционалния тормоз и униженията, които ще ти налага все повече и по - агресивно, ами и ще си докараш някое яко заболяване на нервна основа примерно.
Хайде, горе главата!

2.   И аз съм така с мъжа ми, само че на мястото на любовта е привързаността и детето ни, може би и страха от новото не знам и аз какво да правя. Но щом за теб е втори брак и нямаш деца от него какво те спира? Щом от първият си тръгнала с дете да се разделяш.

3.   Ох... И аз съм в подобна ситуация и не знам какво да ти кажа. Обич ли е това?
Давам ти подкрепа. Не си сама.
Ще следя... :(
Ж31

4.   Абе да ти кажа честно, не си струва.

5.   "Започнах да се замислям... заради една обич, струва ли си да си съсипвам нервите и живота? " Това да те обиждат, някои го смятат за обич!? Нямам думи!

6.   Мила, когато сте се събрали не си била на 20, че да ти е първа връзка и да си тотално заслепена. Не помисли ли за това, че първо трябва да поживеете малко, да се поопознаете по-добре и после да се жените. Пишеш, че и двамата сте имали по един предишен брак. Нищо ли не научи от предишния си брак? Уви, животът не е като сапунка или приказка на братя Грим и рядко нещата завършват с "и заживели дълго и щастливо", особено ако и двамата не са положили усилия това да се случи. Така, че щом нямате дете (това поне е добре) събирай си багажа, подай молба за развод и се махни от него. За какво да търпиш? Майките поне се оправдават, че е заради децата, за да имало детето "нормално" семейство. Ами теб какво те задържа? Или си някоя мазохистка и искаш да видиш до къде могат да стигнат нещата? Мислиш ли, че нещо ще се промени? А, всъщност да... скоро ще почне и да те бие. Така, че обич, обич, ама самоуважението е по-важно. Толкова ли нямаш такова, че си готова да се превърнеш в боксова круша, само защото го "обичаш"? Това твоето дори не е обич, а направо Стокхолмски синдром!

7.   Благодаря номер3 а между другото човек които не е преживял това няма идея за какво става на въпрос лесно е отстрани...

8.   №7, явно е авторката - това какво ще изтърпиш зависи само и единствено от ТВОЯ праг на поносимост. Прекалено драматично гледаш на нещата - ситуацията е такава в резултат на твой избор и продължава пак поради твой избор. Е, какво му е толкова трагичното и извънредното. Ти позволяваш всичко това и го понасяш. Поведението ти не е на човек, който има един брак зад гърба или на човек с житейски опит. Коментарът на №6 е много точен.