Споделена история от Семейство

Подкрепа или нерви съм,греша ли и как да оправя нещата
Здравейте
Имам връзка от скоро за този период се случиха мн неща както хубави така и лоши, няма да изпадам в подробности. Искам обаче съвет, не знам как да бъда упора на приятелят си
Когато се опитам да говоря с него обикновено се караме
Казва ми че не го подкрепям, а го мачкам и сривам когато споделя-ок не трябва ли да му кажа когато смятам, че греши, как да го подкрепя когато не е прав? !
Казва ми чр съм му нерви и не иска да говори с мен, вика ми, крещи, убижда, обвинява ме за миналия ми живот не приема факта че съм обичала. Наисти аз го обичам безкрайно много както никой до сега, но той да ми се сърди че съм обичала и друг в миналото.... не го разбирам.... молих се и се извинявах за това че съм имала чувства към друг
Има и друго, аз съм разведена от 4 год обаче той не знам защо ми обяснява, че аз се интерсувам от бившия си мъж, което не е така
Мисля че не приема и факта че имам син от него, поради факта че направих аборт скоро
Открито ми казва, че не иска детето и не го интерсува, после казва обратното но и аз имам някакво усещане че изпитва сякаш умраза, все да го вземал баща му да го гледа
После пък той баща му не го иска това дете, не му трябвало

Коментари

1.   Еми приятеля ти има емоционални проблеми, комплекси и сериозни проблеми с егото си.
Това най - често се дължи на трудно детство, на родители, които не са се отнасяли правилно с него, когато е бил дете.

Вариант А е да започнеш да го подкрепяш така, както той иска и да проявяваш разбиране към емоциите му, колкото и нелогични и нелепи да ти се струват.

Вариант Б е просто културно да се разделиш с него и двамата отделно да продължите животите си кой както смята за правилно и добре.

2.   Разкарай го! Мъжа, не детето!
Ж (майка на 2 деца от 2-ма мъже)

3.   Не знам защо споменаваш за детето чак накрая, като последния проблем, който те вълнува. Надявам се не е така, но то е по-важно от всичко друго. Надявам се като майка, да поставиш детето си на първо място. Не мисли само за себе си, а и за детето. То как се чувства с този? Приема ли го? Разбират ли се? Викал ли му е някога? Нагрубявал ли го е? Ами, по-лошото, удрял ли го е? Или "само" го мрази? Ти като майка, защо позволяваш да навлиза човек, в живота на детето, който да го мрази? Когато някой мрази някого, то не си остава само с омразата. Обикновено, се усеща и от другите. Стига се до постоянен тормоз, крещене, бой... Ти това ли искаш за това дете? Баща му къде е, че да те вразуми малко? Има майки, които гледат само себе си, изобщо не спират да се огледат какво причиняват на собственото си дете... Не казвам, че си от тези майки, но се замисли, докато е още време.

Другото, което явно ти е повече проблем.... Ами, той не те уважава и е болен мозък. Всеки човек си има минало, но вие не живеете в миналото, а в настоящето, та какъв е той, за да те съди? Той, предполагам е имал и други връзки, преди теб. Ти защо не му правиш циркове? Щото не е нормално, за това!

"Казва ми чр съм му нерви и не иска да говори с мен, вика ми, крещи, убижда, обвинява ме за миналия ми живот не приема факта че съм обичала. "

И пръстите ми вече се счупиха да пиша, че един мъж почне ли да крещи, да обижда, бягай от този мъж. За какво ти е? Да търпиш цял живот тормоз над себе си? Ако нямаш самоуважение и самочувствие, ще търпиш. Ако имаш, обаче, знаеш, че заслужаваш нещо по-добро от постоянно сърдит и гневен бей, който си мисли, че знае всичко, прав е за всичко, и не се вълнува от чувствата на околните. Щом по теб крещи и обижда, смятай как ще се държи с това дете. Лесно е да нападаш по-слабите от теб, но това не те прави по-силен, както вероятно се чувства той. Прави те л*йно. Ако искаш и ти да бъдеш л*йно, бъдете "щастливи" заедно. Само че, детето с нищо не ти е виновно, и заслужава по-добър живот. И аз съм с такава майка егоистка, и изобщо не изпитвам нищо към нея, заради всичко, което ми е причинила като дете. Ако искаш някой ден детето да се отнася с безразличие и гняв към теб, давай в същия дух.

Depravity

4.   Извинете, но любов, любов ама чак до там.
Как позволявате да говорят такива неща за детето ви.
Що за мъж е това да се сърди, че сте обичала преди.
За какво се извинявате... че сте обичала преди него ли?
Еее той си е егоист нима той никога преди вас не е обичал или спал с някоя.
Хайде моля такива мъже няма.
Или му дайте ултиматум или да дърпа на няъде.

5.   След прочетеното, не разбирам защо изобщо сте заедно.

6.   Просто се раздели с този мъж.
Не заслужаваш това отношение-и мъжът до теб е лабилен, непостоянен и непорасъл. Искаш още едно дете и да си самотна майка с двете ли?
Щом не се разбирате сега-нямата общо бъдеще.
Гледай си сама детето и се раздели със сегашният, докато е време. Много объркано пишеш.

7.   Направо ти се чудя на акъла, как така позволяваш някой да е по-важен от детето ти. Такива като теб ме дразнят супер много.

8.   Още ли сте заедно?

9.   Като начало опитай да си му Опора!

11.   Ето тук е заровено кучето "обвинява ме за миналия ми живот не приема факта че съм обичала. " Явно миналият ти живот не е бил розов. Ако само си обичала еди доди, но после разводи, деца, аборти, дошло му е в повече. Не си губи времето, намери си подходящ, някой разведен с дете ще е най добре. С такъв най спокойно ще живееш. Ерген никога няма се върже на такъв живот.