Споделена история от Семейство

Проблем с комин и покрив
Здравейте!
15 години ми тече на етажа, защото трябваше да се направи покрива, но другите семейства не даваха пари. Миналото лято махнахме целия покрив, изградихме го от нулата и го покрихме с битумни керемиди. Тази година, съседа, който никога стотинка не е дал за нищо общо и все повтаряше, че на него не му тече и няма да участва в правенето на покрив, нито финансово, нито физически, реши да си строи парно. Няма разрешително, разчита, че е на задната страна на сградата. Та сега иска да мине комина за неговото парно през част от новия покрив. Аз съм твърдо против да се реже и преправя покрива, а той иска точно това да направи. Може ли да не се стига до тази манипулация, а комина, някак си да заобиколи стряхата? Дайте съвет, моле ви! Вие на мое място какво ще направите? Вчера дойде, да се оплаква, че моите деца шумят, а те стояха тихи и си говореха пред компютъра за една игра. Все му пречим.

Коментари

1.   Кажи му: Щом не е помогнал за покрива, сега да се оправя сам, без да му даваш позволение да реже. Ако се беше включил заедно с вас, можеше да го направи, но сега да си носи последствията. Събрание нямате ли? Поговорете всички заедно там и вземете решение като възрастни хора. Успех, да са ви живи и здрави децата и семейството.
Da. Iron Block

2.   Така е в общи сгради. Тябва да има компромиси и разбирателство, иначе става ад. Рязането няма да е голямо, не виждам проблем, ако е за негова сметка, но задължително да са спазени нормите за изграждане на комини, спазени отстояния от дървените части, качествена изолация и замазка, качествено ремонтиране на покрива около комина. Даже, ако не ви е малко жилището, може да се навиеш коминат да мине през вътрешна стена, така ще се отопляваш безплатно, защо топлото да бяга навън гратис? ;) Само го измажи, не му слагай изолация, да може да отдава повече топлина.