Споделена история от Семейство

Помощ!!! Бившия ми приятел тормози мен и детето ни!
Здравейте. Имах връзка с женен мъж, от която имаме дете на 2 години. Жена му знаеше за нас и за предишните му изневери, тя също е била с други мъже. Те имат 2 деца, бракът им е сама за пред хората. Тя е криела мен и мъжът и, за да не разберат родителите му защото ще го оставят без наследство. Разделих се с този мъж преди 6 месеца, когото разбрах, че жена му няма да му даде развод. В момента го е яд, че не съм с него и ме тормози. Един негов приятел се опита да ме блъсне с колата си и ме преследва на всякъде, снимаме с телефона си и какво ли още не. Бащата на детето ми в същото време, обижда мен и дъщеря ни във Фейсбук. Че не съм я отглеждала добре, че не е негово дете, че детето е измет, че аз съм мърша, че спя с други мъже, че правя тройки и мъкна детето с мен на пиянските сбирки на който ходя!!! В това, което говори няма нищо вярно. Не знам кака ще се по чувства детето ми когато прочете това, баща и е писал. Има ли право да я отрича пред хората при положение, че я е припознал доброволно.? На мен ми писна да давам обяснения на всички, че детето е негово. Иска да ме очерни пред хората. Подадох жалба в Полицията, но това продължава... Моля за съвет, към кого да се обърна за помощ. Към Агенция за Зарила на Детето или... не знам. Вече психически не издържам. ИИ ме е страх за живота на детето ми, защото той каза, че ако съм разкажела истината на хората за семейството му, той щял да съсипе моето семейство и детето ни.
Благодаря ви!

Коментари

1.   Опитай се да заживеете с детето в друго населено място и да започнете нов живот. Потърси помощ от роднини, приятели. И по-добре изтрии Фейсбука или го блокирай

2.   Отиди в прокуратурата и в съда с разпечатка на всички обиди и заплахи! Ако вината му се докаже ще му изкарат ограничителна заповед да не доближава теб и малката на по -малко от 100 метрра. После може да се устроите в друг град с нея за да си по -спокойна, но повече нр крий, той разчита на страха ти и може и да стане по -зле. Веднага отиди при адвокат той -добре ще те посъветва как да решиш проблема.

3.   Ако живееш под наем, смени жилището за да не знаят къде си, даже ако може смени града. Ако продължи можеш да принтираш обидите от социалните мрежи и да ги добавиш към доклада за полицията, а ако не се спре там, мисля че е добър вариант да останеш без социални мрежи за известно време.. или да ги смениш, можеш да го блокираш..

4.   Жена му и да иска, не може да му даде развод. В България, пък и в целия свят, развод се дава от съда, в случай, че един от двамата съпрузи пожелае. Когато единият подаде молба за развод, другият може и да не е съгласен, но нищо друго не може да направи, освен да протака за известно време, но в крайна сметка съдът пак ще даде развод. Във вашия случай явно никой не е имал желание да се развежда. Просто този мъж е искал да си има две жени под ръка, като е разчитал, че ще може да си те балалайка до безкрай. Сега това за теб е горчив урок, но това е твоят избор, ти си избрала този мъж като достоен да бъде баща на детето ти. Блокирай го във фейсбук, отиди да живееш в друг град, просто да нямаш никакви контакти с него. Така полека нещата ще стихнат, но за следващия път си отваряй добре очите.

5.   Бившият ти припознал ли е детето, т. е. вписан ли е в акта за раждане, като негов баща?
Отговори на този въпрос и мога да ти дам адекватен съвет.
Използвай също и писанието му във фейсбук.