Споделена история от Семейство

Аз ли съм лошият или жена ми е причината
Здравейте,

Пише мъж на 36 г. С жена ми сме женени от 2 г. и имаме дете на 1г и 3 месеца. И се чудя от къде да започна.
И преди да се оженим се карахме, но след като се роди детето имам чувството че кавгите не спират. Искам да уточня, че помагам на жена ми почти във всичко. От храненето и отглеждането на детето до готвене чистене, миене и всякаква домакинска работа. Откакто се роди детето обаче жена ми все ми повтаря че не правя достатъчно, че не и помагам. А според мен давам всичко от себе си - за пример на невярващите вечер съм супер изморен. От няколко месеца детето ходи на ясла. Жена ми не спира да ми натяква че не помагам а е видно че го правя и тя сама го признава но понякога, като че ли е на определени фази. Понякога се сърди по няколко дена мълчим си в къщи цупим се. Това е много изнервящо. Не си представям животът си такъв. Преди месец брат ми прави свадба. Жена ми каза няма да дойда. Не харесвам снахата. Карахме се и накрая се скарахме жестоко. Казах и че ще отида сам но брат си ще почета, а аз съм в много близки отношения с него. Жена ми каза ти твоето семейство зачиташ повече от мен и поиска да се разделим. Буквално ме изгони от къщи. Това става в деня на свадбата. Казах си че ще се държа пред другите и после ще кажа. Няколко пъти ми звъня в деня и какви ли не глупости ми говори по телефона. Че не съм я имал за нищо, че съм бил лицемер, как можело сам да отида на свадба. Накрая отидох в къщи и тя беше доста изнервена и уплашена като че ли. Казах и да се облича и да тръгва с мен. И така тя дойде на свадбата сдобрихме се. Казах и че повече това не искам да се повтаря.
Преди два дни си отиваме при нашите на гости и понеже брат ми прави ремонт на етажа си ползват една от нашите стаи за около месец. Но стаи има достатъчно. Тя като се разсърди. Не искам да имам нищо общо със семейството ти. Не искам повече да ходя там нито те тук. Дори майка ми като се обади да ни чуе как сме прави скандал защо се обажда. Поставя ме пред избор или нея и детето или родителите ми и брат ми. Двете неща нямат нищо общо едно с друго. Искам да поясня че родителите ми живеят в друг град рядко ни идват на гости и то за кратко без нощувка не се месят в нашите неща. На жена ми лоша дума не са казвали и тя сама го признава.
Не зная какво да правя. Много съм изнервен и буквално ще рухна психически. Постоянните караници ми действат много зле.
Но принципно дори да се откажа от родителите си (не че бих го направил) тя ще намери друга причина да мрънка.
Моля ви дайте ми съвет. Не искам да се стига до раздяла и развод но караниците ме побъркват. Детето също е причина да се въздържам от такава стъпка.

Коментари

1.   Така както го описваш, ми прилича на някакво психическо разстройство. Говоря съвсем сериозно, защото ми е минало през главата. Трябва да намериш начин да я накараш да посети психиатър. Това може да стане още по-сериозно, ако не се предприемат мерки.

2.   Струва ми се, че жена ти е в след родилна депресия. Но освен това май и характера й е много чепат. Не може да поставя такива условия, да избираш нея и детето или родителите ти и брат ти. Не е нормално да те спира да отидеш на свадбата на собствения си брат. Мисля, че трябва да предприемеш драстични мерки. Излез от вас за няколко дена или седмица, са се посплаши малко. Не знам как се живее с нерпекъснати скандали и условия. То наистина каквото и да направиш, няма да е доволна.

3.   Като начало не влизай в тона й, като си отишъл сам на сватбата, сам пишеш, че се е стреснала. Остави я да си крещи, после спокойно я попитай, счита ли за нормално това, което казва и прави и харесва ли и така да живеете. Жена съм, но явно ти се е качила на главата и злоупотребява, не знае какво иска и просто си прави скандали за спорта. Явно на жена ти светът й е крив и за това не може да е причина детето. Намери начин да я игнорираш и сложиш на мястото си, ако искате да живеете заедно. Потока от думи няма да помогне, по-скоро ясно и кажи, че с това си поведение очевидно до къде ще доведе, защото ти не можеш и не искаш да живееш по този начин. Може да се срещнете и с психолог и да поговорите, има варианти. Явно има и на кого да разчитате и спокойно може да оставяте детето на някой и да се насладите някъде един на друг.

4.   Като начало не влизай в тона й, като си отишъл сам на сватбата, сам пишеш, че се е стреснала. Остави я да си крещи, после спокойно я попитай, счита ли за нормално това, което казва и прави и харесва ли и така да живеете. Жена съм, но явно ти се е качила на главата и злоупотребява, не знае какво иска и просто си прави скандали за спорта. Явно на жена ти светът й е крив и за това не може да е причина детето. Намери начин да я игнорираш и сложиш на мястото си, ако искате да живеете заедно. Потока от думи няма да помогне, по-скоро ясно и кажи, че с това си поведение очевидно до къде ще доведе, защото ти не можеш и не искаш да живееш по този начин. Може да се срещнете и с психолог и да поговорите, има варианти. Явно има и на кого да разчитате и спокойно може да оставяте детето на някой и да се насладите някъде един на друг.

5.   Здравей,
Аз съм женен с дете, но живея при жена ми, само тримата, макар да имам и собствено жилище, само мога да ти кажа ДОБРЕ ДОШЪЛ В КЛУБА! При най-малкия скандал като не й иснася ме гони, хахах.

8.   Женa ти е лош човек по принцип мaй. Искa aбсолютен контрол нaд животa ти. Доминaнтнa е, a нaсрещa не дaвa дори товa, което "нормaлните" доминaнти дaвaт с цел контрол. Тоест, ( с извинение, но сaмо тaкa могa дa я определя) хем нaср*нa, хем голямa. Типичен пример зa тези жени, зa които мъжете кaзвaте, че не знaят кaкво искaт.
Aко въобще нещо и въздействa, то ще е нещо също толковa крaйно и aбсурдно, колкото е тя сaмaтa.
Примерно: прибирaш се от рaботa, хвърляш си мaлко дрехи в куфaрче, поглеждaш я истински нaгло и с вдигнaти вежди и очи кaто истински примaт доминaнт и зaявявaш- виж кво, писнa ми от теб, кaто се върнa гледaй дa те нямa или aко те зaвaря тук хубaво дa си осмислилa кaкво променяш тaкa, че дa искaм дa си нaоколо. Дa, ей тaкa грубо, безпaрдонно. И зaминaвaш. Не и дaвaй времето дa викa, говори, зa никaквa реaкция. Трябa дa е нaясно ( дa си го мисли), че вече не ти пукa, толковa си се уморил от всичко свързaно със семейните ви проблеми, че ТЯ е до тук.
Зa съжaление нaистинa имa жени, които си мислят, че кaто родят, вече целият свят, a нaй- много съпругът трябвa дa ги зaчитaт кaто божествa до гроб, спомни си зa кърмaчкaтa в мол.
Aз сaмaтa съм съпругa и мaйкa нa две децa и не рaзбирaм подобни жени. A пък тези, които се сърдят по дни сa освен отмъстителни и неспособни в рaзговор дa рaзрешaвaт конфликти. Те просто млъквaт и един вид нaкaзвaт с мълчaние. A истинaтa е, че нямaт кaпaцитетa нa зрелият индивид дa говорят.
И тaкa им се събирa още злобa.
В никaкъв случaй не се откaзвaй от семейството си! Зaщо? ! Те не сa ви нaпрaвили нищо лошо. Ще е жaлко зaрaди истеричнaтa си съпругa дa приключиш отношения с фaмилиятa си, които според думите ти сa нормaлни хорa и сте в добри отношения. Aко с някой ще приключвaш, кaкто и дa мериш и претегляш, то все товaрът, проблемът ще е тя, тaкa че...

9.   Женa ти е лош човек по принцип мaй. Искa aбсолютен контрол нaд животa ти. Доминaнтнa е, a нaсрещa не дaвa дори товa, което "нормaлните" доминaнти дaвaт с цел контрол. Тоест, ( с извинение, но сaмо тaкa могa дa я определя) хем нaср*нa, хем голямa. Типичен пример зa тези жени, зa които мъжете кaзвaте, че не знaят кaкво искaт.
Aко въобще нещо и въздействa, то ще е нещо също толковa крaйно и aбсурдно, колкото е тя сaмaтa.
Примерно: прибирaш се от рaботa, хвърляш си мaлко дрехи в куфaрче, поглеждaш я истински нaгло и с вдигнaти вежди и очи кaто истински примaт доминaнт и зaявявaш- виж кво, писнa ми от теб, кaто се върнa гледaй дa те нямa или aко те зaвaря тук хубaво дa си осмислилa кaкво променяш тaкa, че дa искaм дa си нaоколо. Дa, ей тaкa грубо, безпaрдонно. И зaминaвaш. Не и дaвaй времето дa викa, говори, зa никaквa реaкция. Трябa дa е нaясно ( дa си го мисли), че вече не ти пукa, толковa си се уморил от всичко свързaно със семейните ви проблеми, че ТЯ е до тук.
Зa съжaление нaистинa имa жени, които си мислят, че кaто родят, вече целият свят, a нaй- много съпругът трябвa дa ги зaчитaт кaто божествa до гроб, спомни си зa кърмaчкaтa в мол.
Aз сaмaтa съм съпругa и мaйкa нa две децa и не рaзбирaм подобни жени. A пък тези, които се сърдят по дни сa освен отмъстителни и неспособни в рaзговор дa рaзрешaвaт конфликти. Те просто млъквaт и един вид нaкaзвaт с мълчaние. A истинaтa е, че нямaт кaпaцитетa нa зрелият индивид дa говорят.
И тaкa им се събирa още злобa.
В никaкъв случaй не се откaзвaй от семейството си! Зaщо? ! Те не сa ви нaпрaвили нищо лошо. Ще е жaлко зaрaди истеричнaтa си съпругa дa приключиш отношения с фaмилиятa си, които според думите ти сa нормaлни хорa и сте в добри отношения. Aко с някой ще приключвaш, кaкто и дa мериш и претегляш, то все товaрът, проблемът ще е тя, тaкa че...

10.   Добре дошъл в клуба! Това е брака общо-взето. Компромиси и нерви. Женен съм и всичко до тук, все едно, че аз съм го написал. Оправия и панацея няма за щастлив брак. Но, ако продължи да ти поставя ултиматуми за твоето семейство, кажи и, че искаш да се разделите. С ултиматоми и заплахи не се живее.

12.   Съжалявам, че ще ти го кажа, но краят е близък. Минах по абсолютно същия път. Историята ти наподобява 90% от моята с малки разлики, родителите й я настройваха срещу мен и сестра ми, представи си 5 10 20г.... с този човек... оставяй я докато е рано, по-добре за теб и детето

13.   Естествено, че жена ти има право да не ходи където не иска, и да не харесва хора, които ти харесваш, даже брат ти. Какъв ти е проблема? Много пък изнежени нерви си имал, ти се караш с нея доколкото съм разбрал, и после се оплакваш, тя не е длъжна да понася вашите или брат ти, когато са и неприятни. Ти си се оженил за нея, не за брат си, и ще се съобразяваш с това!

14.   Жена съм, но жена ти е страшно досадна и негативна. Аз не бих изтърпяла такова мрънкало и злобно човече.

15.   Прибираш се, изненадваш я с извеждане на заведение, гледай то да е далеч от вас и рядко посещаемо, да има по малко хора и по непознати за вас, ако трябва в близкия град/село, тя в заведение ще я е срам да вика. От там сядаш и слагаш картите си на масата, казваш си всичките тегоби, като започнеш дори от помагането в къщи, казваш че я обичаш, но ти тежи че тя все те смята за виновен и също че си пред дилема да избираш. Казваш й също как си представяш перфектното семейство. Тоест тя да знае как да се държи за да си щастлив. Като през целия монолог не й даваш да си каже мнението, а чак накрая, като я помолиш да изчака да се изкажеш. Питай я тя какво мисли по въпроса, тя как си представя общото ви бъдеще, какви изисквания има от теб веднъж за винаги и ако не ти изнасят й кажи че ще работиш в посока раздяла, макар че обичаш нея и детето не би издържал да живееш по нейните правила.

16.   Не са ви добри перспективите - с тази жена имате много малко общо като възгледи за живота, ценности, настройка. Къде си гледал като си се женил? Не ми се вярва да се промени, ще стане по-лошо. Или ще търпиш или - чао... тя се държи просто недопустимо. Все едно е кралица или нещо такова. Смешно, нали?

17.   Разделяй се с нея! Преди 7 години се разведох с моята жена. Бях и казал, че при първият скандал всичко свършва. Когато детето ни беше на 3г започнаха същите лудости, които описваш. Търпях точно 2 седмици и след това и казах събираш си нещата и довечера да те няма! Естествено беше си там, беше ми сготвила, усмихната. Навечерях се, взех една чанта, събрах и пърцалките и и казах довиждане. Бяха големи ревове, но да е мислила! Добре, че детето беше при баба му и дядо му тогава.

18.   Жена ти сигурно има психически проблеми, ако наистина те товари излишно подай молба за развод. Таман си се отървал.

19.   Виж сега, много ми е позната цялата тази история, обаче нещо не разбрах. Когато е в добро настроение отчита ли си глупостите, че поведението и не е правилно и не е добре така? Опитай се да поговориш с нея, когато е в добро настроение и да обсъдите проблема. При мен също имаме брутални скандали с жена ми, изпада в някакви нервни кризи, налита на бой и т.н. Стигало се е до това да я изгоня от вкъщи с децата един път, макар и за един ден, обаче през повечето време се разбираме и все ми обещава, че няма да допуска да изпада в такива състояния.
Очевидно твоята е с доста чепат характер, а след раждането може и някаква следродилна депресия да има. Опитай се по-спокойно да подхождаш към нещата и да не се впрягаш докъдето е възможно. Дай и да разбере, че не си длъжен да живееш по този начин и след като си постоянно крив за всичко просто ще я оставиш. Това трябва да го знае, да си осмисли дали я устройва да бъде сама с детето. Ако държи на семейството си и на тебе, трябва да се опита сама да овладее нервните си изблици, ако не успява да се справи потърсете помощ от психолог или психиатър.
Най-важното от всичко е да си осъзнае, че не е права и не е нормално това поведение. Колкото до семейството - и това е част от общата картинка. Когато се успокои и с тях няма да се дрънка. Знам колко е трудно да си с такъв човек, но все пак има шанс да оправите нещата. Много жени превъртат по време на майчинството, може да пратите детето на ясли още сега или след месец два и да си почне работа - това също би подобрило нещата.

20.   Номер 17,
Бившата ти трябва цял живот да те благославя, че толкова бързо си я освободил от себе си, че можеше и години да загуби. Късметлийка! :)
Ж

22.   жена ти е много изнервена, и мисля че главната причина е детето, и понеже ти си край нея, ти го отнасяш. жена ти обаче се явява голяма егоистка и колкото и да е нервна, според мен прекрачва границите много. Заведи я на психолог или се разведи с нея, защото такъв брак няма бъдеще.

24.   Горките мъже! Наистина ми е много тъжно за такива мъже-правещи всичко, така че да се хареса на жената, а тя както винаги не знае какво иска и все недоволна.. Това, жените сме ужасни същества..

25.   Тази жена обичала ли ви е изобщо, или се е омъжила само да е като хората и да има деца. Много жени са така особено след като минат 30-тте. После цялото си неудовлетворение изливат познайте върху кого...

26.   Същата история като на брат ми - след раждането жена му се промени до неузнаваемост. Винаги в лошо настроение, винаги иска да контролира всичко и всички. А брат ми помага вкъщи, постоянно чисти, готви, занимава се с детето само и само жената да е доволна. Тя пък също както твоята го е направила на сватбата, на всеки празник било то Коледа, рожден ден или нещо друго, ще намери да му направи скандал, ей така от нищото, та да развали празника...
По добре ужасен край, отколкото ужас без край. Изкараха няколко години така и накрая се разделиха. Радвам се за брат си, сега е много по-спокоен, пък и за детето е по-добре, отколкото да живее в постоянно агресивна атмосфера.
Не знам какво става с жените, но някои изперкват много сериозно след раждането. А най-лошото е, че изперкват обикновено такива, чиито мъже са що годе свестни и се опитват по всякакъв начин да ги изолирато от семейство/приятели и да ги смачкат психически.
Не се давай! Ти не си дошъл на тоя свят да ставаш сянка на някаква си претенциозна кукувица.

27.   До Номер 13... Явно си жена като обсъжданата щом я защитаваш и прехвърляш вината на момчето!!! Такива психарки кой ли ги иска, ама много мъже ги търпят. Аз специално си мисля (слава богу че нямам такова чудовище в къщи) че един як бой може да и се отрази добре!!!

28.   20 Ти да не си бившата му жена, че така го благославяш???

29.   26 това са неудволетворени същества а не хора, като се знаят какво представляват, ще правят семейства? Да си стоят стари моми като другите и да се радват сами на живота си!!! Не си длъжна да раждаш и да отглеждаш деца в стресова среда, щото и те ще са като тебе ЛУДИ.

30.   Зравейте,
пише автора.
В някой от коментарите се среща съвета поговори с нея. Повярвайте говорил съм стотици пъти но нищо не помага все едно говорим на различни езици и не стигаме до решение.
Примерно: трябва да правим кръщене на детето. Тя иска да отидем само ние и кръстниците. Аз държа родителите и брат ми с жена си да дойдат. Тя като иска да не вика нейните родители. Но тя не икса те да идват. Сигурно ще чуя всякакви коментари че не мога да се откъсна от майка си и баща си и други подобни но аз ги уважавам. Не мисля че искам прекалено много. И не стигаме до никакво решение и постоянно протакаме. Така е и по други въпроси. От тези разправии и разговори започва да ми тежи много. Сигурно ако не беше детето нямаше да се замисля какво да правя. Не си мислете че не обичам жена си. Обичам я но чашата в един момент прелива.
Понякога жена ми заявява странни работи - примерно че съм си легнал рано докато тя имала някаква работа един вид завист на което се учудвам. Когато тя спи до по късно или след обяд гледам да пазя тишина да гледам детето за да си почине. Учудва ме че някак си злобее ако си почивам което ми се отдава рядко предвид и детето. Не си обяснявам това липса на обич ли е или нещо друго. Като цяло се старая да помагам с каквото мога но винаги се намират забележки, че нещо не съм свършил или не съм се досетил или, че не съм свършил работата както трябва. Вярно че не съм перфектен но гледам да помагам но в повечето случаи получавам упреци. Когато и кажа че тя не гледа положителното което правя а отрицателното, казва че не е така но гледала да ме научи как се прави дадената работа, като че ли съм на 10 г. Това мрънкане започва страшно да ме дразни защото се получава така че няма угодия. Казвам това с условност че сигурно много жени ще кажат че жена ми е права или е депресирана или изнервена. И аз съм изнервен но не си позволявам да я обиждам докато тя напоследък го прави и въпреки това казва че аз не я уважавам не ценя труда, че съм неблагодарен, макар да че мога да "излея душата си и да кажа че живея за семейството си". Въпреки това не мога да седна вечерта спокойно и поне понякога да правя нещо приятно а постоянно съм изнервен. Сигурно този монолог ще се стори досаден на някой но исках да споделя това макар и с непознати.

31.   27, 28, 29-Смахнатия дърт антифеминист с поредната си измислена тема и с поредните си тъпи коментари по нея. Гнусно.

32.   Aбе дядо 27, 28, 29, спри се вече бре! Нямaш ли си някоя бaбичкa нaоколо? A лекaрствaтa редовно вземaш ли?
Aко ти е сaмотно, ок, хвърляй по едно око нaсaм, коментирaй, но осъзнaй- ТВОЕТО ВРЕМЕ е изтекло! Точкa!
Нямa дa стaнеш по- млaд и нямa дa се учим от теб. Знaеш ли що е то еволюция? Хaйде почети, a? !

34.   Здравейте пише автора след повече от 3 години. Явно хората не се променят. Всичко се влоши до толкова че преди седмица подадох молба за развод. Такива злобни думи ми изговори жена ми, не ми дава да вижда детето, подаде молба в полицията понеже уж съм нямал право да го виждам.
Така че изводът е, ако нещата не вървят, ако имате усещане че отношенията ви са хладни или направо враждебни, ако единият е хладен в леглото, ако единият си позволява повече нищо хубаво не го чака семейството.

Поздрави!

37.   Така си и мислех, единият е хладен в леглото!
Няма ли интимност, забравете за семейство.

Здраве да е и си търсете правата като баща.
Никой не може да ви лишава да виждате детето си и да контактувате с него.

Жалко наистина, трябвало е да пробвате с повече интимност, но и това не е лесно.
Да го наречем съдба!
Късмет!

39.   А имало ли намеса на трети човек, примерно да си разбрал че е подържала връзка с друг мъж било то по телефона или във фейсбук? Мисля че тоя фейсбук промива мозъка на много семейни жени.

40.   Ай честито,не се майтапя ,сега 5-6 м ще ти е кофти,трудно ще спиш,няма да имаш апетит,но след това ще си казваш ,че добре си направил като си я оставил,ще те оцени,но късно
Гледай си детето ,намери си приятелка,която да те уважава и късмет !

41.   Ами, авторе - жена ти ясно ти е казала и какво я дразни и какъв поводът за охлаждането: зачиташ семейството си повече от нея. Нейната гледна точка няма как да чуем тук, но със сигурност ще се различава от твоята и със сигурност до такива крайни реакции не се стига без да е даден повод.

Какво да ти кажа освен, поздравления - сега си свободен, колкото искаш да си стоиш при майка си и баща си и да се събираш с брат си. За глава на собствено семейство явно не си узрял.

42.   н. 41, интересно дали щеше да си на същото мнение, ако автора на историята беше жена?
Понеже съм сигурен, че си жена, а темата за отношенията с семейството/приятелите на половинката винаги е обект на дискусии, ще ти задам следния въпрос.
Представи си, че аз съм ти мъж, в началото на връзката ни всичко е било рози и шампанско. В един момент обаче на мен почват да ми докривяват родителите ти, брат/сестра ти и започвам да ти ограничавам контактите с тях, ей така без да имам сериозна причина, просто защото не мога да ги понасям. Въпроса ми е, дали ще ти е много гот в такава ситуация и какъв бих бил аз тогава?
Относно автора, за мен е прав в тази ситуация. Когато си непрекъснато крив на някой, по-добре е да се разкараш. Жалко за детето ви, каквото и да става, винаги децата имат нужда и от двамата родители, особено когато са малки. Опитвай се да се виждаш с него възможно най-често и да се отзоваваш винаги, когато има нужда от теб.

43.   42, не бих изисквала от някой нещо, което аз самата в ежедневието си не правя. Наясно съм с цената и не съм се поколебавала да застана зад съпруга си и да скръцна със зъби при опити за намеса, нетактичност или досаждане от страна на мои роднини. Не се налага да избирам, просто защото мъжът ми ми е по-важен и като възникне ситуация нямам колебания. И да, имам му повече доверие отколкото на собствените си роднини, защото той на свой ред при трудности също винаги е заставал категорично зад мен. На въпроса ти - давала съм подобен съвет включително и няколко пъти тук, когато е имало сходни теми от автор жена, (в най-скорошната подобна например дамата беше поканила майка си да живее при тях да и помага след раждането, въпреки, че за съпруга и това било неприятно и се дразнел от липсата на лично пространство). Няма как едно семейство наистина да върви и партньорите да се разбират, ако и двамата не поставят партньора си на първо място.

Но ме замисли, че в някои отношения може би за една жена наистина е по-лесно да се отъждестви след брака с новото си семейство, особено ако е и майка, отколкото за един мъж.

Не знам, дали развитието в случая действително е лошо за детето. Нима би било по-добре да живее с постоянни крясъци, драми и скандали? Имам близки приятели, деца на разведени родители, които твърдят че след развода просто са се почувствали облекчени, че ги няма постоянните кавги и че като погледнат назад и за двамата им родители е било по-добре така.

Иначе си мисля, че е грешка да се прави дете, ако отношенията още са нестабилни и неизяснени и кавгите не са рядкост в семейството. Вероятността нещата още повече да се влошат след раждането е много по-голяма от тази да се подобрят - но както е казал народа, "обърне ли се веднъж колата, пътища много". Някои грешки за съжаление си ги виждаме, едва след като ги направим и никой не е имунизиран.
От 41

46.   н.41/43 принципно си права за нещата, които казваш, но пропускаш нещо друго много важно. Въпросната госпожа отказва да отиде на сватбата на брата на съпруга си, като не пуска и него, при това без да са имали някаква реална причина за подобен разрив в отношенията. За всички родители сватбата на децата им е едно от най-важните събития в живота, и когато се случат такива дрязги точно в такъв момент и по такъв начин, огорчението им би било огромно. За това говоря. Така, че автора е прав да си тръгне като постоянно е крив за всичко, а на всичкото отгоре госпожата иска да го скара със семейството му без да има реална причина.
от 42

47.   Здравейте,

Пише автора. Видях, че има някой коментари по темата.
През последните години и особенно през последните няколко месеца аз преживях наистина много, разбрах и прецених много много неща от нашите отношения, едва ли не претърпях метаморфоза.

Относно коментар 39 - нямам доказателства за трети човек и това ме озадачава най много. Според мен ако има такъв човек то срещите са били минимум и е на ниво чат. Ако няма обаче тъкъв проблемът според мен е психически. Не ме питайте защо мисля така.

Относно коментар 41. Не се развеждам заради проблема с родителите ми. Проблемите са страшно много. Съпругата ми охладня, за нея вече не бях важен и значим, нищо не я радваше, нагрубяваше ме за неверни неща, злепоставяше ме пред трети лица като викаше и говореше глупости. Когато нещо не бе на нейната аз бях дежурният виновник и неспособният да водя конструктивни разговори. Мога да продължа в този ред на мисли но ще спра до тук. Искам да добавя че аз обичах безпределно съпругата си и сигурно още я обичам, но отношенията ни не вървяха в правилна посока. Тя вече не ме обича, като бих добавил че дори ме мрази. Мрази всичко и всички. Не мога да си го обясня нито да го обясня на вас. Изтъкана от злоба. Това човек го осъзнава след преживяни ситуации и вътрешно усещане.

Искам да добавя следното, че родителите ми не са имали никаква намеса спрямо нашите отношения и не са се месили за каквото и да било. Подкрепял съм винаги жена си. (Не съм я подкрепял за неща които съм сметнал че не удобрявам. Това обикновенно са разправии на дребно. ) Обичах я много но явно е било само от моя страна. Обичам детето си много и съм привързан към него както и то към мен. Дори ще се боря за родителски права. Зная че ще бъде много трудно да ги спечеля но ще се боря. Бях готов на мирна и цивилизована раздяла но след като ходих да давам подчертавам неоснователни обяснения по нейна жалба в полицията защо съм вземал детето често (през 2-3 дни), сега има искане и до съда да ми се ограничат правата отново неоснователни, викове и сценки по детските площадки и телефона, ще се бора за всичко.

Благодаря Ви още веднъж!

48.   Съпругата ти има нужда от психолог, наистина. Това не е срамно, опитай да поговориш с нея. Ако пак истеряса се разделете за известно време и сама ще осъзнае грешките си.

Ж, 21г

49.   Имах такъв колега, жена му след известно време брак и едно дете се озлоби страшно много срещу него по неясна причина - човекът е свестен, нито пияница, нито женкар или насилник - най-нормален. Мадамата изваднъж реши, не заслужава по-добро в живота... резултът е ясен - тя при мама на село, а мъжът щастлив тук, с детето.