Споделена история от Семейство

Идеи за подарък за новородено
Наскоро сестра ми роди и тези дни ще ходим да видим племенничката ми, но не знам какъв подарък да й подаря. Не съм запозната с тези неща, ако може да ми дадете някоя друга идея, ще съм много благодарна.

Коментари

1.   Ако купуваш дрешки, купи за по-голямо дете, защото всички купуват малки неща и после изведнъж всичко трябва да се купува, аз така правя винаги и подаръците са много оценени, или ако искаш нещо по-стойностно купи нещо златно, остава за цял живот.

2.   Препоръчвам дрешки. Но гледайте да са по-големи. Примерно за зимният период. Шезлонга също е много подходящ, активна гимнастика, тя ще е необходима по-късно. Мен ме питаха какво имам нужда и си казвах, а който не знаеше даваше пари и после купувахме каквото ни е нужно

3.   В банките се продават комплекти за новородено - бижута, чиято стойност се запазва във времето и остава спомен за цял живот.

4.   Идеи много. Зависи с какъв бюджет разполагаш. Можеш да купиш на бебчето един от онези кокетни комплекти със сладки роклички и шушонки. Продават се в почти всички детски магазини. А пък щом ти е сестра и не ти допада идеята ми, можеш направо в един красив плик да сложиш някаква сума и тя да си купи каквото иска.

5.   Ако искаш да е нещо за спомен - някакво бижу, сребърна или златна монета. Има разни със зодии и такива глупости.
Ако искаш да е практично - пари в брой сложени в пощенско пликче и картичка. Сега им трябват пари преди всичко, те си знаят дали им трябват дрешки, памперси, столче за кола, креватче или нещо друго.

6.   От онази бяла глина с рамки да му направят отпечатъци от ръчичките и крачетата.
Ж28

8.   Имах проблеми с връзката. Може да се е качило, но може и не - комплект за отпечатъци от ръчичките и крачетата. ❤

9.   "Сега им трябват пари преди всичко, " - ти пък да не ги познаваш случайно бе 5ти номер?

Защо реши, че хората са бедняци като тебе, но въпреки това са снесли за да си "осмислят" живота?

10.   На мен все не ми достигаха спалните чувалчета, така че вземи едно или хавлийка. Гипсови отпечатъи също е много хубава идея.

11.   Каквото и да правиш, не й давай пари в плик. Няма по-грозно нещо.
Още повече, че най-голямата стойност на подаръка е времето отделено за избирането му и съответно факта, че си мислил за този на когото го подаряваш и си вложил усилия да избереш нещо, което да го зарадва. Разбира се, тези които препоръчват или очакват пликове, обикновено не са способни да оценяват "жестове" и думата стойност за тях има само материално измерение.

Щом ти е сестра, винаги можеш да й помогнеш с пари ако желаеш, но не разваляй празника за детенцето с такъв "подарък".
Купи или нещо сладурско за красота, нещо полезно, което ще влезе в употреба или нещо, което ще остане завинаги за спомен.

Иначе се слагат железни парички под възглавничката на детенцето за здраве. За да е здраво като желязото. Не се дават банкноти като на циганска сватба.

Успех в избора и честито за племенницата.

12.   Може да купиш комплект за изписването, аз бях купувала от detski-magazin. com/ такъв комплект, има за момичета и момчета и са много хубави. Ако вече са го изписали, може да му вземеш шезлонг или нещо подобно.

14.   Солидарна съм с номер 3 и 5 - златна монета или бижу , което ще запази сойността си във времето, а и ще е един прекрасен спомен.

15.   Може някоя играчка да подариш на бебето.

16.   Шишета комплект, на Avent са хубави и намаляват коликите, също има много хубав термус пак на тази марка, в който пълниш вода и като дойде време да се прави млякото, се взима шишенцето с вода, слага се сухото мляко и после се развърта термуса, водата се изсипва в кутията от термуса и шишето се слага да се топли 2-3 минути. Идеално е за разходки.

Комплект за изписване също е вариант, но може би и други хора ще са взели, помпа за кърма, ако кърми(не на Чико, опасни са, или Авент или нещо по-хубаво). Стерилизатор за шишета е вариант, но трябва да знаеш какви шишета ще ползват, на коя марка. Музикална играчка за легло, но трябва да е съобразена с леглото, някои не пасват. Също можеш да вземеш музикална костенурка - нощна лампа със съзвездия, много са популярни. Плюшените играчки също са вариант. Най-добре я питай какво вече има, за да не купиш същото.

17.   От онези рамки с глина за отпечатъци от ръчичките и крачетата.
Ж28

18.   Или сребърните сувенирни монети в банките, дето ги продават.
Или сума пари - бебетата имат нужда от много неща, за които са нужни средства на родителите.
Или директно питайте родителите какво си избират - купете го сами или в комбинация с други хора според цената.
И задължително една хубава картичка с още по-хубаво пожелание! :)
Ж28