Споделена история от Семейство

Егоистка ли съм,ако поне един път помисля за себе си?
Здравейте! Пиша тук, защото не знам как да постъпя.
Винаги съм мислила за чувствата на другите внимавам как говоря с хората, за да не ги нагрубя или обидя.
Винаги изпитвам чувство за вина, когато сгреша някъде.
Живея с мъж, който не дава пукната пара за мен.
Искам да си тръгна, защото няма смисъл нито аз, нито той да си губим времето един с друг.
Запознах се с един мъж, който много ме обича и държи на мен харесва ме такава каквато съм.
Детето ми е на 4 години и ми е трудно да си представя, че ще аз ще съм щастлива за сметка на нея.

Егоистка ли съм спрямо детето ми, спрямо мен самата?
Да продължа ли с фарса в който живея.
Писна ми да казвам че всичко е наред, когато не е така.

Винаги съм била на среща на хора, които са имали нужда от мен изживявам тяхната болка заедно с тях.
Давам съвети на тях, а те никога не се запитаха, аз как се чувствам.
Грешно ли, ще бъде от моя страна да помисля за моето щастие въпреки всичко и всеки.

По ирония на съдбата не успях да създам семейството за което съм мечтала.... но късно ли е да опитам пак след като имам вече дете.
Човека, който ме обича безрезервно както мен така и детето ми е е готов на всичко за нас.
Знам, че без съд няма да се разминем с бащата на детето, защото той не иска да я пусне.
Моля ви дайте мнението си, за да разбера къде греша и защо се чувствам като егоистка спрямо себе си.

Благодаря предварително, ако историята ми се публикува!!!!

Коментари

1.   Не виждам проблем да започнеш нов живот с въпросния мъж, даже ми е странно, че се чудиш. Най-малкото детето е едва на 4, а вече живее в нагнетена атмосфера, след като имате подобни отношения със съпруга ти. Като нищо ще става още по-зле и от всички най-много ще страда дъщеря ти. Единствената ти грешка е, че още се двоумиш...

2.   Aз съм женa, веднъж рaзведенa, от първият си брaк имaм две момчетa и от достa години вече съм с втори. Щaстливи сме и се обичaме. Имaм с него всичко оновa, което искaх, всичко от което имaм нуждa кaто женa, личност, a и родител.
Кaтегорично подкрепям рaзводът когaто нямa рaзбирaтелство, увaжение, доверие, любов...
Но!!! Също тaкa кaтегорично знaм зa себе си, че не бих рискувaлa дa допуснa мъж в домa си aко имaх дъщеря. Поне докaто тя нaвърши пълнолетие. Превaнтивнa мяркa. В Бългaрия по- големият %мъже сa педофили, които дори се определят зa нормaлни. Дори тук в сaйтa често съм вииждaлa твърдения, че 14 г. момиче е вече женa. Не признaвaт, че женското тяло не ги прaви и емоционaлно съзрели жени. Лесни жертви сa нa подобни, зaщото сa във възрaсттa когaто искaт дa се чувствaт възрaстни, a нямaт и опитa дa се зaщитят от мaнипулaции. Тaкa, дори често сaми съдействaн нa педофили без дa осъзнaвaт, че сa жертви в същност. A в други случaи бaш си бивaт нaсилвaни и не смеят дa споделят, зaщото им е внушено, че сa взели aктивно учaстие предлaгaйки се някaк си... и децaтa вярвaт и се чувствaт виновни.
Кaто мaйкa нa дъщеря не могa дa подкрепя желaнието ти, обосновaх се. Знaм, че вероятно ще си помислиш "дa бе, дa, той ме обичa и не е тaкъв", обaче не могa дa не се съмнявaм в товa кaк билготов нa всичко зa ВAС. ВAС? ! От къде нaкъде ще е готов нa всичко зa чуждaтa дъщеря и то в крехкa възрaст, дете което той не е създaл и гледaл, не се е грижил зa нея кaто бебе, не е треперил когaто е билa болнa и т. н. все моменти, в които БИОЛОГИЧНИЯТ бaщa рaзвивa чувството си зa протекция и любов към мaлкият човек? !
Внимaвaй много! Дa, имaш прaво нa лично щaстие естествено, но кaкто и сaмa подчертa, не зa сметкa нa детето. Aко решиш дa живееш с вторият, то остaви детето при бaщa си и си я виждaй уикендите и вaкaнции. В тaковa общество живеем, че aз не бих рискувaлa.

3.   Какво се чудиш?
Имаш човек който те обича и те прави щастлива и детето приема
Така и ти и то ще си добре.
Защо си мислите че децата са най добре при биологичните родители макар да живеят в панаири и скандали.
Моето дете все ме питаше мамо защо плачеш защо си тъжна и то става тъжно... кое му е добрето.
Толко трудно се намира човек да държи на теб да не говорим чеждо дете да гледа
Не бягай от късмета си

4.   Мила, разбира се, че не си егоистка. Освен това ако напуснеш съпруга си, ще е за доброто и на детето ти. Децата са чувствителни и веднага усещат ако отношенията между родителите им не са добри. Така, че не само не си егоистка, но ще си и добра майка, защото ще помислиш и за щастието на детето си! То има право да живее в щастлива семейна среда заобиколено от любов и грижи.
Така, че не се колебай, ама действай!
Да, процедурата по развода не е приятна, но да ти кажа, че в 90% от случаите детето, особено ако е малко, се присъжда на майката, така че не се притеснявай за това. Никой няма да ти вземе детето. И двете с нея ще бъдете щастливи и обичани. Не се оставяй на нерешителността да ти отнеме щастието, защото годините си вървят...

7.   Номер 2 е права. Чудя се другите как сте толкова наивни. А и авторката веднъж вече е сгрешила в преценката си, защо мислите, че сега няма да сбърка отново, особено като е в ситуация, при която много лесно бърка желаното с действителното.