Споделена история от Семейство

В безпътица съм
Живея в голям град някъде в северозападна България. До преди една година бях ръководител в една компания, получавах не лоша заплата и работата ми харесваше. После собственика реши че парите които получавам са твърде много и ми оряза доста заплатата, приех го, той се мотивира със спадналите продажби и с кризата, продължих да работя със същата жар, но нещата взеха да стават зле втората стъпка на собственика беше да ми ореже правомощията и задълженията, превърнах се в един фигурант, човек който все още в очите на клиентите носеше цялата отговорност за добро и лошо, но вече не разполагаше с инструментариум за действие. Постепенно загубих интерес към работата, ходех колкото да ми мине денят Междувременно във връзка с ограничаването на правомощията, собственика централизира тотално управлението на дейността, назначи няколко младежи които и хабер си нямаха какво е това клиент и двете си любовници за ръководители от най високо ниво... и настана хаос грешка след грешка, клиентите почнаха да ме псуват, опитвах се да направя нещо за решението на проблемите, но ми отговаряха че това вече не било в моя ресор. Докато един ден не издържах и напуснах През годините се запознах с един мъж който имаше подобна фирма Когато си пуснах молбата за напускане, 30 мин. по късно той ми се обади и ми предложи да работя за него , ако мога да му докарам клиентите на фирмата която напусках. Съгласих се, дори и не попитах колко ще получавам, какви ще са отговорностите ми ще има ли трудов договор. Само че совите не са това което са. Започнах. За три месеца вдигнах оборота на фирмата с 40 % и за това получих МРЗ с мотива че се влагат много пари в машини и оборудване и когато е възможно ще получавам по добри пари. Нейсе, ще почакам. Продължих да работя с ентусиазъм, за една година, оборота скочи със 120%, а аз пак на Мрз. Обаче няма как да се подържа същия растеж постоянно. и дойде един спад в момента растежа е около 3-5% месечно и моя "приятел е недоволен "... и пак получавам Мрз. Жена ми също е ръководител в в голямо предприятие в сверата на металообработването и като такава получава мнооооого прилична заплата. Изапочна едно натякване бил съм будала че съм си зарязал предишната работа, само съм и харчел парите нейните колеги пари правели, а аз съм работел само за слава моя "приятел "ме използвал, правел ме на глупак, подигравал ми се пропиляла си живота с мен и т. н. Имаме двама сина малкия е стока, завърши висшето си образование и работи в София, но големия.... , големия уж следваше в Бургас... 6 години всеки месец натам летяха едни солидни суми докато един ден с ужас разбрахме че той е прекъснал още в първи курс и после просто си е гледал кефа.... И за това бях виновен.... И така натяквания от месеци само караници и търсене на косури и за най малкото нещо И сега си мисля -имам малка наследствена къща в планината, малко е далеч от града, на час път, но дали да не се пренеса там, да зарежа огромния апартамент и джипа който вече не мога да си позволя и да си купя някоя малка стара кола за жълти пари която да ме вози до моята Мрз, защото на моите 54години трудно ще си намеря платена работа

Коментари

1.   Здрасти. Ще ти дам малко радикален съвет, но полезен -зарежи жената, която не те подкрепя вече, спри и да плащаш за порастналите си деца. Нека работят. Ти твоето си го дал вече. Напусни работа и започни свой бизнес или нещо съвсем различно. Идеята да живееш на село и да пътуваш е ОК, но ще ти трябва надеждна кола за това. Ако не искаш да се занимаваш с бизнес си търси ръководна позиция, включително в други браншове, но искай истинска заплата, защото никой не е будала да купува кравата, когато млякото е без пари. На 54 г. е твърде рано да приключваш с кариерата си, но е идеална възраст за ново начало. Децата са отгледани, нямаш отговорности и можеш да поемаш по-големи рискове и да следваш мечтите си. Раздели се с добро с жена си, но не ѝ оставяй своето и си вземи своя дял от семейното имущество за ново начало.
м55

2.   Абе мъж си на години, уж много опит трябва да имаш, ама жена ти е права, правят те на будала. То дори за прост служител едни 400 лева са подигравка, ти как се примиряваш на ръководен пост да ги получаваш. Айде това простимо, ама собственикът се къпе в пари, които си си му изкарал, а ти си оставаш на същото положение? ! Съвсем ясно му заявяваш, че искаш сериозно повишение, или да си търси друг да ми изкарва пари. Може и да те остави да си тръгнеш. Повечето работодатели дори и фалит ще обявят, ама да дават пари АБСУРД.
Спрете да се примирявате да се подиграват с труда ви (говоря за всички хора) Защо работодателите ви да ви дават прилична заплата, като ще намерят някой, който ще я върши за 3 пъти по-малко.

3.   Нaпълно съглaснa съм с н 1. Инaче донякъде е прaвa женa ти, но сaмо, че си явно нaивен добродушко и си позволил дa бъдеш използвaн кaкто от рaботодaтели, тaкa и от собственият ти син. Зa съжaление тaкивa кaто теб зaвършвaт тaкa. Инaче женa ти нямa прaво дa те обвинявa, особено с обиди и тaкивa силни думи след кaто толковa години не я е бъркaло и не е говорилa зa товa, нито пък е зaбелязaлa също нещо нередно относно синът ви ( a дaли? ).
Бих препоръчaлa първо дa се рaзделиш/ рaзведеш, но междувременно дa продължaвaш дa рaботиш във фирмaтa поне още 1-2 годинки и дa си търсиш друго през товa време или дa си подготвиш пaрички зa новият живот в другaтa къщa.
Не си първa млaдост, но и стaр не си. Имa още много "хляб" в теб. Дори спокойно можеш дa създaдеш ново семейство или връзкa aко искaш. Но поне временно трябвa дa се рaзделиш с женa си, нaй- мaлкото зa дa си върнеш сaмочувствието, a и поне веднъж дa "удaриш по мaсaтa" и дa нaпрaвиш нещо сaмо зa себе си.
Мисля си, че aко си тръгнеш тя бързо ще кротне, зaщото зa женa е много по- трудно сaмa нa тези години, но товa ще го решиш когaто си изчистиш/ проясниш глaвaтa и мислите.
Винaтa ти е, че си добродушен нaивник, но едвa ли тепървa ще се промениш, пък и зaщо дa трябвa. Достaтъчно е дa примениш обстоятелствaтa и дa нaмериш своето място в новото нaчaло.
Успех ти желaя!

4.   С две ръце съм за номер 1.
Ти каквото си можал си направил.
Не е твоя вината че така са се получили нещата и са те измамили и у вас и на работата.
Хубавото е че имаш име.
Незнам за каква работа става въпрос дали можеш сам да да откриеш фирма или да си търсиш подобна работа и пак да принесеш клиенти но тоя път с твърда уговорка за заплата.
С жена ти поговори дали иска да сте заедно или не.. нека тя реши какво иска да не си ти кривия после и виновния.
И ако иска раздяла заминавай на другата къща.
Не се отчайвай.
Ти си умен и успял. човек
И ще се справиш отново с трудностите.

5.   Човек минах през горе долу същото и се махнах от всичко и от държавата дори. Знаеш ли какъв ти е проблемът, ще е трябвало да договориш условията още в началото, а после умело да го настъпваш постоянно и да си получиш своето. Когато напуснах работа, поради същите причини, конкуренцията веднага ми предложи да стана управител на една от фирмите, само че "смешничко", ми предложи 500 лв., заплата и по-нататък ще видим. Отказах му. Познавам жената, която му се върза и почна и тези пари не получи, а нещата започнаха да се съживяват.
Познавам хора, които умеят да получават пари, не защото много знаят, а защото са много хитри, лукави и нагаждачи. Е аз не мога така, казвам си мнението честно, професионално, не си падам по празните приказки, разделям служебното и от личното, но в България това не се цени.

Помисли за варианта твои бизнес, ако знаеш език действай, пращай св-та и където ти е късмета там. Имаш нужда от радикална промяна, сега е момента. Възрастта не е такъв проблем. поне признаваш за детето ти, че не е стока, че масата от родителите, ще почнат да го защитават по всякакъв начин. Не мисли и не анализирай ситуацията, просто защото няма смисъл и логика на случващият се абсурд. Остави децата ти да се борят сами. И напротив използвай, като тръмплин на база преживяния опит, защото иначе може да изпаднеш в жестока дупка, както се случи с едни мой приятел, просто защото човекът беше супер свестен, отговорен, балансиран, но изпадайки в абсурдна ситуация просто се сгромоляса. Преразгледахме заедно цялата ситуация, мейлите, какво да ти кажа, простотия, наглост, ако щеш правописни грешки, но тези хора оцеляха, взимат си високите заплати, въртят интригите и са силните на деня.

6.   Здравей. Съжалявам, че си попадал все на неблагодарници и жалки, свидливи хора - както пишман шефовете ти бай ганьовци, така и жената ти са неблагодарници. Те не са ти плащали справедлива заплата а тя когато нещата не са добре започва да ти дудне на главата и да ти досажда. Съвета ми е да потърсиш фирми посредници за наемане на работа и да ти изготвят едно добро СиВи и да ти намерят добър работодател, те с това се занимават.

7.   Свикнал си да те мачкат, дотам че се чувстваш некомфортно, ако нещата са нормални.