Споделена история от Семейство

Дете, дете, но всичко си има граници!
Здравейте! Искам да споделя моята история, защото вече съм на ръба.
На 28 години съм живея с мъж на семейни начала.
Имаме дете, което е божие чудо, защото според лекарите нямаше голям шанс да зачена... но се получи.
Откакто се роди света се върти само около нея.
Забравих, че съм жена и човек.

Разглезена... от бащата, а майката когато се скара е лоша... така се живее от година насам.
Прясна случка от днес седнах да пия кафе и баща и дойде
тя започна да се лигави, както винаги и както си седя спокойно тя взе че ме удари с шамар по лицето.

Скарах и се, а баща и се обърна и ми каза- Еее не те е убила кой знае какво е станало и започна да се смее като....
Хората започнаха да му говорят той се смее.
Бутнах детето, защото беше много близо до ръба на масата.

Той се разкрещя и ми каза- Ей, гледай да не стана да те обърна от стола не я бутай.
Изкипя ми, но си замълчах.

Сега си мисля, защо ли не стана не си ида и да се оправят с баща и двамата.
Дете ми е, но всичко има граници, които то прекрачи.
Кажете ми вие как бихте постъпили?
Говорила съм многократно, но нищо...
Да подчертая историята ми е истинска, не е поредната измишльотина....

Коментари

1.   Определено си права, че бащата глези малката, но и на теб ти има нещо. Следродилна депресия?
Не пишеш на каква възраст е детето и трудно може да ти се даде съвет, но ако е над 2-3 г. съвзем ясно осъзнава, че си позволява да ти бие шамар. Проблемът е обаче не в детето, а винаги в родителите. И ти като майка май се проваляш и го осъзнаваш. Честно казано не си била готова за дете. Не си се пазила, защото си мислила, че не можеш да забременееш и сега имаш всъщност нежелано дете, но детето с какво е виновно, че ти
А. Не можеш да се справиш с ролята си на майка
Б. РЕВНУВАШ
С. Мъжът ти също не е баща, а вид коун.
И с крещене и бутане не става. Стегни се малко и ако не можеш да се справиш, отиди на психолог - тъкмо да ти даде съвет как да си възпиташ детето, но това не е кученце или котенце да го върнеш или дадеш в приют и не можеш да изоставяш детето си, просто защото нямаш настроение за дете. Да си му мислила навремето!

2.   Слаб характер. Дете ти е и е по твой образ и подобие. Да си го възпитала!

3.   Бaщaтa е зa пре/възпитaние. Създaвa си едно мaлко чудовище, хaресвa и дa те "шaмaри", a бaщaтa подкрепя... офф.
Не струвa съпругът ти, нито кaто мъж, нито кaто бaщa.

4.   Потресен съм от прочетеното. Чак не знам какво да те посъветвам.

Просто мъжа ти е абсолютен кретен и няма никаква представа как се възпитава. Лошото е, че в крайна сметка дъщеря ти ще е разглезена и ти няма да си в добри отношения нито с нея, нито с него. Ако аз направя дори и веднъж подобно нещо, жена ми както е добричка, няма да ме погледне никога повече. Това си е адски голямо унижение.

5.   Детето прекрачило граници? То е дете, а границите ги определяте вие. Ти си си виновна, че мълчиш. А аз бих си хванала детето и да с махна, защото бащата я прави лош човек. Но аз не виждам майчински инстинкт в теб!
Ж28 (майка!!! )

6.   На мнение съм е шамара си си го заслужила и е дошъл точно навреме да се освестиш, че не възпитаваш правилно дъщеря си.
Като излизаш с номера че бащата или друг които я глези е виновен, няма да промени държанието й. За пред читателите си намери виновник, но това ще промени ли детето? Ти си тази която носи отговорност за възпитанието на детето, което си родила, не може да избягаш от своята отговорност намирайки виновник който глезел.
Ти какво очакваш от бащата? Вие двете с дъщеря си да се карате като деца на еднаква възраст, а той да е рефер ли? Да точно така изглежда разказа ти.
Да те светна нещо, винаги в семействата има човек който глези децата, било бащата, било баба или дядо, но другите майки се справят, ти какво правиш? Като те чете човек си представя че ти си по малка дори от дъщеря си на емоционално равнище. Реакциите ти не са нормални за родител, какво означава това "бутнах детето"? Това ли е правилен начин на възпитание, дъщеря ти разбра ли защо си я бутнала, тя осъзна ли, че е било с цел да я предпазиш, не вярвам, щом бащата е тръгнал да я защитава значи дори той не е разбрал че я пазиш, той е помислил че просто я отблъскваш от себе си, я помисли в детската главица какво е това, мама да те отблъсне без видима причина.
Най голяма вина за държанието на дъщеря ти е в теб, бащата се държи правилно. Неговата задача като баща на дъщеря е да покаже на детето си че винаги ще намери бащинска подкрепа при него, дори да е прегрешило. За децата е нормално да правят грешки. Твоята работа като майка на дъщеря е да научиш дъщеря си да се държи като дама, ти какво й показваш, прочети се, твоето държание-държание на дама ли е?

7.   "тя взе че ме удари с шамар по лицето" - ами според мен това дете е ВИДЯЛО от някъде този модел на поведение - да удря!
Може би някой от вас е удрял член на семейството ви или ваш близък в НЕЙНО присъствие или е удрял самата НЕЯ? !?

8.   Проблемът не е в детето, а във вас. Първо сложи ти границата, ако си малко по-резервирана и не си толкова близо до нея, няма как да те удари. Второ поговори с мъжа ти и си купете някоя и друга книжка, има страхотни автори и си обещайте да ги прочетете и двамата, със сигурност, ще има положителен резултата. Проблемите сега са малки, но знаеш ли какво ще стане след време, ще ви разиграва и двамата и на улицата може да си остави. Имам подобен пример пред себе си, точно от такова лигавене. Единственото ангелче, им ипотекира и продаде имотите, живеят на квартира, трагедия. Поговори, когато сте само двамата без да се карате, обясни му, че е редно да ти посяга по какъвто и да било повод. Ако той не го осъзнае, какво искате от детето.

9.   Имаш проблем с мъжа си, а не с детето. То прави това, на което го учите вие двамата. Седнете на 1 маса и обсъдете нещата като големи хора, спокойно, вместо "аз това премълчах, той пък ме навика". Всеки се пери като паун и накрая детето ви се качва на главата и на двамата.

10.   Такаааа... Както е тръгнало може и да се разделите с бащата, поне ако слушаш някои от съветите.
После ще ревеш, че българите са ганьовци и не искат да те приемат с детето, което ти сама не можеш да понасяш.

11.   Обмисли добре нещата и реши какво ще правиш. Аз на твое място, ако мъжът ми не вземе някакви мерки, бих се развела тогава, ако всичко мине както трябва детето ще е при него събота и неделя, а през останалото време при мен. Така ще имам предостатъчно време да го възпитавам както според мен е редно.

12.   Права си, това прекрачва границите на търпимостта. Детето трябва да се дисциплинира, да получи суров урок и да се научи на уважение към родителите си. Мъжа ти го е разглезил и го е превърнал в малко чудовище. Ролята на мъжа е да налага ред и дисциплина в семейството по един справедлив начин, но мъжа ти не го прави. Поговори с него за това на четири очи и му кажи, че превръща детето в малко чудовище.
Каквото и да ти пиша сега обаче е късно, мъжа се избира по характера и нравствените му убеждения, докато го избирате по други фактори ще имате главоболия цял живот.

13.   Права си, но ако мен детето ми ме удари директно ще му обясня, че ако го ударя... чупила съм нос на мъж с юмрук и... няма да е хубава гледка след това. Така веднъж си играх с едно дете и то взе да се прави на онази от, , междузвезни войни с тоягата" и да ме удря-взех пръчката и я счупих с крака си и му обясних, че ако пак се повтори това ще е тя. Не, че бих го направила, но от тогава не се е повторило... Стига сте го глезили детето! Не е нормално родителя да не се уважава-това ти го казва човек който има големи проблеми с родителите си и колкото и пъти да са ме удряли от елементарно възпитание и уважение не бих отвърнала. Нито пък, това че съм на 21 ми дава правото да псуват пред тях и тях... От опит знам, че насилието над майката идва често от там, че детето е виждало как бащата я обижда и псува, ако е така в твоя случай те съветвам да се махнеш от този дом с или без детето си.

14.   След като човек не е достоен за уважение сред близките си и околните е съвсем нормално да не е уважаван и от детето си.

Правилно казват по - горе, че авторката не е била готова да стане Родител.

15.   Остави го сам да я гледа няколко дни и като му се качи на главата, ще разбере. Всичко си има граници и детето трябва да се научи кое може и кое-не. Иначе в бъдеще ще имаш сериозни проблеми с поведението и. Защото ще се държи така и с другите.

16.   А я се замислете (и авторката и коментиращите) - защо детето не удря баща си, въпреки че той е "по-добрият", по-"позволяващият" и т. н.?

17.   Авторке съчувствам ти, и искам да ти кажа, че усещам, че си много добра, и здраво са ти се кчили на главата. Детето няма вина, децата са плод на нашето възпитание и характер. Допуснала си, мъжът ти и той да стана един тинейджър и да рзглези много малката. Правят отбор срещу теб (збраняващата и отговорната) и се забавляват, но това не значи, че не те обичат. Стопирай тази история в зародиш, защото за напред ще ства по-лошо. Ще се обединяват по всякви поводи срещу теб. Първо разговаряй с мъжът ти, че така няма как да стане, и той като родител винаги трябва да заема твоята страна и решенията относно възпитанието на детето взимате вие и само вие. Това е психолгически модел който трудно се изкоренява, бащи и дъщери срещу майката. Ала вярвай ми малката усети ли, твоята апатия и липса на майчинска загриженост мигновенно ще промени отношението си спрямо теб. Действай. Успех

18.   Към номер 16.

Децата имат повече респект от мъжете като малки, дори и мъжът да не се кара или взима отношение.
А колкото защо не удря него, ти сам си отговорил, тя няма нищо срещу него, защото той НЕ забранява, няма защо да напада.
Ще ти дам пример: Една позната има 7 годишна дъщеря, тя по цял ден е с майка си, бащата почти не обръща внимание и детето като е болно или не получи каквото поиска посяга на майка си, защото тя е тази, която казва НЕ. Посяга и на леля си, когато и се направи забележка.

19.   Аз съм номер 16. Отговорът е много прост - детето обича баща си, защото и той я дарява с обич. Ако и майката правеше същото, детето нямаше да има нищо и срещу нея.

20.   Дай детето в дом или по добре е бащата да се грижи за него ако ти удря шамари значи не те обича . По добре да беше родила момче,околкото момиче , извинявай за обидата но си си го изпросила и мъжа ти е прав .Аз ако съм на него ще подам молба за развод
Мъж на 23

21.   Госпожо ,моля ви прочетете внимателно тази история http://spodeli.net/7/story-110071.html и коментарите под нея .Това е тийнейджърка мрънкаща ,че майка и не и дава да пуши ,пие и ходи по дискотеки .Тя е дотолкова разлигавена от баща си ,че думата на майка и не означава нищо .За нея човекът дал и живот е никой! Ако вие не вземете мерки веднага да се заемете да се разведете и да се заемете с възпитанието на малката ,тя ще стане същата ,като момичето от горната история !

22.   Тези противоречия между родителите са едно от най-лошите неща които можете да направите при възпитаването на едно дете. Вероятно е на възраст между 1. 5 до 2. 5 години и това, че баща и позволява да се държи по този начин, защитава я когато майка и се скара прави детето напълно безконтролно и без никакъв респект и от двамата. Ще отгледате едно абсолютно безотговорно дете, което като порасне вместо шамарчета и лиготии ще има далеч по-големи проблеми- лоши компании, алкохол цигари наркотици, безразборни връзки лошо учение... В тази възраст между 2 и 3 детето се учи да носи отговорност от действията си, да установява поставените от родителите и обществото граници на поведението си. Пропусне ли се всичко това резултата всички сме го виждали, има достатъчно примери на това. Седнете с мъжа си да поговорите и да преустановите тези противоречия пред детето - единия да се кара, другия да защитава и малката да си прави каквото иска. Когато не слуша трябва да има скарване, наказание някакво и в краен случай шамарчета по дупето и дърпане на уши, но никога оставяне да става винаги на нейното... Възпитанието на едно дете е нещо изключително отговорно и в някои случаи дори по-трудно от постигането на успешна кариера. Много родители го подценяват и после се вайкат след години. Казвам го от личен опит, мъж съм и имам две малки зверчета :) и честно казано ми е изключително трудно понякога да се справям с тях въпреки всичките усилия които полагаме с жена ми.