Споделена история от Семейство

Сестра ми прекалява .
Здравейте
Аз съм момиче на 19г. Имам сестра, която е на 14г.
Още от малки винаги се караме, не се разбираме въобще.
Понякога дори се е стигало и до побоища.
Тепърва влиза в пубертета и характерът и просто стана отвратителен : държи се с мен нагло, надменно, обиждаме със всякакви думи и изрази, които не искам да напиша. Взима ми вещите без да ме пита, това мен ме побърква... Държи се с мен сякаш не съм част от семейството
Както казах характера си й е такъв никога неможе да й се угоди, винаги чака всичко наготово.. Подарявала съм й много дрехи парфюми и други неща.. но тя ги съсипва и отива ии си краде от моята стая докато аз съм навън.
Нашите са я наказвали много пъти, но файда няма.
Имам чуството, че никога няма да се разбираме като нормални сестри. Аз съм търпелива, но всичко си има грници.
Ако някой е попадал в такива ситуации, моля да ми даде някакъв съвет как да подходя защото вече ми писна..
Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Живяла съм в подобна ситуация, само че бях малката. Имахме същата разлика като при вас горе-долу. Взимах стипендия за успех и си купувах някои неща, които сестра ми нарочно съсипваше. Имахме като малки два еднакви несесера, немски, с химикалки и т.н. Нейният го скъса или загуби, а моят като го видя здрав на бюрото го хвърли през прозореца от яд заедно с целия ми гардероб - дрехи, бельо, всичко. Това е само една ситуация. Почти всеки ден имаше тормоз някакъв.
При мен проблемът беше, че ме е и била, защото беше по-голямата, ей така - връщам се от училище, правя ѝ забележка да не пуши в стаята ни и тя без нищо просто идва, хваща ме за косата и почва да ме блъска в стената.
Не искам да те плаша, но действително си права, че цял живот няма да имаш нормална връзка със сестра си ако е такава. Може би става дума за хормони - знам ли. Сестра ми имаше поликистозни яйчници се оказа в последствие, но днес и двете сме големи жени, но най-добре е да стоим далеч една от друга. Бях я поканлила на гости, защото живях известно време в чужбина - вървим в центъра, обръщам се - нея я няма. Влезнала била в сувенирен магазин без да ми каже, аз 200 метра напред си говоря сама. Не вдига телефона. 1 час се мотах и тръгнах да си ходя и като се върнах я видях - тръгна да ме бие в центъра на голям европейски град, където има камери навсякъде.
Не сме асоциални - идваме от средно семейство, образовани сме и така нататък, но тя си е такава и не само към мен - към родителите си, към мъжа си...
Пробва се дори да ми провали сватбата и просто колкото по-далеч я държа от живота си, толкова по-добре.
Затова и такъв ще е съвета ми - на 19 си, отиди да учиш някъде или работи и се изнеси.
Повярвай ми, пробвала съм всичко - добро отношение, помощ, изобщо всичко с добро съм пробвала
Не съм психолог, но най-вероятно става дума за ревност или завист, не знам. Просто разбери, че нищо не можеш да сториш. Сестра ти е поне малката, може да се оправи и да е от хормоните

2.   Има лесен начин - ключ за стаята и това е. Ти си по-силнат и по-можещата. Малката е още малка и почти сигурно е, че има за каво да ти завиди. Я за свободата, я за факта, че вече имаш тяло на цена, а нейоито още не е оформено. Използвай го в своя полза и я постави на място. А и винаги може да я заплашиш, че ще кажеш на баща си, какво си чула от нейната стая. До 3-4 години ще се оправи, но дотогава ще е проблемен трън.
А колкот до стененето - не е до това, а до това, дали ти харесва. Някой жени направо преиграват с толкова ревове и прочие.

3.   Вече си на 19... защо просто не се запишеш да учиш и не отидеш на квартира?

5.   Като в оня епизод на съдби на кръстопът където 2 момичета са се карали постоянно

6.   От автора : Записала съм се да уча в друг град, но дотогава се налага да остана дс живея при семейството ми. Сега нямам възможност да се изнеса от вкъщи.
Дори и тази вечер пак скандал, краде, лъже, прави се на ударена...
Родители ми й се карат, наказват я, но няма никаква файда. Опитвам с добро, но не се получава.

7.   И ние със сестра ми бяхме врагове и бях сигурна на 100%, че никога няма да станем близки. Сега вече аз на 29, тя на 28, не можем една без друга. А колко ми е помагала, не е истина! Цял живот няма да мога да и се издължа. Така че, не се знае как ще ви завърти живота и как ще се стекат нещата занапред.

8.   Е щом си се записала, ще я изтърпиш още 1-2 месеца и повече няма да ти е на главата.
А и без това нейното възпитание не е твоя работа.

9.   Решението е събираш пари и ключалка на вратата ти! Ако не е възможно - врата с ключ!! Сестрата на една моя приятелка е същата и разбирам за какво ми говориш, сестра и е по-пълна от нея и е явно много глупава. Разширява и дрехите (всичките), обувките, ДОРИ БЕЛЬОТО, краде и парите, аксесоарите и грима!

10.   :D срам ме е да го кажа но имам чувството че сестра ми го е писалала, направо!! Нашата история е абсолютно същата... аз съм на 14, тя е на 19. И аз също като сестра ти често и повишавам тон и и викам, за което после много съжалявам. Бъди сигурна, че и тя съжалява и те обича. Относно дрехи и гримове и аз си взимам от нейните. Просто все си мисля че тя има много хубави неща и за това ги ползвам не за друго. Тя побеснява всеки път. а сестра тии.. не знам, Можее да го прави за внимание. Седни и поговори с нея. Наистина помага! Когато аз викам на сестра ми тя винаги ми казва неща от сорта"Представи си ти да имаше по-малко сестра, щеше ли да ти е приятно така да ти вика" ии наистина помага. Най-вероятно е заради хормоните. Не се притеснявай ще отмине според мен. Но наистина ако питаш мен, като човек в абсолютно същата ситуация (но от другата страна) дай и любов. Наистина. Аз не се усещам когато правя всички тези неща, но после съжалявам. Обичам я безрезервно и бих убила за нея, убедена съм че и при вас е така.