Споделена история от Семейство

Мъжът ми пие и ме тормози
Здравейте, мъжът ми винаги си е пийвал, но не всеки ден, а само на поводи. От около година обаче се напива често и започва да ме тормози. Агресията му е и физическа, и психическа. Обяснява поведението си с натовареността в работата и обвинява мен, че съм леко закръглена, казва, че няма да спи с кит, дори отказва да правим секс. Аз спортувам редовно, на диети съм и лека полека си влизам във форма. Лошото е, че детето, което е на 6 също става свидетел на тези сцени. Много сериозно обмислям да го напусна. Ако никой е бил в такива ситуация моля да сподели опит.

Коментари

1.   Напусни го без да се замисляш, мила! По-добре няма да стане, само по-зле. Този мъж е комплексар и алкохолик! Ще се отрази зле и на твоята психика, и на тази на детето, ако останете заедно. Поне детенцето пощади...

ELSA

2.   Спасението е едно - бягство. Не вярвам да се промени.

3.   щом ти казва кит, значи наистина си изпуснала килограмите. Според мен, по-лесно е да контролираш килограмите, отколкото да живееш с някой, който си позволява да те обижда. Каквото и да решиш, ако те пожелае можеш да му кажеш, че няма да спиш с алкохолик, въпреки че рискуваш да отнесеш най-малкото шамар. И не забравяй, че на детето му се отразяват тези неща, а то заслужава да живее в спокойствие. Ти също.

5.   Какви са тези мъже? ! Въобще не мога да си представя, някой с когото съм, да ми говори така и да ме обижда. Имам 10 годишна връзка и никога не съм чула обида. Познавам такива случаи като твоя и за съжаление, никога нещата не отиват на по- добре. Започне ли се веднъж, с такова крайно неуважение, значи отдавна за него не си любим човек! Друг е въпроса, че много жени свикват да бъдат обиждани и сами се опитват да оправдаят мъжа си... или си мислят, че нещата ще се променят. Не, не се променят. И всеки си прави избора.

6.   Ааааааааа, чакай. Тук ти, мило момиче пропускаш много важни детайли, напр. от колко време сте женени, колко сте заети, какъв "кит" си и т. н. Описала си историята много тривиално. Демек той си пийва, ама сега вече бая (колко е това бая), кит си станала (аджеба, колко кит може да стане една жена с дете на 6 год. 150 кг. ли, какво). За секса няма да се косиш, все ще се намери кой да ти го осигури. На фитнес ходиш, та там по 150 кг. кашалоти ги приемат само неаднерталци, търсещи реализация. В тази връзка съм сигурен, че нито си кит, нито кашалот, още по-малко крокодил. Стъпвай му на "работещия" на шията, че, колкото и да ми стана симпатична с твоите 173 см. височина, фигура на кит и коса, вързана на опашка, твоето момче си има момиче явно. Честито!

7.   Напускай го!
И да се оправят проблемите в работата му пак ще намира поводи да те тормози!
А може да започне и детето да тормози и ще му казва, че си го залужава!
Пази психиката на детето си, защото това е най - ценния му актив!

8.   Ми напускай го, какво се чудиш?

9.   Напусни го! Какво правиш още там? Какво чакаш ? Искаш да възпиташ детето ти, като садист или жертва, ако е момиче?! Събери си багажа , кажи на вашите и си извади медицинско, то ще ти помогне много! Осъди го и му покажи къде му е мястото на този комплексиран мъж!

10.   Горкото дете, а твоя мъж нормален ли е напусни го и бягайте от там с детето

11.   Може да се отделиш от него, но само временно докато му мине, но не и да прелюбодействаш с друг. Ти трябва да си мъжа си за цял живот, това е смисълът на семейството и женитбата.

12.   Ако той не показва желание за промяна и съгласие да се обърнете към срециалисти, то раздялата е най-здравословният изход от ситуацията. (ж - 31 г.)

13.   Брей, номер 11 - даже църквата признава до 3-ти църковен брак, а ти изкарваш мнението си по-меродавно и от това на Отца.