Споделена история от Семейство

Според вас струва ли си всичко това, да се занимавам с човек, който има такава професия ?
Здравейте!
Всичко започна преди няколко години, когато се запознах с едно момче...страхотно по душа, бедничък, но много добър човек.
Всичко беше наред докато майка ми не разбра...
Проблема е, че момчето извършва професионално ПОЧИСТВАНЕ...завършил е дванайсти клас и до там е спрял.
На моята майка това въобще не се хареса, според нея тои бил тъпак, нямал образование и т.н.За образованието съм съгласна с нея, той също разбра и е готов да продължи образованието си само, за да бъде с мен.
Според вас струва ли си всичко това, да се занимавам с човек, който има такава професия но въпреки всичко е готов да продължи да учи заради мен или е срамно да бъда с такъв човек?

Коментари

1.   Той ли е чистача или фирмата, в която работи е негова? Колкото до образованието, това са глупости,може да има 5 висшета и да е пълен олигофрен,особено като знаем как се взима висшо в Бг. Другото което е има страшно много преуспели бизнесмени,които нямат висшо,а ако си спомняш бившият президент на бразилия имаше завършен 4клас.

Обичате ли се?На една вълна ли сте? Тогава го приеми такъв какъвто е, и не се опитвай да го променяш.Ако не ти харесва такъв какъвто си го взела, го остави момчето на свобода, да намери половинка,която го цени за това,което е.
Мила

2.   Ти да не си секретарка на министъра!

3.   Разбира се че си струва . Човек които прави такава жертва за теб на истина те обича . НЕ е сремно да ходиш с такъв човек :) маика ми е чистачка но никои от приятелите ми не занят : )

4.   За теб не знам,ама за него със сигурност знам,че няма смисъл да бъде с теб.

5.   Миличка,гледай човека до теб да те обича и да е трудолюбив-това е важното,защото ако не го мързи,той винаги ще направи нещо със живота си и няма да лежи на теб..,не е толкова важно образуванието,има много висшисти дето не струват и пукната пара като хора!
Ева

6.   Щом избираш човека по професията, далеч няма да стигнеш, ако ще и десет висши да изкараш. Когато човек няма избор, а се налага да яде, е готов да работи каквото и да е. Не е казано, че ще работи това цял живот.

7.   Срамна работа няма. Но хората са различни - за едни има значение какво работи партньора им, за други не. Аз лично смятам, че това е абсолютно маловажно. Пък и щом е готов да продължи образованието си - какъв е проблемът? Майка ти ли? Не, не мисля :) От тебе зависи.

8.   Явно мислиш че е срамно, щом задаваш такъв въпрос. Ако не мислеше, че е срамно, нямаше да питаш.
Не, не е срамно. Но с това момче ако не сте на едно ниво по развитие и интереси, това може да докара проблеми. Ако иска да учи само заради тебе...той самия няма ли желание да се развива?
Разбира се, образованието не значи интелигентност. Може човек да е интелигентен и без формално да има образование. А може да пълен простак и глупак с образование.
Но има и друго...ако ти имаш интереси каквито той няма...утре може да се окаже, че не говорите на един език...че даже и не може да разговаряте.

9.   помисли си дали тои е човека и имаи мението на маика ти но не и да се налага!!!какво означава Тои е тъпак ! аз съм мъж и ако разбера такова нещо , зад гърбът ми Моментал но си заличена от спомените ми . ПОМИСЛИ КАКВО ПРАВИ ТОВА МОМЧЕ ЗА ТЕБ

10.   Първо не разбрах - какво му е на професията - краде ли, проси ли или пие???????
Второ - аман от тесногръди хора, които си мислят, че светът се върти около тях!!!
Трето - не е важно какво работиш, щом работиш /магистралните курви не влизат в сметките/, а защо??? За това да си покриваш разходите!!!!!!
Аз съм на 23, момиче, младо, право, здраво, работя като чистачка, но това не е проблем за мене. Истината е, че не е работата ми мечта, на аз съм с нагласата, че е временна, уча, мога да си позволя да кандидатствам отново специалността, която искам, въпреки, че не мога да си позволя да уча в скъп университет.

Все работим за пари, изключения работят за черните очи на бай Иван!!!!

Според мене ти не заслужаваш това момче, защото се срамуваш от него, което си е разбираемо, също както и брат ми се срамува от работата, която му позволява, да лежи на една кълка по цял ден...
Едва ли го обичаш - любов, без елементарна подкрепа???????

И така, на мене не ми е ясно - защо си мислиш, че сме втора категория хора???????? Естествено пак повтарям, не е работата-мечта, но истината е, че в момента едно, че по-трудно се намира работа, друго, че е по-важното да имаш все някакви амбиции, все пак това е и смисъла на живота - да се развиваме - :) - "напред и нагоре"!!!

11.   Аз съм баща на момичета. Това с добото сърце и обичта го забрави.След 1-2години ,като нямате пари за памперси и други неща обичта ще изчезне.Щом се е задоволил да стане чистач ,или да мие прозорци ,значи не е амбициозен-до никъде няма да стигне в живота. Не си губи времето, търси перспективно момче!

12.   Съгласна съм с номер 9. Ако нямате близки интереси сте за никъде. Всички останали се надпреварват да плюят, но това е истината. Това, че няма образование, а до колкото разбирам, може да си го позволи, говори и че не иска да се развива. А колкото до злостния коментар на номер 4, предполагам, че е казан, само защото той самият е чистач. Няма срамна работа, но едни хора имат едни интереси, други- други и е несериозно да се твърди, че в това няма проблем.

13.   искрено ви благодаря за коментарите

15.   Номер 11 , а ти как по-точно разбра че момчето не е амбициозно???Той РАБОТИ!!!Не е на издръжка на мама и тате за цял живот...

16.   От Авторката:Той наистина е амбициозен човек,не е завършил образованието си до сега,защото не е имал възможност,няма баща,а майка му не може да го подкрепя матриално,за това работи тази работа и се издържа сам.

Има и нещо друго-никога не ме е спирал да се развивам,даже постоянно ми повтаря да уча и ме окуражава

17.   Приятелят ти изглежда чудесен човек! Не се отказвай от него... Такива са един на хиляда... Всичко най - добро и на двама ви!

Борония

18.   Браво на момчето и на теб,че си с него. След като завърших средно емигрирах и за да се издържам по време на следването чистих къщи - не като приятеля ти, във фирма, а като истинска пепеляшка(фирмите си имат техники, коли, препарати....).
Много съм горда с това и на всеки повтарям „чистих тоалетни,за да завърша„. Никой не смее да ми се присмее,защото съм с 1000 пъти по-умна и успяла от тях!

На Запад да работиш в такава фирма не е някакъв срам - това са повечето мъже, те почистват професионално на строежи, химически замърсявания,работят със скъпа техника и са много добре платени.

За мен няма по-срамно пък от това млад мъж да бъде изрържан от техните и да живее даже с мамчето си!!!! Това е балкански феномен, ориенталщина. С риск да се повторя - на Запад младежите често извършват такава работа,абе я отидете и до София - и там студентите какво ли не работят почасово,за да се издържат. ЕВАЛА!!!! Такива хора после много постигат в живота!

Друго е обаче, ако си е прост и ти е скучно да кажем с него, ако няма какво да си кажете, но ти не пишеш,че е така.
Нека продължи образованието си, въпреки че висшето в България не е за препоръчване. Важно е за него все пак, не само като самочувствие, но и да срещне хора, ще научи все пак нещо, но нека е задочно, защото не си заслужава да се губи толкова време за българско висше. нека си работи това, да си научи той занаят - тук има много пари, АКО си направи фирма, защото не всеки разбира от това - това е занаят като всеки друг и повтарям,че тези фирми обикновенно са много професионални,работят с техника и нямат нищо общо с чистачките по улиците.

Не слушай старите ти какво казват, те са продукт на комунизма, когато всеки е гледал да се скътае от работа (да не е будала - и да работиш и да не работиш, една заплата), а в уж работническото общество, никой не е искал да бъде работник, а чистачи са били сами циганите. Сега живеем в пазарна икономика - приятелят ти без хляб няма да остане, това не се отнася за строители и т.н.