Споделена история от Семейство

Пак повярвах в майка ми, но пяк сгреших!
Здравейте! Моля да одобрите моята история, за да получа както помощ така и съвет.
Родителите ми се разделиха преди 13 години.
Тогава аз бях на 10 години. Майка ми роди дете от друг мъж, но детето заболя от епилепсия.
Тя забрави за мен живеем в един град на 10 минути път, но така и тя не ме потърси..
През 2008 година реших да ида като човек при нея, за да я видя. Поседях малко наложи и се да иде до магазина сина и остана при мен. Тя дойде всичко беше нормално тръгнах си и тя след един час се обадила на баща ми и му казала, че искам да хвърля сина и от терасата.
Никога не съм си помисляла да правя такова нещо не съм убийца.

Пак приключихме отношенията си.
Така до 13 март 2016 година.
Тогава реших да не вдигам глава и намерих начин да се свържа с нея като човек.
Имам дъщеричка на 3 години вече знам, какво е да си майка.
Говорихме дълго по фейсбук и реших да ида на гости.
Не отричам посрещна ме като хората както тя така и сина и. Добре до тук всичко бях простила, че ме остави, че ме пренебрегна.
Преди две седмици реших да заведа детето ми при нея за да го види.

Посрещна ни като хората мина време и тя е споделила. на един много добър мой приятел, че детето ми е било тъпо парче, невъзпитано, просто същество.
Полудях и написах във фейса Как може да говори така за детето ми? Не е ли могла да ми го каже на мен, а говори пред хората.
Детето ми е малко, палава е не отричам но просто тъпо същество... кажете хора каква майка е тя.

Започнала е да говори пред приятеля ни, който е общ, че тя не може да ме гледа, че откакто сина и се е разболял нищо друго не я интересува.
Била съм долна и съм искала да и взема жилището.
Имам си всичко просто исках да стопя ледовете между нас, а тя така ме нарани.

Моля ви кажете ми как да постъпя с тази жена, към която изпитвам само омраза и гняв
Как да се избавя от обидата която тя нанесе на детето ми.
Помислих и че е станала човечна, но тя мисли само за дина си.

Коментари

1.   Потърси психолог, за да те информира за техники, чрез които можеш да се оттървеш от омразата си, гнева, да простиш, но не за нея, а за себе си. Виж, тъжно е, но отпиши тази жена. Ти вече сама си майка и трябва да приключиш с нея окончателно, но ти трябва психотерапефт за няколко сесии, за да се оттървеш.
Не се сърди, но мисля, че майка ти има някакво психическо заболяване и дори се съмнявам, че детето ѝ е болно от епилепсия - има подобни родителки, които тровят децата си, за да са болни и да имат смисъл на живота. Специално епилепсия лесно се трови с живак, с разни бои....
Мисля, че колкото и да тежко да го чуеш, но за теб е било късмет, че те е „забравила“. Плюй си в пазвата, че не си израстнала с тази женица. Запали свещ в църква и благодари, че не те е отгледала тази женица и за Бога - дръж детето си далеч от нея

2.   Като каза епилепсия Това е и моето заболяване. На 13 години съм почти - момиче съм. Майка ти не е питала за теб от развода с баща ти

Но не искам да страдаш. Нашите са се развели когато бях на 9 тогава аз хванах епилепсията.

Валентина.

3.   Разкарай я от живота си. Прекрати всякакви отношения и връзка с нея, не ти трябва такова лайно с извинение, това не е майка!

4.   Майка ти очевидно има изкривено възприятие за това, което се случва в реалността. Много са горчиви думите, които ще кажа, но вероятно си имала късмет, че тя се е отделила от теб толкова рано и не е отровила чак толкова живота ти с начина, по който възприема отношенията си с теб. Т. е. парадоксално, но си имала късмет.

Изглежда причината майка ти да се държи по този начин е неин психичен проблем. Да разрешиш проблемите й обаче не е твоя задача и би било жалко да се нагърбваш с това. Важно е да не държиш себе си отговорна за това й отношение (да избегнеш чувството за вина), както и да преодолееш огорчението и омразата, които неизбежно изпитваш, когато този, който трябва да те обича най-безрезервно, се държи по този начин. Приеми, че просто ти се е случило да си родена от жена, която е инвалидизирана в чувствата си. Не знаем защо.

Оттам нататък, това, което правиш е най-доброто възможно - поддържаш слаба, дистанцирана връзка, за да има детето ти усещане за историята си, но не разчиташ на нищо и не се ангажираш емоционално. Приемаш, че твоето семейство е това, което ти си градиш и изпитваш искрена благодарност, че ти самата си различен човек от майка си.

Искрено ти желая твоето семейство да е здраво, връзката със съпруга ти да е добра и да имаш достатъчно близки приятели. Това са хората, които ние си избираме, а родителите не си избираме и не сме отговорни за това какви хора са те.

5.   В такива случаи е много сложно. Лесно е отстрани да казваме- "майната и, да не ти пука" и т. н. въпреки че точно това трябва да направиш. Без омраза, тя няма да ти помогне, само ще те разяде. Тя не е твоето семейство. Ти си имаш вече друго. Вземи си урок от майка си и бъди нейна противоположност, дай всичко за детето си и живей позитивно. Тя да си гледа нейния живот, такъв, какъвто си го е сътворила. Прости и забрави. Това е единствения начин, да си живееш живота, без излишни товари.