Споделена история от Семейство

Не знам къде е проблемът
Здравейте, читатели!
И аз като повечето хора имам проблеми или поне така си мисля.
Искам да видя какви съвети, ще получа от напълно непознати хора.
Надявам се да ви представя нещата такива каквито са, за да добиете представа за всичко което ме мъчи.
и по същество...
Жена на 30 съм.
Винаги съм искала моето семейство да бъде добре, по всякакъв начин. Майка ми и баща ми са много добри и работливи хора, с обикновен начин на живот. Брат ми е красиво и добро момче, вече на 33 години, не пие и не пуши...
На кратко казано, отгледана съм от добри хора.
След навършването ми на 18 години, започнах да правя всичко което ми е по силите- работа + учене, но за жалост не достатъчно.
Живях в лишения докато не срещнах него. Един господин доста по голям от мен. Той ми даде много-образование, обноски, всичко морално от което се нуждае едно момиче. Намери уникална работа( временна, но все пак и това беше достатъчно) за моите родители.
Намери работа и на мен. Благодарна съм за всичко което направи за мен.
но въпреки всичко го напуснах... Нашият край беше ясен... Възрастовата разлика, беше доста висока.
Останахме с уважение един към друг.

След 2 години и една неуспешна връзка, се хванах с бащата на детето ми.
Познавахме се от преди това, но до момента на нашето "сгаджосване" и двамата имахме връзка и затова не сме имали нищо, въпреки, че си хвърляхме погледи (работихме на една и съща работа).
Първата една година живеехме доста скромно, по нищо не личеше че ще ми осигури добър начин на живот,
Но, взе че забогатя( и преди от техните си имаше пари, но сега беше многоооо) и от там тръгнаха проблемите.
Само да вметна, че доста съм помогнала в бизнеса му.
И така...
Купиха апп с техните родители, построиха хотел, купиха коли и т. н.
Мъжа ми има сестра, властна майка и тих баща.
Всичко което се случваше беше осъществявано от майка му и сестра му. ( купуване на апп, обзавеждане и всичко по хотела) и т. н.

Моето мнение и помощ беше свеждано до там да давам моите контакти( а аз имам доста такива), а те правеха останалото...
Чувствах се като една тъпа овца, дето е под наем в своя обор.
Всячески се показваше, че аз и моето мнение е никое.
И всичкото това с парите на моят мъж и малко и на майка му.
Показвала съм на мъжа ми, че така не ми харесва, но това завърши с провал.
В бизнеса на мъжа ми помагаше и втория съпруг на сестра му. Той получи доста добри пари за това което направи.
Да добиете представа, мъжа на сестра му, ако е направил 2, аз съм направила 10.... а аз нищо не съм получила.
иииии...
малко и за моите родители...

Имаха нужда от пари за реновирането на моята родна къща, за да ни стане по- добре, като им ходим на гости с внука им. Моя мъж отказа да даде пари за тази цел.
Отговора му беше- Да даде брат ти. Той ще живее там.
Този моя брат през последните 2 години от както се роди детето ми е плътно до мен- гледа го, повива го, къпе го, чисти, бърше, прави всичко. Златно момче. работата не му е кой знае каква. Получава малка заплата за живота който е в момента-1300 лв.
Как да отдели за ремонт на къщата?
А моя мъж може да ги даде ей така без да му се отрази.
В крайна сметка нашите взеха кредит.
Да се върна на изречението на моя мъж:- Да даде брат ти пари, все пак той ще живее там?
... Преди месец бях позорно изгонена от свекърва ми със следните думи:
- Повече няма да стъпваш в моя и на сина ми дома. Със същите думи бяха наранени и моите родители.
Да не ви обяснявам причините за които бяхме заслужили тези обиди...
Ще ви дам само един пример:
- Не съм и дала да носи питата която беше предназначена за кръщенето на детето ми. Миии, не съм знаела, че трябва да и я дам.
Един приятел на мъжа ми беше до мен и ме попита с какво да ми помогне( точно в това време детето ми ревешееее) и аз му казах вземи питата. В този момент свекърва ми вижда, грабва му питата и се почват едни змиии и гущери..

Малко за мен...
За да върви работата на мъжа ми, аз съм по майчинство от моята работа( моя мъж напусна още в самото начало на нашата връзка).
Вече 2 години съм по майчинство. Освен че гледам детето, се грижа и за безупречната чистота на 300 кв. апп, непрестанни гости, работа давана от мъжа ми и на всичкото отгоре ми се казва че не нося пари.
Имам кредит от преди това и мъжа ми не го покрива.
Само да кажа, че заплатата ми преди беше над 2000 хил.
- Някои ще кажат, защо не тръгвам на работа.
-отг. Детето ми е малко по изискващо( здраво е и дано винаги е така), но е много палав, труден за всичко. Освен така мъжа ми работи вкъщи и иска сутрин обед вечер да е нахранен, а и работата покрай бизнеса му.
Скоро ми предстои да почна работа и направо не знам как, ще се справям.
Мои приятелки ме съветват да наема жена, но за мен това е абсурдно.

Мъжа ми не полага никакви грижи за детето и дома. Дава само пари които изкарва с моя помощ.

И моята дилема.
Осъзнавам, че се чувствам супер нещастна, а това не трябва да е така, защото имам най -прекрасното дете на земята, което заслужава най- щастливата майка.
Трябва да направя нещо, защото се саморазрушавам.
Мъжа ми е страшна мърда... Това, че не ме оценява( като стане въпрос за това казва, че ме уважава, оценява и т. н. )
Вътрешно искам да го напусна, но ме е страх, защото детето ми, ще живее луксозен начин с баща си, а с мен не се знае.... Все пак моята заплата от 2000, та даже и 3000 хил са нищо. Само детската му от септември е 1200 лв. на месец.
Страх ме е да не ми го вземе...
Всички страхове са ми заради детето ми...

но хора аз съм нещастна... нещастна съм защото виждам, че каквото и да направя, няма да съм г-жа... , а все ще съм чуждата родила детето му..
без мнение, без нищо....

П. С.
Ще Ви разкажа една прясна история.. Едни мои познати( мъж и жена). Заедно са от училище. Женят се, раждат им се деца. Жената и мъжа работят заедно.... В последствие мъжа напуска, почва бизнес, натрупва пари с малка помощ и от на жена си..
Мъжа е малко злобничък....
Впоследствие имаха семенни проблеми, и жената взела, че изневерила( мъжа и си изневеряваше).
ииии...
Разведоха се... Взе и всичко.... дом, деца.... Остави я без нищо.
Фирмата и новия им луксозен дом бяха на името на бащата на мъжа и.
Мъжа и настрои децата срещу майка им( луксозни почивки, луксозен дом и т. н. )
Не искаха да я виждат....
иии... Жената се самоуби.

Сега се питате защо Ви я разказвам....
Ми защото в страха си мъжа ми да не ме вземе за меркантилна, пренебрегвам всичкооооо свързано с моите облаги.... и накрая и аз да не свърша като тази жена.

Надявам се да сте разбрали за какво говоря. Искам да прочета, какви са вашите виждания за цялото това чудо.
Ако някой има въпроси може спокойно да задава,
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Ами надявам се, че ти олекна като сподели, но не си оставила никаква възможност за съвети - ти си умна жена, знаеш какво да направиш всъщност, но отказваш. Отказваш да наемеш жена или да дадеш детето си на детска градина. Било абсурдно жена да наемеш - ами не виждам нищо абсурдно - кой ще чисти не е от значение, а яденето може да поръчаш при кетъринг дори, детската градина след 2 -2. 5 г. възраст е ДОКАЗАНО важна за детето.
И да, върни се на своята работа като си била толкова добре платена и оценявана.
Също помисли за по-дистанцирано отношение към свекърва ти и не се бъркай в бизнеса на мъжа си, не помагай щом няма признание, защото само проблеми ще имаш като не се получи нещо, а признание и пари не. Не се занимавай - не можеш, не знаеш и толкоз.
И още - ако искаш да напуснеш мъжа си, стори го. Това, че еди кой си не се с справил и се е самоубил нищо не значи. Това, че една гимнастичка примерно се е хвърлила през балкона не значи, че всички гимнастички ще го сторят.
Ти изглеждаш силна жена, жена с връзки и контакти, с възможности - ще се оправиш и без мъжа си и ако не се обичате, защо не
Ти решаваш.

2.   Муахахахха в къв свят живеете? Детска градина 1200.... брат. Аз съм студент и се оправям с 200 на месец защото съм редовно и квото изкарам отива по кредити... направо защо мрънкаш, като явно си някаква глезла, която не си знае мястото

3.   Знам, че давам най-подлия съвет.. но намери си мъж който ще те обича или извади от тази бъркотия. Мъжът може и да е брат ти ако щеш.... живейте заедно.. и с малко се живее. Нашите са ме отгледали с 1200 доход на месец.
Детето е проблема... все още нямам деца.... но знам че ако вие не се разбирате... или ако мъжа ти се държи зле с теб пред детето, то ще го намразва по малко...
Парите развалят хората.... особенно вече развалените....
Говорила ли си с мъжа по-сериозно?

4.   Подкрепям н 1.
Aз бих си подготвилa оттеглянето от семейството и домът, рaздялaтa. Бих се върнaлa веднaгa нa рaботa, a той дa плaщa зa детскa грaдинa и дом. помощницa. Бих спестявaлa всички мои пaри и бих зaделялa от негови зa домa ( хрaнa, консумaтиви и т. н. ) кaквото е възможно.
Бих си изтеглилa и дори пренaсочилa кнтaктите aко от друго място ми плaщaт зa товa.
Не! Не е подло, нито е долно, отговор е нa кaквото почукaло, a и оцелявaнето и добър живот и нa НЕГОВОТО дете.
Бих освежилa/ подновилa контaкти и нaсочилa внимaнието си към допълнителнa рaботa нa свободнa прaктикa. Тоест- бих опитaлa дa стaнa незaменимa зa други в облaсттa, в която е мъжът ти.
Кaкто кaзвa и н 1, ти знaеш много добре кaкво трябвa дa нaпрaвиш, чувствa кaто съвест, сaкън дa не ги нaрaня или пък им пaднa в очите... fuck, те го прaвят с теб, нaли? !
Мисли зa твоето и нa детето бъдещето.
Никой съд в никоя държaвa нямa дa отреди детето нa него, aко ти имaш рaботa, не си зaвисимa към рaзни сустaнции.
Твоятa познaтa явно е билa слaбa психикa и сaмa се е огънaлa, не че, някой нaсилa и е взел детето... то и изходa го докaзвa, дa почивa в мир женaтa!
Успех и горе глaвaтa, можеш!

5.   Само аз ли имам чувството, че някои пишат истории, само за да се хвалят с охолния си начин на живот? Авторке, само да ти кажа, че с 1200 лв на месец, колкото е таксата ти за детска градина, живеят хиляди четиричленни семейства в България. Ние със съпруга ми имаме месечен доход 1700 лв., издържахме 4 години студент във Варна, а сега другото ни дете ще е трета година студент в София. Даваме й 400 лв. на месец. Като си плати общежитието, телефона и картата за транспорт, й остават почти 300 лв. Как ти се струва това? А по темата - започваш работа, даваш детето на градина, свеждаш контактите си със свекървата до минимум и... ако държиш на мъжа си и го обичаш, оставаш с него, иначе поемаш пътя си сама. Детето ти няма да е лишено, ако вземаш 2 - 3000 лв. Казваш, че родителите ти са "много добри и работливи хора, с обикновен начин на живот". Ами върни се към този начин на живот. Успех

6.   Не я нападайте.
Личи си че разполагате с пари.
И нека всички видят че парите не винаги носят щастие.
Давай детето на градина.
Има много палави деца и по палави.
Това не е цвете в саксия има нужда да се развива с връстниците си.
Ако го оставиш... незнаеш каква злоба ще ти се излее.
И да.. ще свършиш по същия начин навярно.
С прости хора и злобни не можеш да се опраниш.
Работи си и вярвам че парите ще са само твои... харчи ти както искаш.
Помагай на вашите.
Ако трябва те да го гледат давайте на тях пари.
Ама е добре да е на градина.
Наеми си прислужница за да ти готви и чисти.
Пари има все пак нали...
Но бъди независима далеко от змиите и злобата.
Да се оправят.
Нека няма допирни точки за да няма проблеми.
Не се карай с мъжа си.
Гледай да сте добре
За да не се мъчат да ви разделят. при мен така става в момента..
Бавно подкопаваха.
Само вие бъдете добре.
Вземете решенията заедно.
Ти каза че си нещастна ама не каза какво искаш за да си щастлива.
Обичаш ли го
Ако те го обичаш игнорирай всичко до тук..
Налягай си парцалите хвани се на работа и се оглеждай за друг.
Но ако го обичаш.. виж какво ти липсва и си стой на мястото.
Ти си умна жена и знам че ще успееш.

7.   Първо с цупене не става нищо, обясни на мъжа ти, че смесването на бизнеса не е добра идея, разделяй и владей. Второ не споменавай тези цифри в комбинация, че това са нищо пари, защото само ако знаеш, как хората живеят с жълти стотинки. Другото, изгонила те е, хубаво намери начин да регламентираш тези отношения, дистанцирано, любезни най-добре, не обиждай, не нападай и се дръж на положение. За историята, която разказваш, какво да ти кажа, в живота се случва какво ли не и защо асоциираш така нещата не знам. За детето ти, то не е по-специално от другите, палаво... , има различни деца, по-скоро ти си се вторачила много. И какъв е проблемът да наемеш жена да ти помага и за чистенето и за детето при тези пари, пречиш си ти самата. Тя Кейт Мидълтън има жени които и чистят и й гледат децата, но ти не. Отношенията с мъжа ти можеш да ги регламентираш, при тези пари, може и на психолог да отидете една семейна терапия ще ви се отрази чудесно, но моля те не се само забравяй, сигурна съм, че доста жени искат да са на твоето място. Винаги си имала подкрепа, в честен труд и без подбутване такива заплати не се поучават особено сега, преди кризата Да. Направи си и твои бизнес, като имаш този потенциал, това ще ти даде гъвкавост и доходи. А при тези финансови възможности на мъжа ти, ако искаш винаги можеш да помагаш на вашите и с пари и с друго и с каквото искаш, стига да искаш. Надали ти брои джобните, нали? Сещам се за едно семейство, зле финансово, дъщеря им се ожени за един богат мъж, ей това момиче знае кака е израснало, хладилника празен, как не се сети да каже, ей тука от пазара съм отделила храна, никой няма да разбере. Не забрави от къде е тръгнала, а майка й си брои стотинките.

8.   Към № 3.
Парите оправят но и развалят. Моето дупе знае 2 и 200, така и на мъжа ми.
и на въпроса...
Говорила съм много, но полза 0. Той си има свои виждания за живота, които са несъответстващи с моите.
За мен не е нормално жена му да има заем, а той да се чуди къде да си завре парите, при положение, че са изкарани с моя помощ.
За пари никога не съм му говорила директно, и май там ми е проблема.
Не му говоря, защото не искам да мисли, че съм меркантилна.

9.   Приказки от 1001 нощ

10.   И коя е тази детска градина, която е 1200 на месец?

12.   О авторке №8, напълно нормално се държи човека, той няма жена /негова жена-съпруга/ той има гадже с което имат общо дете, дава пари когато прецени, че детето му има нужди.
Вие нямате брак, нямате обща недвижима и движима собственост, обща каса на пари /кеш/, обща банкова сметка, нямате и добри отношения и уважение, ВИЕ НЕ СТЕ СЕМЕЙСТВО. Вие сте съквартиранти в неговото жилище.

13.   Да ви имам проблемите.

14.   Присъединявам се към номер 5. Според мен, даже историята е напълно измислена. Много ми е интересно как така мъжът изведнъж забогатял!? Като гледам и изказът, повече ми прилича на есе в трети клас, на тема "какво искам да правя, когато порасна". Може и да е поредният опит на "преуспялата" с километричните коментари.

15.   Чудех се дали да се включа в темата. Защото това са проблеми които ги има в много семейства -отчуждението, недоверието, нежеланието да се помогне на най-близките. Това са проблеми които всеки е минал и продължава да минава, много е писано за това.

Първо да започна, че отношенията които авторката описва са отношения на чужди хора, оттам трябва и да започне решаването на проблемите. Във нейното семейство, съдейки по това което е споделила, всеки е вълк единак, всеки е за себе си. Авторката казва няколко пъти, че е помагала в бизнеса на мъжа си. Това е похвално, но каква точно помощ беше това? Колко ви струваше Авторке? Докато помагахте на мъжа си, нервирахте ли го неволно? Бяхте ли къдърна да си свършите сама работата, или някой ви помагаше? После поискахте ли нещо в замяна за помоща -не само пари, а и услуги?

Задавам ви тези въпроси, защото и аз минах през това. Жена съм и смятам, че вече научих някои уроци. Когато реших и аз да помагам на мъжа ми за неговия бизнес, той ми каза да се оправям сама. Каза ако има да го питам нещо, да питам по същество и да не му губя времето и по един въпрос на ден. Това ме обиди тогава. Но после, когато станах кадърен специалист в моята си област, разбрах колко ценно нещо е времето и дори и да обичаш някой не бива да му позволяваш да ти го пилее за щяло и нещяло. Това се нарича още уважение. Научих се да влизам и в други обувки -да виждам и усещам как виждат и усещат другите. Това ми помага да ги разбирам, това също ми помага да съм страхотен човек, е поне през по голямата част на времето.

Разберете какво движи мъжа ви, защо той ви няма доверие -иначе щеше да ви припише половината си имане, както моят мъж направи. Мъжът ви трябва да е сигурен, че сте с него и в дъжд и в пек и че вие го обичате най много в света. Че дори живота си ще дадете за него. Той може да е сигурен само ако вие наистина сте това за него. И това не означава да не сте личност и да нямате интереси, хобита и професия, напротив. Но означава той винаги да е на първо място за вас.

Сигурно вашия мъж иска истинска любов, онази която ще му дава сили и вдъхновение когато нищо друго не му е наред. Засега я получава донякъде от предишното си семейство, но защо не от вас?

16.   От авторката:
Към 10...
Повечето частни детски градини с езиково обучение са над 1000 лв. на месец. И аз съм шокирана, но това е факт. (Погледнете американската детска градина- около 21 хил. евро за година.... шок но факт
В хубавите държавни детски градини се влиза отново с пари(рушвети). Една моя позната настояваше детето и да бъде в държавна, но нямаше свободно място... Накрая платиха 2000 лв. и взеха, че освободиха.
Не казвам, че това е практика, но се случва.
А към номер 12.. Да права сте.... Кой каквото и да си говори, брака си е брак... Не случайно са го измислили...