Споделена история от Семейство

Подялба
Здравейте! Знам, че не е много правилно да мисля и пиша тези неща, но все пак имам нужда от съвет.
Дядо има наследствена къща от неговия баща, също така с баба имат и апартамент в града. Тези имоти един ден живот и здраве ще са на баща ми и леля ми. Половината от къщата ще е на баща ми, а друга на леля ми, същото е и с апартамента. Само че леля ми е алкохоличка, но дядо все я защитава, а тя толкова проблеми им навлече. Баба и дядо отгледаха и двете й деца. Баба иска дядо да прехвърли къщата на баща ми, но той отказва. До сега не сме обсъждали апартамента, но наскоро баба каза, че иска апартамента, който е на стойност от 60-70-хиляди лева да остане на братовчед ми(син на леля ми, който баба отгледа), а къщата за баща ми, която освен че не е в града е и на стойност от 25-30 хиляди лева. Баща ми и аз не сме съгласни с това. Защото тя е отгледала братовчед мина когото направи сметка, която ще получи като навърши 18 години на стойност 2-3 хиляди лева има и кола оставена от баща му, който почина. Тати до сега само им е помагал без да иска нищо в замяна, а на всичкото отгоре дядо само ни обиждаше и казва, че нищо няма да прехвърли на нас. Според вас да кажем ли да прехвърлят къщата на баща ми, а апартамента да е на мен и братовчед ми? Мислим, че така е най-честно. Ако не се съгласят повече няма да ходим, докато не решат кой на кого ще дадат.

Коментари

1.   Вие нормални ли сте? Как така хем къщата взимате, хем и "половината" апартамент. Не може така. Или къщата, или апартамента.

2.   "Тати до сега само им е помагал без да иска нищо в замяна" - тогава защо иска нещо сега?
"а на всичкото отгоре дядо само ни обиждаше и казва, че нищо няма да прехвърли на нас. " Тогава сте знаели, каква е ситуацята.

3.   Могат да завещаят имотите на когото си поискат! Що се отнася до последното изречение - мисля че не заслужавате нищо да ви оставят!!!

4.   Спрете да търсите каквото и да било като наследство. За подялба на наследство може да се мисли чак след като загубите възрастните собственици. Само като ви чета се отвращавам, взели да делят имотите на жив собственик, стегнете се работете и си купете имоти, ако дядо ви слуша тези думи направо не му завиждам на човека. Вместо да оцените дядо си и баба си като хора вие правите сметка на стойността на наследството което може би ще получите след кончината им. Ако съм на мястото на дядо ви, продавам имотите и за 100 000 лева знаеш ли каква почивка ще си изкара на карибите, пък вие не ходете при него, на карибите няма да сте му нужни, после ако доживее след това държавата ще му предложи срещу 70% от пенсията старчески дом.

5.   Каквото и да им кажете, ще направят каквото те са си решили. Това все пак е и тяхно право, имотите са на първо място техни. Ако решат могат да не дадат нищо нито на баща ти нито на леля ти, а да го дарят някъде.

Разбира се смятам, че е крайно несправедливо при положение, че леля ти е алкохоличка и най-вероятно ще пропие всичко, но после казваш че искат да препишат на братовчед ти, а не на нея. все пак децата й не са виновни, че тя е такава.

В всеки случай за съжаление решението е тяхно и трябва да се радвате колкото и каквото и да ви дадат.

6.   Направете договор за гледане срещу апартамента.

7.   Каквото и да решат е добре това да се "облече" официално за да няма после проблеми, като в 99 % от семействата. Има завещания, какви ли не варианти.

8.   Селски истории... Кой къщата, кой двора? Само си гледате интересите, вместо да сте семейство.

9.   Щом като ви третрат като втора класа хора, теглете им една майна и повече не се занимавайте с тях. За баба ти и дядо ти, леля ти и децата и, са им по-близки и предпочитат тях пред вас - вие сте на втора линия и очевидно сте без значение. Когато се стигне до делене, в някои случаи стават цигании. Аз лично, никога не съм си помислял, че между мен и брат ми може да се случи нещо подобно, но се случи. Родителите ни, също както във вашия случай, ни оставиха апартамент в града, къща на село и земя. След като майка ни и баща ни починаха, тъй като тогава не живеех в България, оставих брат ми да живее в апарамента и не съм му искал нищо, за да не го притесявам. По същото време, продадохме къщата на
село и му дадох целия моя дял от продажбата, защото непрекъснато се оплавше че все не му стигат парите. Десет години го оставих също да взема и целия моя дял от рентата, която вземахме от земята, пак с цел да му помагам. Накрая като разбрах, че през цялото това време ме е лъгал и използвал безскруполно, му казах че искам да се делиме и след това всеки да си прави с неговото каквото си иска, и за в бъдеще, ако иска да се прави на хубав пред приятелката си, децата и нуците и, и да им прави разни гъдели, ще трябва да го прави със собствените с пари а не с моите. Като чу това, брат ми направо побесня; напсува ме, нарече ме с какви ли не имена и направи целия този процес да премине по възможно най болезния и цигански начин. Няма нужда да споменавам, че след като това приключи, ние повече не поддържаме никаква връзка. Той човека, си е правил сметката да вземе всичко и на мене - нищо. Не можех в никой случай да оставя това да се случи, защото имам семейство и на нас също ни тряват пари. Както казват; Дай на някой да ползва нещо твое и след като спи една вечер с него, си мисли че е негово. За някои хора няма чест и достойнсво. Живота ме научи, да ги режа и отбягвам, защото те са си такива и никога няма да се променят. Нямам ги нито нервите, нито врмето, нито намерението да си тровя живота с простаци и използвачи.