Споделена история от Семейство

Нашите не се обичат!?
Здравейте аз съм момиче на 12 години. Проблемът ми е следния... Имам чувството, че нашите вече не се обичат. Е вярно, че вече са възрастни майка ми е на 38, а баща ми на 43 но сякаш вече няма искра между тях. Спомням си, че когато бях малка и те бяха малко по-млади се прегръщаха, целуваха и тн. но сега откакто сестра ми се роди не е така. Постоянно се карат и заплашват... и да сега ще има коментари от рода на те са много възрастни и вече имат две деца как ще се държат на 20 но сме ходили на много празненства на техни приятели на тяхната възраст, че и по-големи и пак са целуват, прегръщат, че дори и си намекват за секс но нашите дори не искат да се докоснат! Дали вече се обичат? Буквално всеки ден се карат не се докосват и се обиждат!

Коментари

1.   Напротив - щи има коментари, че НЕ са възрастни.
Колко е голяма сестра ти? Ако е бебе, има шанс да е период и взаимоотношенията им да се подобрят.
Ж27

2.   Те си знаят най-добре! Ти се радвай че поне имаш и такива родители защото някой и такива нямат!

3.   За съжаление се случва често. Като те налегнат битовизмите, като те завърти сивото ежедневие и малко по малко любовта си отива. Ако искаш да съхраниш връзката си трябва да полагаш усилия, а вашите явно са се отказали и са се оставили на течението. Пък и като имаш да мислиш за 1000 други проблема, кой ти ще мисли за романтични жестове?
Не знам какво да те посъветвам, за съжаление не можеш да направиш нищо, вашите сами трябва да решат дали искат да възродят отношенията си или ще си я карат така, останали заедно само заради навика, но да ти кажа възрастта няма никакво значение. Познавам хора на 70 и повече години, които все още се обичат и си помагат, познавам и такива на 25, които вече едвам се гледат, въпреки че са заедно само от 1-2 години. Просто за да е успешна една връзка и двамата трябва да положат усилия.

4.   Поговори с този, когото чувстваш по-близък. Ако е майка ти, питай я за тези неща. Разговаряйте. Това си е личен проблем, който идва от семейството и трябва да бъде решен В СЕМЕЙСТВОТО, а не в сайт, няма как :)

6.   Една дума - развод ;)

7.   Една дума - развод ;)

8.   Ами лошо е това, не е хубаво. Те трябва да имат смирение и търпение и да изглаждат различията си и да са добри един към друг, проблема е, че мъдростта, търпението, смирението не идват с годините, те идват когато човек изучава Словото Божие и се стреми да го изпълнява. А тези караници, дрязги, гордост и подобни са дела на злото и родителите ти се държат като един развалени и капризни деца които не искат да се смирят, не искат да търпят, не искат да обсъдят и разрешат заедно проблемите си а вместо това се поддават на низки, негативни емоции, на яда си, на раздразнението си, на гордостта си и т. н. и погубват доброто с капризите си. Ти момичето ми можеш да си вземеш поука от това и да разбереш, че доброто идва само от Бога и Богопознанието. Както се казва в Светите Писания: "Делата на плътта са известни; те са: прелюбодейство, блудство, нечистота, разпътство, идолослужение, магии, вражди, свади, ревнувания, гняв, разпри, разногласия, (съблазни, ) ереси, завист, убийства, пиянство, срамни гощавки и други такива; отнапред ви казвам, както и по-преди ви казах, че, които вършат това, няма да наследят царството Божие. А плодът на духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милосърдие, вяра, кротост, въздържание. Против такива няма закон. "

9.   На 12 вече си доста голяма, за да смяташ хора на 38 и 43 години за престарели. Не знам как би определила тогава баба си и дядо си.

Иначе по темата ти - дали са спрели да се обичат най-малко зависи от това на колко години са. Ако си имат проблеми или са се намразили, то за съжаление ти нищо не можеш да направиш, за да го предотвратиш. От сърце ти пожелавам кавгите между вашите да са само временни и да си останете семейство както до сега.

Казваш, че това е откакто сестра ти се е родила. Ако това е скоро, може да имат разправии заради многото допълнителни разходи покрай бебето. Хората буквално "озверяват" когато става дума за пари. Има и вариант нещата между тях от преди да не са вървели и майка ти, като много други заблудени жени, да е решила, че ако роди на баща ти още едно дете, ще го принуди да остане поне заради бебето.

Във всеки случай вината не е нито в теб нито в сестра ти. Това са си само неща между майка ти и баща ти и е по-добре да не им се месиш.

10.   Аз съм също на 12 - скоро правя 13 обаче - Октомври ми е рождения ден. Аз не съм родна сестра на момчето с което живеехме заедно. Доведена съм но той ме отгледа като родна.

Батко е на 23 и живее сам. Майка му е на 47 а баща ми е на 44 Страхотно семейство сме с баща му са разделени.

11.   Женени хора рядко се обичат. Ще видиш и ти някой ден, като ти писне твоя изрод и ти иде само да го махнеш един път и простата кратуна.