Споделена история от Семейство

Как така Закрила на детето предоставя грижите за дъщеря ми на баща и ,след като аз не съм уведомена за това?
Здравейте пиша тук, за да чуя мнението ви, защото от два дни не знам къде се намирам.
Разделих се с бащата на детето ми... вика ми полиция, за да я вземе, но аз не я дадох и разказах всичко на полицията.

Мина един ден и той ми се обафи, че ако до един час аз не му заведа детето Отдел Закрила на детето, ще дойдат принудително в моя дом и ще я вземат.
Азал им, че аз нямам доходи и че не мога да се грижа за нея затова ми даде ултиматом или да я взимам от Петък до Неделя или изобщо няма да я видя.

Каза че няма да е нито на мойто нито на неговото.
Ако се съпротивлявам детето ще бъде пратено в дом за сираци.
Побърках се
... дойде вчера и я взе.

Днес отидох в Закрила на детето в района в който живее той, за да разбера как така аз не знам за това тяхно решение.... нито призовка нито са ме викали за среща?

С адвокат говорих той каза без призовка или без разговор и проверка никой няма право да ми я взима дори той.

Майката ако ставало на въпрос е имала повече права от бащата.
Ние нямаме брак, но тя е припозната.

Кажете ми според вас оттук натам как да процедирам какво да направя.
Детето сега е при мен да я върна ли в Неделя или да направя така калто ми каза адвоката.
Никой за нищо не ме е информирал.
Моля публикувайте моята история.
Мили хора помогнете със съвет.
Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Здравей! Стегни се, този мъж те лъже. Не се процедира така, няма кой да ти вземе детето без да е ороверил случаят ти и да е направил мотивиран социале доклад! Длъжни са да те потърсят и да шуят и твоята гледна точка! Дете така лесно не се взима! Слушай адвоката си, можеш да го съдиш за права на детето или издръжка, нищо че нямате брак. Ако нямаш работа си намери, дай детето на градина и си подреди живота! Ако му имаш доверие на бащата, можеда се разберете, кога ще има право той да го взима, за колко време и кои негови разходи ще покрива! Никой не може без твое съгласие да даде дртето ти в дом! Моля те, научи си правата и не позволявай да те водят за носа!

3.   Следвай съветите на адвоката. Той знае най-добре. Сега ще трябва да водите дело за родителските права и съдът трябва да се произнесе при кого ще живее детето и кога ще се среща с другия си родител. И въобще не се впечатлявай на приказките на бившия си, той може да говори всякакви простотии за теб, но съдът е този, който ще вземе решение.
Успех!

4.   Не я връщай!
Ж28

5.   Той си говоеи глупостите, а ти му вярваш... Ако действително гледаш детето добре, осигуряваш му храна, дрехи, има легълце, чисто и изкъпано е, то никой нищо няма да ти вземе. Голи заплахи от страна на бащата са това. Успокой се и си гледай детето, че тази паника може да ти изиграе лоша шега.

7.   Първо, веднага смяна на бравата! Второ, не отваряш на никого, ако иска да влиза с взлом- полиция! Трето, съдиш до получаване на пълни родителски права!

8.   Четвърто, почни да мислиш логично като възрастен!