Споделена история от Семейство

Защо трябва да се разделят хората заради недостига на пари.....
Мъчно ми е... въпросът в заглавието е риторичен...
Емоционално ми е в този момент тъй като отново съм в позицията на очакване на любимия човек... защото мъжът ми отново замина за чужбина за да изкара пари тъй като в България, в малкия град се изкарват но не достатъчно, че да си купиш жилище да се обзаведеш, да се образоваш, да отгледаш децата си, т. н и то без кредит.
Споделете вие, които имате семейства и вие дами, които чакате вашите любими мъже да се завърнат от чужбина как преодолявате празнината, как преодолявате това да не се измъчвате и да не плачете.
Работим и двамата и искам да сме добре и да сме здрави и сме принудени да изтърпим за момента да сме разделени за да съберем парички.

Коментари

1.   Еми всеки си има някаква драма.
На всеки му е мъчно за нещо.
Твоето мисля, че не е болка за умиране.

2.   За тези неща се мисли малко преди сватната и малко преди да се родят децата. Щото повечето хора смятат, че с горепосочените два фактора автоматично им се отварят всякакви врати и едва ли не всеки с нещо им е длъжен, Е да, ама не!

3.   Макар да смяташ че въпросът е риторичен аз искам да отговоря. Защото за да е риторичен един въпрос трябва ад съдържа отговора в себе си, а тук отговора го няма. Пари не е причина за вашата раздяла, причината е вашата алчност за бързо придобиване на материални блага.
Искате бързо да бъдете собственици на жилище, което сега не можете да си позволите, искате обзавеждане, което не ви е по възможностите а и надали се нуждаете от скъпи вещи, а за отглеждане на деца не е нужно да имате кой знае колко пари. Хората които живеят и работят в България се справят и без гурбет и без да се разделят. Но решението е ваше след като техниката и цената на дивана ви е по важен от това да сте заедно всяка вечер, давайте никой не може да ви спре.
Да си закупи дом едно младо семейство в която и да е държава по света се иска около 12-15 години труд и пестене, при добро образование и съответно добре платен труд на двамата от семейството, вие искате всичко по бързо за да можете да си поставяте други материални цели.

4.   То и в чужбина не си вземат без кредит. Освен ако не са богати по наследктво.

6.   Ами замини и ти с него и ти да побачкаш в чужбина, така ще сте заедно. Ти поне имаш любим човек до себе си, много други нямат.

М

7.   Не искам да ви обидя с нещо, всеки сам решава как да изкара парите си, но докато не разберем, че за да имаме пари като в западните държави ще трябва да жертваме няколко години и сами да си изградим за това което отиваме на запад. А не само да се оплакваме, че трябвало да ходим в чужбина. Така са си го направили хората, а ние спим вече 26 години!!!

8.   А ти защо не замина с него? Никой не ви пречи да заминете заедно и после като се върнете да купувате жилище, да обзавеждате и т.н. Даже ако сте двамата ще съберете по-бързо парите. И така, хем ще сте си заедно, хем по-бързо ще се приберете.

9.   Авторката не се оплаква, а напротив казва, че споделя. И евала на такива хора, които са амбициозни и са съгласни дори да се разделят временно за да изкарат пари и да ги вложат в БГ. Евала и за това, че преди да имат деца и всичко друго са помислили да са самостоятелни.
Авторке успех желая на теб и човека до теб. Бъдете живи и здрави и даноо успеете с жилище. деца и всичко.

10.   Ами наистина Евала казвам и аз номер9, макар че те просто правят това, което всяка двойка би трябвало да направи преди да създаде дете, следователно е малко тъжно, че казваме "евала", за нещо, което по принцип трябва да се прави. Все едно на теб да ти кажем евала, че всеки ден се къпеш.. примерно.
Изобщо не съм съгласна, че не се оплавала била.

Напратив - чисто си ни хленчи!
Ние сме й чужди хора и следователно не трябва да търси от нас подкрепа за това, че сега трябва да поседи малко без мъжа си. Защото това изобщо не е някаква болка за умиране.
Да вземе и да се стегне още малко в кръста и да не си позволява да флууди повече интернет пространството с
"принудени да изтърпим за момента да сме разделени" - чисто и от всякъде сълзлива драмичка... ма ква ти драмичка, то да беше драма истинска поне, то и това не е, просто едно чисто детинско хленчене.

11.   Авторке, здравей. И моят мъж замина преди 6 месеца, имаме 2-годишно дете. Как изтърпявам липсата му ли? Ами ще ти кажа... Предпочитам да е там, защото ми писна да нямаме пари. За нищо. Няма да забравя, как детето ни беше много зле, изписаха ни антибиотик и нямахме пари да го купим. Е, тогава ми се ревеше повече. Не че не намерихме... Винаги намирахме. Но сега сме със купища заеми.
Да, много ми е тежко и трудно без него. От 10 години сме заедно и за първи път от толкова години, живеем разделени. Крепи ме това, че знам че той е добре, ние сме добре. Това е най- важното. А времето минава. Пак ще сме заедно и ще сме по- щастливи от преди. Така е- на някои хора като нас с теб, ни е по- трудно. Съдба...