Споделена история от Семейство

Баща ми пие...
Здравейте. Ще разкажа моята история на кратко. Проблемът е баща ми. Той пие в големи количества. Вече не знам какво да правя. Побърках се. Не мога да спя като хората. Писна ми. Наду ми се главата от глупости всяка вечер. На някои празници заради него не мога да си изскарам весело като другите. Например Нова Година разбирам да пийне малко, но пък толкова много не знам. Започвам да се страхувам за неговото здраве. Помощ!!! Не знам какво да правя. А пък той е толкова добър и грижовен, но когато започне да пие...

Коментари

1.   Сигурна съм, че баща ти пие, заради някакви проблеми- лични или професионални. По този начин той мисли, че се отървава от мъката. Просто поговори с него( когато не е пил, разбира се). Кажи му, че това е много вредно за здравето му, че се притесняваш за него и просто му постави ултиматум. Питай го какво избира алкохола или теб. Сигурна съм, че той ако те обича и ако те цени, колкото ти него, ще намали алкохола и дай Боже да спре да пие. Успех и горе главата

2.   Аз пък съм сигурна,че пие, защото е алкохолик. Може да има работа и що-годе нормален живот, на такива им се вика скрити алкохолици - не лежат вечно пияни в някой вход, имат семейства и социален живот.
Баща ми е сходе. Много го обичам, но на 40 вече беше физически зле. Спря да пие толкова, но до ден днешен всяка вечер си пийва. Като бях малка вечно отсъстваше,беше по кръчми и няма да му простя ,че не беше до мен тогава. На завършването ми се просълзи и оттогава е перфектен баща.
Мила, ти нищо не може да направиш. Човекът е зависим, няма проблеми и ко. Гледай в момента своя живот, наглеждай го , доколкото можеш, но това е.
Нищо не може да направиш повече - родителите възпитават нас, не обратното!!!

3.   Опитай се да хванеш когато не е пил и че те плаши с това поведение. За да пие едва ли е хоби, все трябва да има някаква причина. Дано да го осъзнае.