Споделена история от Семейство

Мама я е страх от самолети
Моля модератори да одобрят историята ми, наистина е важна.

Всяка година пътуваме за някъде с кола и ни отнема поне ден (да не говорим за досадните трафици и фериботи) и сме си мислели за полет със самолет, обаче моята майка казва, че не може да пътува, защото имала проблеми със сърцето. Не знам това какво общо има, но тя наистина на моменти се паникьосва много и сигурно ако се вози в самолет направо ще откачи. Имате ли идеи какво да правя? Не казвам, че е задължително дап ътуваме със самолет, но би било супер по-удобно. Има ли някакви лекарства, терапии или не знам? Какво мислите за цветята на Бах?

Коментари

1.   Фобията от самолети е често срещан проблем. Има успокоителни, които се вземат преди полет, но са с рецепта. Майка ти трябва да е наясно че автомобилите са много по-опасни от самолетите, всеки ден стават автомобилни катастрофи, докато самолетни по- малко от веднъж годишно в целия свят.

2.   Здравей,

И мен ме е страх да летя със самолет. Сърцето ми ще изскочи от шубе. Преди години правих преходи с автобус из Европа. Ужасно е, защото не можех да се наспя и няколко дни след това трябваше да се възстановявам.

Лекар ми препоръча да взимам едно хапче лексотан (вид успокоително, продава се в аптеките срещу рецепта). Взимам го 30-40 минути преди да излети самолета. След като излети, и като стигне определена височина, стюардесите започват да предлагат храна и напитки. Поръчвам си вино. Комбинацията лексотан и алкохол върши чудеса. И сърцебиенето изчезва, и смелостта се възвръща. Гледам през прозореца, ходя до тоалетна... въобще издържам полетите.

Трябва да знаеш, че много хора ги е страх да летят със самолет. Някои си признават, други (обикновено мъжете) - не. Много е ограничаващо.
Препоръчай на майка ти да говори с лекар, за да прецени дали може да й препоръча подобни хапчета (успокоителни). Обикновено комбинацията "успокоителни" и алкохол не се препоръчва, защото е опасна, но виното не е високо алкохолна напитка, и ако не се злоупотребява, рискът от отравяне е нисък.

Поздрави и успех!

4.   Проблемът не е болното и сърце, а фактът, че явно изпитва страх от летене. Сама аз нямам никакъв проблем, обаче съм чувала за разни лекарства, които ти успокояват нервите и са на билкова основа, така че няма как да и навредят. Та най-добре питайте в аптеката, а иначе можете да и дадете "мента, глог и валериан". Това също си и билково (течност) и действа добре и отпускащо. Един път да се качи в самолета и майка ти сама ще види, че няма нищо, ама нищо страшно, а в същото време е бързо и удобно. Къде къде по-добре е да летиш 2-3 часа и готини момичета да ти сервират кафе, вместо да се мъкнеш с колата по разбити пътища 10-15 или повече часа. Просто трябва 1 път майка ти да се престраши. Познавах такъв човек, като майка ти, който твърдеше, че на такова нещо не се качва. Е, качихме го почти на сила веднъж и после на връщане сам пожела да лети, защото видя, че по-добре 1 и нещо в самолета, отколкото 20 във влака. Така, че майка ти май просто използва сърцето си за извинение, защото я е срам, че я е страх да лети. А двете нямат отношение. И баба ми е с болно сърце, ама си лети жената и не и пука.

5.   Щом я е страх от самолети, ще пътувате с кола. Не и противоречи, за да отделя 1 или 2 дена за път значи има проблем, не си мисли че го прави от кеф. Примири се, като пораснеш пътувай с каквото пожелаеш.

6.   Аз пък яко се кефя да летя, най яко е при излитането и при кацането, иначе самия полет не е нищо особено, даже според мен като усещане и комфорт не се различава от пътуване във влак или автобус.
Няколко пъти ми се е случвало като самолета заходи за кацане съседите по седалка да ме питат дали често пътувам и дали случващото се е нормално, на мен ми става смешно но казвам - "да, всеки път е така"...
Между другото пътуването с кола е доста по рисковано от това със самолет. В рамките на целия ЕС мога да ти гарантирам че има не по малко от 60 - 80 жертви на ПТП ВСЕКИ ДЕН! Сега ти ми кажи колко са жертвите на самолетни катастрофи в рамките на Европа от началото на годината до сега..

7.   И аз имам страх от самолети