Споделена история от Семейство

Не ме оценява..
Здравейте! Проблемът е, че майка ми не оценява това, което правя вкъщи. От 2-3 години насам съм поела много повече задължения -чистя (всеки ден), мия пода(няколко пъти седмично), мия чинии, донякъде помагам в готвенето, всеки ден бърша прах, събирам дрехи от простора, подреждам и т.н. Но когато се прибере от работа много често ми казва, че цял ден нищо не пипвам и че все нея чакам, че не можело така..трябвало повече да й помагам-много ми става мъчно тогава. Чувствителна съм.. в такива моменти сякаш имам топка в гърлото, веднага ми се насълзяват очите (не плача пред нея), но се правя, че всичко е наред..

Вярно, някой път и мен ме домързява за нещо-най-често дреболии и след това следва един вид натякване(забележка) с някакъв тон..леко ироничен или и аз не знам как да го нарека. Бях се зарекла, че ще спра да върша тези неща и да видим дали ще й хареса, но не мога. Прибира се уморена от работа, а не искам да съм й в тежест-прави всичко за мен все пак. Както и да е..олекна ми малко.

Коментари

1.   Може би просто трябва да хвалиш работата си да и показваш какво си свършила малко PR, някой път хората просто не знаят че нещо се е случило.

От друга страна може майка ти да е от хората които трудно хвалят и въобще не се сещат за това. Ако така е израстнала е много възможно и да е това.

Важното е че мотивацията ти е добра, ти си едно добро дете! Продължавай така. Добрите дела ще бъдат оценени от времето.

2.   Казвала съм й преди колко неща съм свършила през деня, но не помага това. Отговорът е ''и какво от това, трябва да го правиш винаги, аз колко повече неща върша...не е лошо да помагаш повече..като помогнеш няма да ти откапят ръцете.." Наистина не знам какво повече мога да върша, а и не остава доволна от много работи- казва, че трябва повече да се старая-да го правя примерно както нея. А не искам и без това малкото ми време да отива за чистене вкъщи- все пак уча.

3.   А тя да не би да иска и малкото и време в къщи да прекарва в чистене и готвене, все пак работи? Представи си идва си уморена имала е проблеми в работата и трябва да заочне да чисти, да глади, да готви. Просто и на нея и писва.

4.   не чакай признание, щом не е дошло до сега. Направи като мен - щом завършиш, стегни си куфарчето и гуд бай

5.   Ставам ежедневно свидетел на подобна ситуация - спасението е само в напускането. Признание няма да дойде. Успех!

Борония

6.   Няма признание за домакинската работа - затова и повечето домакини се чувстават неудоволетворени.

7.   Мила, мисля като 4. И аз след завършването казай гуд бай с едно куфарче и 40 евро в джобата.
Бягай, няма да се промени майка ти. Много ми е чудна обаче, повечето майки глезят днес децата си, повечето ти връстници не знаят как да си оправят леглото сутрин и да ти кажа честно - аз предпочитам да не мога да си оправя леглото, все ще се науча, но не да живея в такъв тормоз.

Махай се, но НЕ СЕ ОМЪЖВАЙ, защото ще се натресеш на свекърва и пак ще продължиш жалкото си съществуване! Успех
Хера