Споделена история от Семейство

Ако имахте шанс, как бихте поправили живота си?
Тъй като съм от хората, който много обичат да се поучават от чуждите грешки, а и на други им би било интересно и от полза, реших да създам тема в която, който желае да се включи.

Щастливи ли сте от семейния си живот в момента? Ако можехте да върнете времето назад и да започнете всичко отново, какъв мъж щяхте да искате до себе си? По какъв начин бихте живели живота си? За какво съжалявате и е непоправимо?

Коментари

1.   Понякога ми се иска да се събудя на 20 години когато съм била по млада, имала съм много хубави моменти на 18-20 години, имала съм хубави мечти, просто когато си по млад всичко е по лесно, имаш вариянти много. Имало е неща който не съм искала да променям, както и други който съм искала и така.. това са подробности.

2.   Да допълня, други коментари със сигурност ще са ти по от полза.. Само един определен с който съм искала да бъда повече от другите, но иначе перфектен мъж няма да се намери, така че не си го представям.

3.   Добра тема авторке, но силно се съмнявам, че ще имаш гора от коментари, особено пък искрени.

4.   Да бих си го поправил! Ако можех да се върна на зад щях да си остана ЕРГЕН!!!

5.   Сега съм на 28 и се опитвам да създавам ИТ фирма, която да се конкурира на световно ниво.. преди 3г я старитрах и имам съдружници и инвеститори... Много е трудно в България, още завършваме първият си продукт.. хората не са научени на работа, държавата не помага по никакъв начин.. Инвестиционна култура няма почти, банки няма, само корупция и т. н. Преди 10г можех да замина при роднините ми в сащ, но нямаше да мога да уча, щото нашите нямаха пари да ми платят, а аз нямам успех за стипендия и трябваше да работя посредствена работа и най-вероятно нелегално. Ако можех да върна 10г назад, това бих поправил, бих заминал :) Хората е България сме много диви и чувството е че в тая държава нищо не се случва.. Успяват предимно връзкарите, а аз нито мога, нито искам да лижа гъзове. За връзките си не съжалявам.. приел съм че хората бързо си омръзват и няма нищо вечно.. вече на 5-тата година хората са си омръзнали здраво.. за това най-голямата любов е тази към работата и себе си... а обичаш ли това което правиш и успешен ли си.. жени винаги има :)

7.   не бих се занимавал с наркотици

8.   Нямаше да прощавам всичко, дори непростимото, толкова бързо. 10 години съвместен живот, вече и дете и все аз се притеснявах за него, докато той си беше спокоен. С времето станах безинтересна и вечно прощаваща и разбираща. Никога не изневерих и не знам дали го оценява.
Това бих променила... Да съм по- непредсказуема, по- не в кърпа вързана... И по- мислеща за себе си.

9.   За съжаление семейният ми живот не е от най-щастливите. Ако имах шанс да върна времето назад с настоящият ми мъж щяхме да си останем просто приятели, а не да се женим и да създаваме семейство. Не казвам, че е лош човек, но просто не сме един за друг. Твърде различни сме и като характери и като интереси и като виждания и вечно се налага да правим компромиси, а с времето това започва да тежи и то много.
Освен това щях повече да си отстоявам мнението, а не да преглъщам всичко само и само да няма конфликти защото това бавно, но сигурно ми се отрази на здравето- страдам от безсъние, нервна съм и често съм в дупка.
Така, че ако бях отново на 23 и имах шанс да реша дали да кажа заветното ДА, мисля че нямаше да го направя. Сигурно животът ми щеше да е друг, но пък можеше е да е много по-добър и по-щастлив.
Освен това щях да променя някои неща свързани и с професионалния ми живот, но за това сега ми се дава втори шанс. Стискайте ми палци да стане! Това ми е мечта от много време, но бях се отказала от нея както и от толкова други, а сега имам шанс.
Та общо взето това е. Щях да мисля малко повече за себе си и да не ми пука чак толкова много за мнението на другите. Ама на 34 години е лесно да говориш какво би направил ако пак си на 20, защото вече имаш опит. А на 20 действаш без да го мислиш много. Лошото е, че на 34 не винаги имаш втори шанс...
Така, че ако ти се дава втори шанс не го пропилявай!

11.   Ако се върна десет години назад, бих си завършила образовапието, щях да наблегна най-вече на проф. развитие и на това да съм самостоятелна и уважаваща си. Защото бях много глупава, отдадох се на любов, на пътешествия, на забавления(имам много хубави спомени)Бих избрала добър мъж, любящ и забавен, умен. Изобщо не красив, но чаровен. Да ме кара да се чувствам важна и специална. Имах много добър човек до себе си, но избрах лошото момче. Е! Сега си сърбам попарата!

12.   Ако се върна десет години назад, бих си завършила образовапието, щях да наблегна най-вече на проф. развитие и на това да съм самостоятелна и уважаваща си. Защото бях много глупава, отдадох се на любов, на пътешествия, на забавления(имам много хубави спомени)Бих избрала добър мъж, любящ и забавен, умен. Изобщо не красив, но чаровен. Да ме кара да се чувствам важна и специална. Имах много добър човек до себе си, но избрах лошото момче. Е! Сега си сърбам попарата!

14.   Нищо не бих променила. Ожених се по любов. Постигнахме ммного, при все че нямахме нищо. Имаме 2 деца. Брака и отношенията са много много сложни. Особено когато се бъркат роднините в семейството. Но той животът си е такъв. Каквото и да изберем винаги има трудности. Но той смисъла е именно такъв да имаме трудности-уроци. Затова една голяма борба. Една голяма надежда, че всички ще се оправи. НЕ бездействие, а Борба.

15.   Много неща не бих повторила по същия начин. Не мога да споделя повече, защото ще се касае за факти, а те са лични, твърде лични. Но за каквото и да съжалявам, никак не съжалявам, че родих детето ми, вече студентка. Тогава не бях готова за това, умувах, думата ''аборт'' мина през преценката ми, но все пак я родих, защото не исках да рискувам безплодие може би на по-късен етап. Имаше и други причини, не само тази, но не бях готова за дете. Днес това е най-голямото ми щастие. Мисля, че Бог знае повече от нас и ни води по своя път. В други неща съм сгрешила, но те са непоправими. Уви, те ще ми тежат винаги. Мога да дам един съвет- не се отказвайте от дете, което е на път, дори и да не е било планирано. Животът се променя и един ден то ще ви е опора и радост, всичко друго е преходно- и работа, и пари, и кариера. Дори и бащата да не е до вас, детето е голям дар. Приемете го.

16.   Бих върнала времето девет месеца за да бъда пак мъжа на живота ми, но съдбата ни раздели, а от там няма връщане... изгаряш от болка и тъга, сънуваш и мислиш, че е лъжа... но е истина... не заеш как, а трябва да продължиш заради децата? ! а си сам, монго, монго.... сам
ж48

17.   Бих правила винаги секс с кондом, защото много рано забременях и махнах детето и това ме депресира тотално. Минаха 20 години оттгава и не ми е олекнало много с времето.

18.   Не бих пропушил отново. Това мисля, че беше най-голямата глупост, която направих преди 12 години...
Иначе какво да ви кажа, имало е трудности в живота ми, но нищо фатално. В крайна сметка животът е постоянна борба и адаптация. Важното е да сме живи и здрави.

19.   Оооооо, много неща-първо бих наблегнала да уча и да емигрирам рано-рано и със сигурност нямаше да съм с боклука, с който живея по неволя.

20.   Десет години назад... щях да захвана здраво училището си, което зарязах заради нещастна любов. Иска ми се тогва да не се бях обвързала толкова зависимо. Казват, че всичко е урок, и аз научих своя. Сега имам до себе си прекрасен мъж, но се научих да не съм емоционално зависима.

Десет години по-назад щях да съм и по-уверена. Иска ми се да мога да се върна със сегашния си опит и преценка, да бъда твърда в позициите си, да се уважавам и обичам повече. Да можех да казвам "не"

Бих променила всичко от себе си - щях да спортувам редовно, да се грижа за здравето си, за външния си вид, да уча, да се забавлявам - неща, които не си позволих, защото бях разбита от една любов-лъжа. Определено бих си я спестила.

От друга страна... не ли тя всъщност ме направи това, което съм днес? И не ли именно болката ми даде правото днес да бъда много щастлива.

Може би в живота всичко, което се случва, трябва да се случва. И е за добро, в крайна сметка винаги е за добро.

Ако можех да върна назад времето, едно нещо със сигурност нямаше да направя - нямаше да изневеря на приятеля си. Хилядите оправдания, които сама си измислих, не помогнаха на съвестта ми. Може би и нямаше да премълча за това, защото товарът на една лъжа смазва, а вече минаха толкова години, че ме е страх от въпроса "Как можа да криеш толкова време? " Има неща, които винаги остават тайна само за нас....

Животът е като издраскана страница от книга. Нещо сме поправили, друго сме сбъркали и не сме видели, трето сме препрочели хиляда пъти, а друго не сме дописали, правили сме бележки и сме рисували тъпи картинки от скука, оставили сме на страницата петна от храна, и от сълзи, и от кръв.... но си е нашата страница и някак да я препишем на чисто... ни се струва кощунство.