Споделена история от Семейство

Къде сгреших? Съсипах си живота !
Здравейте! Момиче съм на 23 години. Не знам откъде да започна.
Родителите ми се разделиха и аз живях без майка.
Тя така и не искаше да се бори за мен.
Когато бях на 10 години загубих баба ми и от тогава живота ми стана ад.
Смених 5 училища, но така и не завърших.
Във всяко училище ме обиждаха и унижаваха предпочитах да бягам отколкото да се боря.
Баща ми ме отгледа помагаше и неговата майка ( моята баба).
Годините минаваха, а аз затъвах все повече.
Споделях с баща ми какво правят с мен, но така и не ми обърна внимание.
Винаги отговорът му беше( все на теб някой ти пречи това не ти е оправдание да не ходиш на училище).
Обличаше ме по негов вкус ходех със стари дрехи, а той ми купуваше от дъжд на вятър дрехи.
Майка ми имаше друг мъж и дете и не и пукаше за мен.
Когато станах на 16 години започнах да бягам от вкъщи, защото баща ми ме контролираше прекалено много.
Не се прибирах със седмици...
Когато станах на 18 години се запознах с човек, който ме накара да обичам и да се чувствам обичана, както никога до сега.
Споделяхме си, в прегръдките му се чувствах като все едно съм в рая.
Но както знаете приказката.... Прекалено беше хубаво, за да е истина!
Заживях с него въпреки всичко и всички.
Забременях и родих прекрасната ни дъщеричка. Която беше най-голямата ми мечта, която се сбъдна.
Но.... какво стана?
Той се промени коренно започна да слуша хорското мнение скандалите започнаха вдигаше ръка.... гонеше ме.
Аз бях тази, която се връщаше и се молеше.
Въпреки цялата болка, аз го обичам и съм простила всичко.
Взе ми малката сега тя е с него.
Звъня не отговаря.
В очите му виждам само презрение и омраза, която не знам как се породи в него.
До ден днешен говоря с баща ми и баба ми опитвам се да им кажа как се се чувствам, но те винаги извъртват разговора в тяхна полза те да са прави а аз крива.
Болката е неописуема. Главата ми е каша.
Те повтарят - Ние казахме ли ти сега страдай оправяй се.
Не можем да ти помогнем ти не ставаш за нищо....
Как да им обясня, че ме боли пе ми идва да крещя.
Кажете ми мили хора Какво да правя?
Да се боря ли за мъжа, който обичам въпреки, че ми затвори всички врати и пътя към себе си?
Знам, че съм виновна!
Баба ми ми казва - Как не те е срам да излизаш да те гледат хората без детето ти.! Ти си жена с дете не може да си правиш каквото искаш.!
Аз не съм тръгнала да се забавлявам моето излизане е само до магазина и обратно вкъщи!

Моля ви дайте ми съвет да се боря ли да се махна ли да заживея ли сама!

Коментари

1.   Можеш да се спасиш, сама. Имам сходно детство с твоето, но мен ме отгледа само баба. Ужаси, унижения, побой, много пъти падах духом. Докато неосъзнах, че единствено сам мога да се измъкна от калта. Направи си план, който да действа. Намери си работа събери пари и си намери квартира, напусни този пумяр. Просто бъди независима, а не жертва! След всичкия ад, който преживях станах независим, работя и спестявам. Опитвам се да имам повече воля, направи и ти същото. Можеш, всичко е въпрос на време и воля! Давай и успех!

2.   "Знам, че съм виновна! "- за да те изгони бащата на детето и съда да го присъди на него, укриваш най важното, причината за това. Без да знаем истината, как да гадаем, да смучем от пръсти ли? Кажи ни истината, тогава коментарите ще са полезни. Ти си знаеш какво си правила!?

3.   Прочети какво си ни писала и се опитай да намериш разлика между себе си и майка си, аз не можах.
Всъщност проблемите ти в детството са напълно нормални и доста хора на този свят са имали същите проблеми, не си първата загубила баба на около 10 години, не си първата която страдала от бащински контрол, не си първата нито последната която е имала социални проблеми в училище, нито си последната която е ходила с дрехи който не са модни на даскало.
Виж си само изреченията колко си приличат, майка ти избрала да не се бори за теб, ти си избрала да не се бориш за образованието си, сега си избрала да не се бориш за дъщеря си и я оставяш да има подобен на твоя живот, честито колелото на живота се върти и внучката ти също ще живее при баща си.

4.   Тази история ми звучи като съчинение и то не много добре оформено. Да ме извини автора ако не е така..
Първо - много е трудно да отделиш детето от майка му, освен ако не си някоя наркоманка, алкохоличка или нещо освидетелствана. Съдът не присъжда току така детето на бащата, за да го отдели от родната му майка! Или ни спестяваш важна информация или ни лъжеш.
Разбирам, че си имала много трудно детство авторке, но е трябвало да се бориш за това да станеш човек. Трябвало е да бъдеш силна и да хванеш живота си в ръце, да покажеш на близките си, че от теб може да стане един прекрасен човек, а не да бягаш, да не завършиш и всякакви такива типични тинейджърски драми. Да, донякъде те разбирам, но и ти знаеш, че не това е било решението и сега си сърбаш попарата от грешките.
За мъжа не мисля, че трябва да е бориш щом те гони и ти посяга, явно те има за нещо по-долу от него.
Стани изтупай се, намери работа, учи, завърши и се бори за детето си, покажи на всички, че си силен човек. Покажи им, че можещ си една прекрасна майка. Ако сама не си помогнеш и не се бориш никой няма да го направи за теб!

5.   Здревей, съжалявам за болката ти, за съжаление човек като се ражда в този свят страданието често го съпътства. Не разбирам за какво точно те обвинява мъжа ти и защо те е намразил? Какво са "говорели хората" за да го настроят така и кои са тези "хора"?

6.   Като начало си завърши образованието и си намери работа, а след това вече можеш да се бориш за родителските права на детето си. Колкото до мъжа ти... забрави! Никога, ама никога няма да си щастлива с него. Така, че стегни се, стъпи си на краката и се научи да се справяш сама с живота! На никого не му е лесно, но това не е оправдание вечно да бягаш от проблемите. Вече не си на 16, майка си и просто не можеш да си позволиш повече да се държиш така! Самата ти си израснала без майка, не се ли замисляш, че историята се повтаря? Че в момента мъжът ти гледа дъщеря ви и след години ще е същата като теб? Ще бяга от училище, ще се забърква в неприятности и т. н. Това ли искаш? Детето ти да има същия живот като теб?

7.   "Да се боря ли за мъжа, който обичам въпреки, че ми затвори всички врати и пътя към себе си? "

Не! Бори се за детето си!!! Мъжа си, го остави. Щом те гони и се държи зле, от къде на къде ще се връщаш? Баща ти и баба ти явно са ти втълпили, че не ставаш за нищо, но това не е така. Ти си се отказала да живееш. Търсиш си някой, който да те издържа, да те гледа, за да не се налага да го правиш ти. Но, знай, че имаш всичката сила на света, за да се справиш сама. Та, ти си майка, за Бога. Не се отказвай. Обаче, за да заслужиш дъщеря си, ще трябва да се промениш. Първо, завърши си поне средното образование. Посещавай вечерно училище, но го завърши на всяка цена. Така поне ще може да си намериш някоя работа, за да може криво-ляво да се издържаш сама. Да, ти си виновна, че животът ти се е стекъл по този начин, и не го отричай. Много деца в училище са тормозени и бити, но намират сили в себе си да ходят всеки ден, и накрая завършват. А, много от тях завършват и с отличие, по простата причина, че са умниците в класа, и за това ги тормозят. Но, да не се отклонявам от темата. Това, че си сгрешила, не означава, че е късно да се поправиш. Завърши, намери си работа. Прави малки стъпки към това да си оправиш живота, и ще станеш достойна да бъдеш майка на дъщеря си. Или поне да се виждаш от време на време с нея. Не повтаряй грешката на майка си! За сега си на този път, но от теб зависи да го промениш! С баща и, нямаш нищо общо. Само едно нещо ви свързва и това е общото ви дете. Поддържайте нормални дистанцирани отношения, но защо ти е да се връщаш при него? И сама можеш да се справиш, ако поискаш! С него не се изчерпват опциите ти. Аз съм на среща, и съм готова да ти помогна, ако пожелаеш това. Но, на първо място трябва да си помогнеш сама.

Но, запомни: животът ти, в този вид, е провал, да. Обаче, все още има шанс да изплуваш. Моля те, приеми думите ми и се замисли. И най-важното предприеми действия, още сега.

Depravity

8.   Чакйте аз някъде да съм написала че съда ми е взел детето!

9.   Аз съм момиче на 12 - почти на 13 години. Аз никога не съм бягала от къщи, но съм търпяла побой и унижения.

Разбирам твоята болка. Аз съм само едно дете все още но пък съм човек, който може да те разбере и съчувства.
Историята ти ме разплака.

Валентина- 12 г

10.   Не ни казваш цялата история! Кажи това, което не каза по-горе. Мъжът ти не може ей така да те намрази... Все пак си майка на детето му! Какво си направила за да поиска да се раздели с теб? Не крий... Аз не виждам разлика между теб и майка ти, съжалявам. Как въобще ще ти мине през ума да заживееш сама при положение, че имаш детенце? Искаш то да последва твоя път, като израстне без майка? Не го проумявам... Бори се за това дете! Не си го създала за да го изоставиш! Бащата до едно време ще го гледа... като порастне ще има нужда от много въпроси за себе си, които бащата няма как да обясни! (надявам се да се сещаш за какво говоря ). Не оставяй детето си! Бъди до нея, защото ще има нужда И от майка!

11.   Добре, не се предавай! Определено баба ти и баща ти са със старомодното комунистическо мислене, не трябва да ги слушаш. И по-важното е, че дори да не искаш трябва да се откажеш от бащата на детето ти. Не трябва да прощаваш толкова лесно на човек който те е унижавал, за мен той не е мъж. Продължи да живееш, имай надежда и всичко ще се оправи. Поздрави :)

12.   Авторке, зарежи го! Ако има причина за поведението му, значи си го заслужила и човекът е в правото си. Ако няма и е повярвал на други, а не на теб, отново няма смисъл да го преследваш. Или ще е нагло от твоя страна, или глупаво да го търсиш, но и в двата случая е излишно хабене на енергия. Глупакът и жертвата заслужават да бъдат оставени на спокойствие - единият с цел да не ни натоварва повече, а другият, за да има време да излекува раните си.

Аз пък мисля, че е добре да слуша баща си и баба си. Колкото и да плюете комунизма, тогава нямаше такъв разврат, какъвто е плъзнал сега, така че съм склонен да вярвам, че поне в това отношение са били наясно с нещата. Знам, че не ви отърва, но тогава жените бяха жени с главно Ж, а сега са стока, която се продава ежедневно с разголени дрехи (ако е на промоция, дрехите са по-разголени) и тази стока отива при желаещия да я купи или този с най-дълбок джоб при наличие на повече кандидати. Говорете си каквото щете, но по онова време жените още бяха Жени, а сега са всичко друго, но не и такива! Сега е време да си пуснете поредния епизод на "Сексът и града" или да послушате някоя боркиня за правата на жените, която ще ви каже, че вие имате правото да се чувствате харесвани и ако трябва можете да тръгнете по Евино облекло! Можете и да пропуснете, но пък ще ви остане горчив вкус в устата след думите ми, а не знам дали ще успеете да го изтърпите.