Споделена история от Семейство

Искам да се махана, но няма къде да ида!
Здравейте! На 21г. с мъжа ми се познаваме от 4г, разбирахме се много, обичахме се и решихме да си имеме дете. Забременях, когато бях в 7мия месец направихме сватба, детето ни се роди, бяхме толкова щастливи, нямахме никакви проблеми и си имахме едно ангелче. Живеехме при моите родители, но дойде време когато трябваше да заживеем отделно. Преместихме се в наш апартамент и всичко въвеше добре, но след време всичко рухна.

Майка му и баща му не го оставяха на мира. Постоянно му измисляха работа, да ги кара на ляво, на дясно, готвеха защото си мислиха че не мога. Един ден аз бях при майка ми с малкия и майка му дошла да изпере (пералнята им беше развалена на ремонт) и започнала да чисти, а аз бях изчистила. Като се прибрах и разбрах ми стана много обидно и се скарахме, и започна да ме бие (добре че малкия го нямаше), беше ужасно да мие бие заради майка си и то че съм казала че не искам да чисти. Искам да се махана, но няма къде да ида, ако ида при моите родители, какво ще правя. Майка ми не работи, баща ми кара такси, а аз взимам 240 лв майчинство. На 2 дена купувам мляко за 15лв има разходи това дете. Неговия баща е полицай и ме е страх да се оплача. Неискам да си отивам, толкова много го обичам, къде да ида, какво да правя ще ми вземе детенцето, като каже че няма с какво да го гледам. А аз без детето не мога, само него си имам, не тръгвам без него.

Моля ви кажете какво да правя

Коментари

1.   По-добре в мизерия и при вашите,отколкото при мъж който те бие. Причината е още по-потресаваща.Мяхаи се защото следващият път може да набие детето и тогава няма дам ожеш да си намериш място.

2.   Колко са прикрити хората ..и аман от мамини синчета ...знаеш ли майка ми също се е омъжила много малка и баба ми от страната на баща ми ей тъй е ходила в нас да проверява дали е чисто и сготвено ..е до бой не се е стигало но за толкова години брак баща ми така и не се промени ..не е спрял да слуша майка си ...ако имаш някакви тайни надежди че той ще се промени или свекърва ти ще спре не мисля че ще стане ...не позволявай да те унижават ..и да те малтретират най вече ..това не са отношения между двама души които се обичат ..първо се разбери с мъжа ти ..поговори с него питай го дали се чувства добре с такова поведение ..не се страхувай да се върнеш при вашите все ще намерите начин да се оправите но да преглъщаш това унижение забрави

3.   Ако направиш компромис с боя,значи ще бъдеш бита цял живот!Сега заради майка му,утре защото си погледнала някого,до безкрай.Събирай си багажа,взимай детето и отивай при вашите-не си сама.Накарай го да разбере,че не си вещ,а човек.Накарай го да те моли.Ако решиш да се върнеш при него-постави условия и кажи,че ако не ги изпълни това ще бъде края на брака ви.

4.   Благодаря ви много! Ще ви кажа какво е станало сега нямам време малкия е болен! Отново Ви благодаря

5.   Поредният пухльо, просто не си го познавала в тази светлина. Моето мнение е, че една двойка може да води съвместен живот тогава, когато е способна да живее отделно и самостоятелно - дали сте при едните или другите родители е все едно - и при тези и при онези ще имате проблеми. И още в началото да се урегулират бъдещите взаимоотношения с тъщи, свекърви и пр. Затова не бързах да се женя, първо си стъпих на краката, после поех всички разходи по сватбата и на старите от двете страни обясних бъдещото ни мирно и съвместно съществуване - моят дом си е моя крепост, тях с нищо не ги ангажирам, освен при екстрени ситуации да гледат за някой час децата, ако може. И никакво вмешателство във вътрешния ред, ние си решаваме кое къде да бъде и как ще изглеждат домът и животът ни. И това беше - всеки си гледа в канчето. По-добре е, въпреки всички трудности. Та ако можете направете и вие същото, ако не - зарежи го, цял живот майка му ще е по петите ти.
Мечо Пух

6.   Аз самата съм на 26, идвам от провинциален град , непрекъснато ми натякват да се женя и да раждам НО ИМ ЗАЯВЯВАМ,ДА ЗАБРАВЯТ. До 30 никакви деца, макар че имам приятел от 8 год. и си живеем заедно от година.

Теб те съветвам да потърсиш помощ при неправителствени организации, да споделиш с родителите си и да търсиш начин да се махнеш - в по-голям град и т.н. Търси помощ от роднини и приятели - почукай и ще ти отворят!
Не оставай при насилника!