Споделена история от Семейство

Предмет ли съм?
Здравейте на всички! Момиче на 20 съм. Почти всеки ден чета различни истории и реших да споделя и моята надявайки се да получа савет. Аз съм от доста заможно семейство родителите ми са със голям авторитет. Имах приятел той е доста известна личност в града.

Скъсах с него прекалено ревнив беше направо ме задушаваше след скъсването ни той полодя идваше всеки ден в нас за да семоли да се оправим. Естественно аз отказах. Започна да ме следи навсякаде притесняваше мои приатели където и да отида той е след мен.

Родителите ми знаеха за него споделих им че сме скъсали обесних им каква е причината и баща ми все казваше че ще се оправим имах чувство че не ме разбира. Една вечер бях излязла съа приатели на кафе и там дойде вдигна голям скандал удариме на няколко пъти и ми каза че нямал да ме остави на мира след като се прибрах посреднощ се домъкна отново и започна да вика нашите излиазоха и го поканиха да влезе извикаха и мен. Аз директно казах че с този човек неискам да имам нищо общо вече.

Разказах какво е направил вечерта а баща ми се обърна и ми каза че в една връзка се случвало такива неща. Неможах да повярвам на ушите си очаквах да ме защити. На другиа ден по обяд аз излязох и ме срещна пак искаше да поговорим уж за последно и повече нямал да ме притесниава. Съгласих се и отидохме в тях взе ботилка водка и почна да пие извиняваше се и казваше че много сажелиавал обесних му като човек че неискам да сам със него ядоса се и почна да ме удря и не ме пусна да се прибера.

Когато сутринта видях че е заспал излязох и отодох в полицията и пуснах жалба. Нещата не се промениха и нямаше никакъв ефект.Мина се малко времв и се почна пак да ме следи да праща хора да пребиват моите приатели. Седнах направих последен опит да поговора с нашите но баща ми каза че е трибвало да се ожениа за него защото сам била вече с него аи много му е бил помогнал богат бил известен. От майкаси разбрах че са се оговорили без да знам да правят годеж. Неискам да сам с този човек моляви кажете ми какво да правиа.

Това че баща ми му дължи пари незначе че аз триабва да съм с него. Искренно ви благодаря за отделеното от вас внимание !

Коментари

1.   Леле, няма как да подмина тази неграмотност! Иначе мисля, че насила хубост не става!

2.   Ами,стягай си куфарите и изчезвай.Второто нещо,което трябва да направиш незабавно е да се ограмотиш.Срамота е!

4.   Напълно съгласен с 1 и 2

-Death_Blade^

5.   Предмет си, защото си позволила да те третират като такъв през целия ти живот. На 20 си и предпочиташ да клепеш вкъщи наготово, в заможното ти семейство, да се шляеш по кафенета и да завързваш романи с криминалния контингент. Но и къде да отидеш и как да се издържаш сама - като ти гледам грамотността и общата култура и за миячка няма да те вземат. Баща ти затова те е отгледал - за разменна монета, иначе би обърнал внимание на образованието ти. Да ме прощаваш, но историята ти звучи доста елементарно и ориенталски - от малцинствата ли си?
И в що за град подобна простотия се ползва с авторитет?
Мечо Пух

6.   Много сажелявам че споделих историята си. Проблемат ми е доста сериозен за разлика от други като кога да се самоубия много ми е голям и мн др подобни аз наистина имах нужда от савет нямаше нужда от толкос обиди.

7.   След като си достатъчно голяма, просто намери начин да смениш обстановката и без да те знаят къде си, Поне за седмица, две.
Покажи, че ти вземаш решения с кого искаш да си, без значение мнението на родителите ти, иначе наистина ще се окажеш като предмет.

Практиката за писане във форума може да ти помогне с правописа и начина на изразяване:
сЪжАлявам, проблемЪт, сЪвет, толкоВА,

8.   хайде пак от правописната полиция! Хора, когато мнозинството млади хора пишат една дума различно, скоро се събира БАН и я правят дублет - имаме хляб и хлеб,така че не се грижете тук за правописа (ако не сте учителки), ами помогнете на момичето. Поколенията преди 50 години и вас ще смятат за неграмотни, да не говорим,че преди това се е писало с разни ъ-та и др. изчезнали букви.
Момиче, щом сега те удря този, като се ожени за теб ще те смлатва от бой.
Търси подкрепа у майка си например, тайно-тайно отмъкни колкото можеш повече пари, бижута, изпразни сметките си и бягай в София. И аз се съмнявам,че си от мюсюлмански пройзход, но и български семейства с деспотични бащи достатачно.
Не само трябва да забравиш за приятеля си-насилник, но според мен трябва да скъсаш със семейството си ( с баща си), да - и с привилегиите, парите наготово. И ти ще успееш сама, но ако останеш - парите няма да ти купят спокойствие и любов, а баща ти ще те омъжи за който си иска.

9.   Номер 8, откъде измъдри дума "хлеб"? Не се лъжи от Вапцаров, поетите изменят правописа, ако ритъма го изисква. Пък и грешките на авторката не са някакъв младежки жаргон, нито недоглеждане, а просто неграмотност.
Естествено и неграмотните имат право на щастие наравно с грамотните. Но публикувайки в интернет, трябва да са наясно, че неграмотността им ще търпи критика.

И за да не е съвсем офф-топик: Момиче, ако не си дигнеш парцалите и не избягаш през девет земи в десета, спукана ти е работата.

Дядо Торбалан

11.   Бягай, наборке.... бягай на училище!

12.   По този начин с тези критики не и помагате ! Неразбирам защо изобщо и пишете щом неискате или неможете да е посъветвате! Относно моето мнение по добре да се хванеш някъде на работа и после се махай докато не е станало късно! "ЛОДКАРКАТА"

13.   до 9. - тук има доста дублети http://hardwarebg.com/forum/archive/index.php/t-108334.html, даже млеко-мляко, живял - жувущ(от руски).....
и мен са ме изкарвали от правописната полиция неграмотна, а момичето действително има проблем, но тук не сме в час по български, а в интернет, ТОВА не е вестник, а ИНТЕРНЕТ-САЙТ ЗА АНОНИМНО СПОДЕЛЯНЕ, създадено подобно на устната реч...Хората си имат проблеми и в момента им е до правопис...
Един път бях и неграмотна, защото използвах за нещо думата „ Аз излезнах от + град„ - която е старобългарска.
Това,че нещо не ви звучи „наред„ значи просто,че човекът е от друг край на страната, но пак може да си говори и пише книжовно - спедиално хляб и хлеб са класически дублети.
Освен това доста време ни делят от времето, когато Вие сте ходили на училище, даже се говори, че може и пълен-кратък член да отпадне, защото никой не го спазва!!! Хората определят как се пише езика, не обратното.Той е жив..иначе и днес да говорим и пишем на старобългарски.
Аз лично смятам,че много по-голям проблем от писането с правописни грешки е да не може сам да напишеш нещо, а да се вторачваш в правописните грешки на пишещите.
Хера

14.   Хера, дала си линк към някакъв форум, който не доказва нищо. Отвори правописен речник и намери там думите "хлеб" и "млеко".
Пробвай тук например - http://pravopisen.onlinerechnik.com/duma/%D1%85%D0%BB%D0%B5%D0%B1
Да, в интернет сме. Точно за това, всеки публикуващ тук трябва да е готов да се сблъска с всякакъв тип становища, та дори и такива без аргументация (като твоето).
За последен път отворих учебник по старобългарски преди около двадесет години и дума "излезнах" не си я спомням. Дори и да е имало, няма нищо книжовно, в това да я употребяваш.

Хера: даже се говори, че може и пълен-кратък член да отпадне, защото никой не го спазва!!!

ДТ: Даже се говори, че ще махат пътните знаци, защото никой не ги спазва.

Хера: Хората определят как се пише езика, не обратното.

ДТ: Само грамотните хора го определят, за щастие.

Хера: Той е жив..иначе и днес да говорим и пишем на старобългарски.

ДТ: Аха, стил кикинг! Но не можем да го променяме, всеки път, когато някой неграмотник се сърди, щом му правят забележка.

Хера: Един път бях и неграмотна

ДТ: Как да се сдържа :D, научи се да използваш правилно времената, придържай се към сегашно.

В заключение: Хера, мнението ти е неаргументирано и напълно безполезно за авторката. Да посочиш някакъв форум за хардуер, като надежден източник на информация за правопис е юбер глупост. И е безполезно, защото не даваш никакъв съвет къв авторката.

Дядо Торбалан

15.   От авторката! Мерси за всички коментари и съвети! Сега май съвсем е загазих бременна съм а бях взела рещение да се махна за неопределено време. Имате ли идея сега какво да правя. Наистина сега имам нужда от съвет моляви много съм объркана!

16.   Номер 15, ти не си авторката (aka номер 6)
hash-a на номер 6 е bddb1af6d2, а на номер 15 9928f53d2d.
Дори да приемем, че един и същи човек пише от различни мрежи, грешките са от различно естество (опааа, форумната полиция). Номер 15 прави грешки от бързане и си хапва запетайки, докато авторката и 6 просто не знаят как се пишат определени думи.

Дядо Торбалан

17.   В кой месец си бременна? Можеш да направиш аборт, но само до 3 месец.

18.   За съжаление на админите много често се налага да оправят пунктуацията и правописа на историите така грешките в коментарите могат да бъдат и на истинския автор.

От администраторите

19.   ПРЕКАЛЯВАШ !!! NOMER 16!!!

20.   От авторката! Моля всички да ме извинят за досаждането. Исках просто да споделя проблемът си,и да получа съвет. Но май сбърках! Явно съм по зле и от предмет. Можеби боклук,сега поней така се чувствам.Във 2-ят месец съм и незнам как да постъпя. Може би е по редно да се ликвидирам от света!!! Извинете ме наистина неисках да досаждам на никой! Благодаря ви за отделеното внимание!!!