Споделена история от Семейство

Дори години да минат дали истината ,ще се разбере?
Здравейте! Винаги съм се питала нещо... когато в живота на един човек настъпят трудни моменти никой не го подкрепя той как може да покаже истината как може да отвори очите на хората около него?
Вярна ли е поговорката, , Дори години да минат истината, ще излезе на яве!

Любов: Когато двама души се разделят няма значение кой крив кой прав истината за раздялата излиза ли на яве!

Семейство: Не те подкрепят мислят това, което на тях е угодно!
Нима истината за тива, че си бил прав не излиза?

Нещата от живота: Не всеки си пасва на характер, когато виждаш несправедливости няма значение към кого и когато знаеш истината, а нещо те спира да я кажеш тя няма ли да излезе на бял свят рано или късно!

Моля ви кажете ми, аз не мога да си го обясня!

Коментари

1.   Когaто в трудни моменти не те подкрепят...кaк дa им отвориш очите зa истинaтa? Кaквa истинa? Че според теб хорaтa сa ДЛЪЖНИ дa те подкрепят ли?
И зa другите посочени примери същото.
Рaзберете нaй- после, че никой не ви е длъжен зa нищо, което не сте си извоювaли/ зaслужили.
A инaче истинaтa винaги излизa. Но не виждaм кaквa "истинa" можеш дa нaтресеш нa някой който не ти бил помогнaл в труден момент.

2.   какво значи истината? ако говорим за факти, те могат да излязат наяве. обаче ако става дума за човешки взаимоотношения, истината е доста субективно понятие и обикновено е някъде по средата.
щом питаш за любов: не, няма как да има абсолютна истина, обикновено хората просто не са един за друг, искат различни неща от живота, не могат да комуникират и т. н.
за семейството и нещата от живота е общо взето същото, рядко има обективна и абсолютна истина.
може би правилният въпрос, който искаш да зададеш е: дали хората се убеждават в твоята версия и гледна точка? отговорът е пак: може би.
Ж45

3.   Аз пък не мога да разбера за какво точно говориш. Разкажи си историята с прости думи, не с теореми.

4.   Истината е, че за всеки "истината" е различна и няма как "да излезе на яве" твоята истина за нещата както ти ги виждаш.
При любовта истината за раздялата е различна за двамата и всеки ще иска да излезе неговата истина след време и колкото и време да мине най-вероятно няма да има друга "истина" за него, по простата причина че на всеки му е трудно да признае че е сгрешил дори пред себе си насаме човек му е трудно да признае и търси грешката в другите.

5.   Поговорката визира съвсем други неща. По-скоро е за да сплаши лъжци.