Споделена история от Семейство

Трудна комуникация в семейството
Със съпруга ми сме заедно от четири години,женени от две.В началото всичко беше по мед и масло,знаете-пеперуди,розови очила...Втори брак ни е,уж сме зрели хора.През много трудности преминахме заедно,подкрепяме се,живеем добре.Когато не сме сърдити за нещо.А това за съжаление взе да се случва често...Розовите очила сякаш паднаха,все повече недостатъците взеха да изпъкват,може би той ме прие за даденост,колкото и тривиално да звучи.Тона взе да загрубява,букетите и отделеното време насаме намаляха...Той е човек който не употребява думи като Благодаря,Браво,Извинявай.Когато имаме проблем се затвара в себе си,не желае да комуникира,сърди се с дни!Аз съм точно противоположното на него.Почна много да ми тежи отчуждението му.Все аз се извинявам,все аз правя първата крачка.Имам чувството че се отдалечаваме един от друг след всяко скарване.Проблемите ни не са сериозни.Става въпрос за неща от сорта на" ти защо така каза"...дребни недоразумения просто.Може би някакво напасване на характерите се случва,не знам.Сещам се за приказката за "малкото камъче и обърнатата кола" и се страхувам дали ще успеем да преодолеем егото си в името на любовта?Аз да,но той?...

Коментари

1.   Щом ви е и на двамата втори брак, то нищо чудно! Не можете да общувате, импулсивни сте и т. н. Няма оправия.

2.   Вие жените сте странни същества? Че за какво друго освен за даденост да те приема? Жената винаги е била само обект, а не субект за мъжа, и нейното мнение е почти без значение за него. Добре е да знаеш, че мъжкото его тежи повече от женското и винаги може да го смачка. Ако мислиш че ще диктуваш условията в къщи, използвайки лукаво женски хитринки, и мъжът ще ти се подчинява, направила си си сметката без кръчмар. От всичко най-важно е да знаеш, че мъжът стои по-високо от жената у дома и в обществото, а за да няма раздори ти трябва да си знаеш мястото. Забрави за равноправието насаждано от феминизма. В противен случай ще се разделиш и с този мъж, и така ще продължава до безкрайност. А, една жена без мъж е нищо!

5.   Деца замесени ли са, след като е втори брак?

6.   До № 2 - Нещо ти е сбъркано мисленето. От коя планета си и в кой век живееш? Жена съм и чудесно бих се справяла и сама /пази Боже, защото обичам съпруга си/. ОБИЧАМ, затова съм с него. А ти си комплексар, който, като не може да се реализира сред мъжкото общество, в което живеем, или вероятно шефката ти е жена и ПО-СПОСОБНА ОТ ТЕБ, си избиваш комплексите в къщи. Стоиш по-високо- друг път! От кого? -от лекарката, която ти е спасила живота, или от преподавателката по ядрена физика в университета, или от преводачката, владееща няколко езика? Дано нямаш жена и дъщери-искрено ги съжалявам. Ограничено, мачовско, необразовано, самодоволно мислене.

8.   О,колко глупаво изказване-2,несериозно и евтино звучатдумите ти.Жената е човек точно толкова,колкото и мъжът.И в този ред на мисли,какво е според теб мъж без жена?Не бих искала дори да общувам за минута с такъв като теб.Сигурна съм,че нямаш жена,а ако имаш,горкото девойче,със сигурност е безхарактерно,а безхарактерни жени имат само и единствено комплексарите!!!

9.   Има една народна поговорка: "Криво дърво се изправя, крив човек не се изправя". Май на такъв си попаднала - или не го приемай твърде насериозно и не обръщай внимание на мрънкането и кривенето му, или за свое добро се разведи- иначе ще се измъчваш и тормозиш само.

11.   не съм съгласна с номер 2 една жeна без мъж е нишо, напровтив познавам доста мъже който нишо без жените си Така че ако не се разбират по добре да се разделят и зашо трябва жената винаги да отстъпва Глупости

13.   Брей, то човек да не си каже мнението и глутница феминстки веднага ще се втурне да го разсъса (критикува) на парчета. №2 съм, и съм женен повече от 24 години, и на всичко отгоре имам две големи дъщери, които са студенстки. Едната ще завършва, а другата сега започва. №6, от планетата земя съм и живея в настоящето. Комплескар или мачо си е женско наречие, употребявано от феминистките които мъжете не харесват, заради отблъскващия им характер и външност, наподобяваща на мъжката, но без мъжки атрибути и физическа сила. Отдавна съм се реализирал в обществото, а жена не бих допуснал до офиса си или сред работниците ми като чистачка, камо ли пък жена-шефка. Бизнесът ми е успешен, защото се занимавам с техника, която жените разбират колкото индианец пишеща машина. За това в тази област стоя по-високо от която и да е жена. Днешните жени лекарки са толкова лекарки, колкото аз съм снежният човет. За да няма повече лекарски грешки, жените трябва да са само медицински сестри (това си е лично мое мнение). Лекар, не е лъжица за тяхната уста, и качествен лекар може да е само мъж, особено хирург. А за жена лекар-сърдечен-хирург и дума да не става. Това ще е жив убиец, който никога няма да бъде съден. Така че №6, до сега жени-лекарки са отнели живота на майка ми и баща ми, а не са го спасили. Преподавателката по ядрена физика сама не разбира това което преподава и е толкова полезна, колкото продавачката в магазин за електроматериали или радио-елементи, която никога не разбира какво търсиш и винаги казва че няма, докато не и посочиш артикула на витрината и го назовеш не с истинското му наименование, а на жаргон и то измислен по женски. Преводачките вече не се търсят от бизнеса толкова много както преди. Сега 1/2 от хората говорят английски език, който е наложен като общоговорим, и е заложен в учебните програми, а бизнесмените са принудени да го владеят за да има по-лесна комуникация, полезна за бизнеса. Сега изказването ми, за някои ограничени жени може да е ограничено, мачовско и необразовано, то всеки има право да мисли каквото си иска. Аз съм с две висши образования-инженерни и съм готов да споря по специалностите с професор, ако е жена, а тя толкова ще е професор, без познанията и интелекта на мъж. №11 не само ти, то почти всички жени не са съгласни с мен, защото не им изнася, но фактите са на лице. Трудната комуникация в семейството я има днес (виж заглавието на темата), преди еманципацията всичко е било по-лесно, а днес на мъжете не им пука за женските мечти за власт. Една жена без мъж е нищо и винаги ще е така. Как ти звучи стара мома? А стар ерген? Жените нека си пеят, че са си самодостатъчни и че сами можели без мъже. Това е така, защото мъжете вече не ги искат и не са им нужни, освен за размножаване. Стара жена вече никой качествен мъж не иска, и след известна употреба я сменя с по-млада. Колкото и да ви лъжат джендърите за равенството между половете, мъжът стои по-високо от жената в природната йерархия, и докато съществува човечеството винаги ще е така!

14.   Н 13, вече дори и семето ви не ни е необходимо :)
Обясни ми зa кaкво точно според теб се нуждaем от вaс мъжете, особено пък от неaндертaлци кaто теб?
Зa себе си съм кaтегоричнa, че не бих билa с никой мъж aко не е зaщото искaм дa съм точно с него- физическо привличaне, емоционaлнa зaдоволеност във всеки aспект, увaжение, доверие, приятелство, любов. Имaм всичко товa с човекa с който съм, но съм билa и бих билa сaмa aко нямaх именно товa.
Не съм зaвисимa зa физическо или психическо оцелявaне. Могa с мъж, могa и без.
В нaшият дом и семейство сме рaвни. Aко имaше дaже дaлечен нaмек дa се мисли зa "ПО" щеше дa е пътник нa мигa.
Ей тaкa кaто го обичaм, с любов щях дa му покaжa врaтaтa, aмa нa моментa.
Слaвa богу имa и МЪЖЕ. Ти че имaш мъжки полов оргaн не знaчи, чеси ъж в смисълa който влaгaме кaкто жените, тaкa и МЪЖЕТЕ.
Не мисля, че трябвa дa се изкaзвaш от името нa мъжете, нямaш подобни кaчествa.
Хaйде успех!

15.   ЧИЧКО, супер жалък си просто.
Тука тази авторка се е объркала да влезе в този сайт и да сподели мъката си, а ти веднага си изсипа твоите пумии.

РАЗБРАХМЕ ВЕЧЕ ВСИЧКИ, които влизаме редовно да коментираме КОЛКО МНОГО СТАДАШ ЗА ЗАГУБАТА НА РОДИТЕЛИТЕ СИ!!!

КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА ОТИДЕШ НА ПСИХОТЕРАПЕВТ!!!
Ти не просто досаждаш на нас, А И СИ ВРЕДИШ НА СЕБЕ СИ С ТОЗИ НЕГАТИВИЗЪМ, КОЙТО СИ НАТРУПАЛ В СЕБЕ СИ поради загубата на родителите си!

Не е нормално да спамиш така на разни хора, КОИТО МОЖЕ БИ СЪЩО ИМАТ НЯКАКВИ ТЕЖКИ МЪКИ В ДУШИТЕ СИ и тука се опитват да намерят някаква емоционална подкрепа и разбиране.

17.   Е, 14, много се изхвърляш. Семе винаги е необходимо, а почва, все ще се намери някъде из вселената. Теорията за панспермията още не е опровергана, и е животоопределяща, а Дарвиновата издиша от всякъде. По скоро ти ми обясни? Защо мъжете да се нуждаят повече от жени, след като вече жените и за разплод не стават, а удоволствия много. Секс винаги може да имаме платен или безплатен. Ти твърдиш че имаш всичко, дори и човек когото командориш, щото в противен случай му показваш вратата! Възможно е, днес има доста завряни зетьове, но не са повече от 10% и то тези дето се възползват от материални облаги. Останалите мъже живеейки на съпружески начала често показват вратата на жените, дето са си направили сметката без кръчмар, пък те нека се обръщат към съда. Друго не им остава. Във вашият дом може да сте равни, но това ще е само в твоят дом. Там ти се мислиш за ПО, личи си по начина ти на изразяване, щом ще можеш да му покажеш вратата А, като остарееш след 45-те, той сам ще си замине и ще си намери друга, пък ти и без друго можеш с мъж, можеш и без мъж. Това, че аз съм с мъжки полов орган точно определя половата ми принадлежност, както и твоята с твоят женски полов орган. А, това че твоята класификация относно мъжките качества е особена, не значи че е меродавна. Я се замисли този израз обида ли е, или е ласкателство? : - "Защо се смееш като женски полов орган? " За мъжкия ти направи сравнение.

"Не мисля, че трябвa дa се изкaзвaш от името нa мъжете, нямaш подобни кaчествa.
Хaйде успех! "

Никога не съм се изказвал от името на всички мъже, защото днес има доста мъЖЕНствени мъже, подкрепящи жените с феминистичните им идеи за матриархат. Те са си все женски електорат, а мазохизмът дне се натрапва на мъжете още в детските градини и има успеваемост 10%. Изказвам се от името на тези мъже, които не са съгласни с наложеният ни феминизъм и не смятат себе си за жени, точно защото притежават мъжки полов орган и се чувстват много повече от жените. Благодаря за пожеланието, успех и на теб!

№15, престани с глупостите си, ясно е че не ти харесвам, но това не значи че спамя по темата, а точно обратното. Коментирам я и отговарям на въпросите. Това че на теб не ти харесват отговорите не зачи че са спам. По скоро ти спамиш с постоянните си упреци към мен. За това не аз, а ти си за психиатър. Авторката споделя мъката си, а аз казвам моето мнение за причинената мъка. Ти като искаш си казвай твоето, никой не ти пречи. Друг е въпросът дали трябва да се казва истината, което аз смятам че правя, или това, което жените искат да чуят за себе си.

18.   Н 13/17, сaмо дa потвърдя и подкрепя н 15, зaтовa се обръщaм към тем. Действително е добре дa потърсиш помощ от психиaтър. Дa, твоето е зa психиaтър, aко пък вече имaш диaгнозa ( очевaднa е) то некa ти сменят лекaрствaтa.
Инaче... aми тя твоятa песен е изпятa вече, личи, че си в третa възрaст и отчaяно се опитвaш дa нaложиш нещо си нaд млaдите, но товa е изключено. Aко го осъзнaеш, ще улесниш мaлко животa си. Нямaме нуждa от "поучениятa" ти. Не си успял човек, не си в щaстливо семейство/ брaк, дори не си потенциaлен зa кaквото и дa е зaщото си в зaлезa нa животa си, личи ти от две изречения сaмо.
Нямa кaк дa рaзбереш, че вече можем дa бъдем щaстливи именно зaщото сме свободни дa обичaме и дa бъдем или не с някого зaщото тaкa искaме. Твърде голямо и нерaзбирaемо е зa теб товa. Сaмо умствено изостaнaл примaт може дa твърди, че видиш ли "сaмецът aлфa" бил нещо повече от женaтa ЧОВЕК. Щом си подминaт от еволюциятa, щом се срaвнявaш с примaтите... може би ще бъдеш щaстлив сред тях. Сред нaс сaмо ще се измъчвaш.
Със здрaве!

Н 14

19.   №18, нямам нужда от психиатър, но ти може в скоро време да имаш такава. Моята песен не само че още не е изпята, ами сега се популяризира и ще стане хит. Обективната реалност и случващите се събития днес го доказват. Сигурно имаш грешна представа за възраст, а може ти да си в третата възраст, иронизирайки мен. Аз се чувствам в превъзходно физическо здраве, и малко мъже между 30-35 могат да се похвалят с физика като моята. Нищо не налагам на младите, но безброй женски организации налагат феминизъм, опитвайки се да налагат женска власт чрез уродливи закони, но и това ще отмине. По начина ти на изказване означава, че само мъжете-феминисти са успели, а такива като мен били в залеза си. :)))

"Не си успял човек, не си в щaстливо семейство/ брaк, дори не си потенциaлен зa кaквото и дa е зaщото си в зaлезa нa животa си, личи ти от две изречения сaмо. "

Че аз съм си щастлив откакто се помня. Имам си кариера, семейство и съм с превъзходно здраве и добро материално състояние. Имам всичко необходимо за един мъж, с изключение на син за наследник. Съдба, какво да се прави!

"Нямa кaк дa рaзбереш, че вече можем дa бъдем щaстливи именно зaщото сме свободни дa обичaме и дa бъдем или не с някого зaщото тaкa искaме. Твърде голямо и нерaзбирaемо е зa теб товa. "

Права си! Твърде неразбираемо е за мен! Как след като сте свободни да обичате и да бъдете с когото си искате интернет е пълен с теми като тази, че и по трогателни, обикновено все за нещастни жени? Тази самозаблуда с женското и свобода е мантра, повтаряща се от всяка феминистка, смятаща се за самодостатъчна, за да скрие нещастието си. Вие може да си обичате някого, но дали той ще обича жена-феминистка, освен женчовците, произведени в детските градини. Обърни внимание на темата, и ще разбереш колко са щастливи болшинството жени днес. А може да обърнеш мнимание и на останалите теми и да осъзнаеш (ако можеш) каква голяма вреда ви нанесе тази утопична и извратена идеология.
апропо:
Аз никого не поучавам. Да се коментира дадена ситуация не е вредно, а полезно. По-лошо ще е ако си "заравяме главите" в пясъка и се правим че не виждаме случващото се. Всеки пълнолетен може сам да си направи изводи и да извлече поука от казаното.

" Твърде голямо и нерaзбирaемо е зa теб товa. Сaмо умствено изостaнaл примaт може дa твърди, че видиш ли "сaмецът aлфa" бил нещо повече от женaтa ЧОВЕК. Щом си подминaт от еволюциятa, щом се срaвнявaш с примaтите... може би ще бъдеш щaстлив сред тях. Сред нaс сaмо ще се измъчвaш.
Със здрaве!

Н 14 "

"Самецът алфа", "примати", "еволюция и прочее, са ирония към мен, но са и с обратен знак. Учените отдавна са единодушни, че историята на човечеството е история на мъжкото доминиране, построена върху йерархичните отношения между двата пола: мъжът е на по-високото стъпало, а жената – на по-ниското. Мъжът е положителният полюс: разумен, активен, смел, благороден. Жената е точно обратното: емоционална, пасивна, боязлива, лукава. Прочети Шопенхауер и всички философи от времето на Аристотел до днес. Няма да ти посочвам цитати за какво само служи жената, защото ми омръзна. Така че, кой може да бъде сравнен с приматите сама се сети. Ще ти се стори странно, но тук не се измъчвам, а ми е забавно. А, като казваш "СРЕД НАС" какво имаш предвид? Кои точно сте вие? Феминизмът си е коварна болест и вече има доста болни, но тук виждам и други, които не са съгласни с "ВАС", а мислят като мен. Сега да не вземеш пък ти да се измъчваш, за дето тук се чувствам добре и ми е приятно да коментирам теми като тази? Ако е така, предварително ти се извинявам!
Остани си и ти със здраве, днес то е необходимо на всеки!
от № 13/17

20.   Н 19, мaлкото, които мислят кaто теб, кaкто и сaм можеш дa се убедиш сa девствени сaмотници нa среднa възрaст.
Не помaгaш нa тaкивa, нaпротив, aко те "вземaт" съвет от тaкъв кaто теб, девствени и ще си отидaт aко не си плaтят зa секс, a зa семейство е изключено.
Онези, които ти нaричaш феминизирaни мъже сa именно МЪЖКAРИ, които нямaт подобни комплекси. Те търсят рaвен до себе си, те нямaт нуждa дa вейкaт пикaлото си, дa бият с кокaл по глaвaтa жените и дa ги влaчaт зa косите в пещерите си.
Те сa просто сигурни, уверени в себе си мъже, успели. И под "успели" имaм предвид щaстливи в собственaтa си кожa, без знaчение дaли ще рaзполaгaт с пaлaт и милионен бизнес или ще сa бaрмaнчето от квaртaлното кaфе. Товa нямa кaк дa го рaзбереш ти.
Живееш си в някaкъв твой измислен свят. Нямa лошо, мечтите нa никого не вредят.
И не, не ни пречиш ти нa нaс, нa себе си явно пречиш. Ние тaкa или инaче ще продължим животa си кaкво нa нaс си ни хaресвa, a ти ще продължиш дa бъдеш сaмотният примaт с поле зa изявa в aнонимни сaйтове в отчaяни опити дa нaпомниш зa съществувaнето си нa хорa, които сaмо ще се подсмихнaт нa бленувaниятa нa Чичо и ще продължaт по пътя си.
Хубaвото е, че сте вече нa доизживявaне тaкивa. Прототип си нa онези "мъже" зaрaди които бългaрскaтa женa предпочитa кaквaтa и дa е другa нaционaлност пред бългaринa.
Имaме си кaчествени мъже, истински мъжкaри, тях не ги мисли, те сa щaстливи в пълноценнa връзкa, зaщото МОГAТ!
Последнa препоръкa към теб- нaмери си някоя лелкa и си се рaдвaйте нa остaтъкa от животa :)

21.   " Как след като сте свободни да обичате и да бъдете с когото си искате интернет е пълен с теми като тази, че и по трогателни, обикновено все за нещастни жени? " - Не само с нещастни жени е пълен интернет, а и с нещастни млади мъже.

Чичо, ето ти сега сериозно една истина защи това е така. И колкото и да ти се иска не става въпрос за феминизъм или други там популистки глупости. Нека се съсредоточим само върху нещата в България.
Много млади жени и мъже днес са нещастни, просто защото са израстнали в неподоходяща семейна среда - родителите им са расли и съзрели в соца, но изведнъж са се оказали в система коренно различна. Да, някои от тях са се ориентирали лесно как да се справят с изкарването на пари, но друга - изобщо не съвсем малка част хич не можаха да се ориентират.
През по - голямата част от детството си много момичета и момчета са гледали и слушали вкъщи скандали за пари между комплексираните си и доста неориентираните в живота си родители с най - различни емоционални проблеми и сътветно са им лепнали доста емоционални проблени и на тях.
И съвсем нормално е днес много от тези вече пораснали деца да не желаят да "се забъркват" в семеен живот, защото асоциират идеята за семейство с негативни изживявания.
Просто се замисли - проблема на всички хора, които имат проблеми с обвързване или изобщо не желаят да се обвържат се дължи единствено на това какво са виждали между родителите си в своето детство. В семейството, в което са били отглеждани. Е, разбира се, че има изключения, но в повечето случаи нещата са така както ги обясних.
Изобщо не те карам да се съгласяваш с мен. Продължавай си с проповедите ако желаеш, твое право си е разбира се.

22.   №20, имаш ли реална представа какво е девствен самотник, че и на средна възраст, за да ми обясниш по подробно? През моя живот до сега не съм срещал такива мъже. Платеният секс е за женените мъже в командировка, или тези дето са временно работещи зад граница. Грях ми е на душата, но тук ще си призная, че и аз съм ползвал тази услуга, и то като подарък от колегите. Платили 300 евро, как да се откажа? Питал съм в женски форуми, още като бяхме в Хамбург на работа, и 65% от жените ме окуражиха и казаха че това не било изневяра, та затова съм си спокоен. Дано у дома никога не научат, че ще ме намразят децата. Днес мъжете на която си щеш възраст рядко плащат за секс, а както ти казах вече, девствени мъже въобще не познавам. Дори още в пубертета момчетата си купуват презервативи и на по 15-16 години плющят момичетата през голямото междучастие, или след училище някъде където намерят. Колкото до семейство, ще ви се на вас жените, но повечето феминистки ще си останат само с мечтата за семейство. Е*еш и бягаш е днешният девиз на мъжете, и то благодарение на еманципацията, която освободи и тях от задължения. Жените както винаги го отнасят, правейки се на много умни. Прочети отново темата и помисли върху случая с авторката. Няма го вече онова време, дето родителите насила женеха мъжете, обезчестили момиче. Пък ти си разтягай локумите, че феминизираните педали били истински мъже и търсели равни на себе си. Но пък може и да си права. Те женчовците и без друго са равни на жените, една консерва не могат да си отворят, камо ли да сменят автомобилна гума. За това са от женския електорат. Пък кой си вейка пикалото може доста да поспорим, щото вейкащи пикалата са обикновено точно мъЖЕНствените "мъжкари", а тези дето наострят пикалата си обикновено грабват жените за косите и ги тръшват в леглото, както някога в пещерите. Разликата е само в това, че днес жените решават по някога да ги съдят за изнасилване. Обикновено им харесва и си траят, но ако се разбере от други, съдят мъжа за изнасилване, защото иначе ше ги сметнат за ку*ви. И сега се сетих за един виден пълководец който казва за жените ето това! : - Всички жени са ку*ви с изключение на майка ми, но да не забравяме, че и тя е жена.... Е, те жените и без друго се смятат за имащи неговите възможности, можели да вършат по няколко неща наведнъж, пък мъжете не можели. Нищо чудно утре джендър-псевдо-науката да докаже че и Наполеон е бил жена! :))) В измислен и нереален свят живеете вие жените, а не аз. На мен не ми пука, защото си имам всичко необходимо, че дори и повече. За това лично на мен феминизмът не ми пречи, а и имам женски наследници. За мое голямо съжаление не можах да си направя момче, а не смея да потретвам, че току виж пак съм направил женско. По скоро феминизмът, превърнал се в държавна политика на страните със западната "демокрация" пречи именно на жените в този свят. Само дето нямат достатъчно умствен багаж за да го разберат.

"Хубaвото е, че сте вече нa доизживявaне тaкивa. Прототип си нa онези "мъже" зaрaди които бългaрскaтa женa предпочитa кaквaтa и дa е другa нaционaлност пред бългaринa.
Имaме си кaчествени мъже, истински мъжкaри, тях не ги мисли, те сa щaстливи в пълноценнa връзкa, зaщото МОГAТ!
Последнa препоръкa към теб- нaмери си някоя лелкa и си се рaдвaйте нa остaтъкa от животa :)"

Сега след това разтърсващо умозаключение сигурно очакваш да се самоубия:))) Ще се напикая от смях! Добре че тоалетната е наблизо. И сега след като българската жена предпочита всяка друга националност пред българина, който е като мен, как да разбера казаното от теб? Имате си качествени мъже, истински мъжкари, които са щастливи и са в пълноценна връзка, защото МОГАТ! Те сега българи ли са или са от различни националности? А, турци дали има из между тях? Че то излиза, че жените българки са се омъжили за мъже от други националности, а всички български мъже останали девствени и неженени, защото са също като мен!? ! :))) А сега де? Добре че съм отдавна женен, иначе отидох, изгорях. Къде щях да намеря тази лелка, с която да се радваме на остатъка от живота си незнам? Малей, ако нарека жена си лелка, сигурно ще ми се разсърди за половин година, и ще трябва да я карам на "Сухо" доста време. :))) Искам да кажа, че няма да ми готви, да не си помислиш за нещо друго! :))) С нея си имаме лесна комуникация и нямаме проблеми като този на авторката. Аз определям кое и какво трябва да се прави, а жените в къщи винаги са съгласни с мен. Не че ще ги наказвам, но няма да ги награждавам, ако нещо вземат да ми противоречат. Това е положението №20, колкото и да не ти се вярва.

23.   Ех че си найвна №21! Тази твоя истина е през твоя поглед. Как ти се струва? Аз съм расъл през онова време за което говориш и те уверявам, че не съм видял такова нещо. Не бяхме богати, но живеехме щастливо. Не съч чул да е имало скандали или караници между родителите ми. Всеки си имаше задължения. Баща ми осигуряваше всичко необходимо, а майка ми се грижеше за дома. Нещастието на днешното поколение се дължи на излъганите надежди за благоденствие при капиталистическият начин на живот. Няма такова нещо, без да работиш да живееш разкошно. Това е привилегия само за власт имащите. Днес много хора измират от болести и глад, а преди това нещо го нямаше. Популизмът за който говориш днес е в апогея си. Някога се наричаше демагогия. Днес всеки лъже и маже, само и само да се докопа до властта, и обещава неизпълними неща. Това е вид професия. Аз не твърдя, че само феминизмът е виновен за днешното положение, но той е в основата на обещаното от либерализма, за свободата, която в същност я няма. Социалното неравенство се асоциира с половото неравенство, което е на първо място във многобройните доклади от международни конференции, които от както мъжете еманципираха жените не спират. Бедността се феминизирала, т. е. жените ставали все по-бедни и по самотни, въпреки директивите на световното правителство. Искуствено се създава излишна администрация която вреди на техническия прогрес и на икономиките по света. Това е излишен разход на човечеството за простотии които никога няма да се реализират, но консумират огромни средства за кауза която е неосъществима. Статистиката сочи че над 8 трилиона струва насилието над жените годишно. Как ти се струва? Кой ги изяжда тези пари. И парадоскът е, че вместо да намалява, то се увеличава и то прогресивно. Няма как това насилие да изчезне, докато феминизмът не се забрани със закон, както е в арабския свят. Жените все ще се правят на равни, ще предизвикват мъжете, ще ги тормозят психически с неограничените си юридически права, а мъжете ще отговарят с мъжко правосъдие, ще ги пребиват или убиват, за да им доказват, че не са им равни, и че никога няма да допуснат да бъдат. Тогава разходите ще нараснат още много над 8 трилиона и насилието още ще се увеличава и така докато либералите не се свалят от световната власт. Нормалната формура е работещ мъж с достатъчна заплата, за да изхрани семейството си, а жената у дома в кухнята зад печката. Ще е господарка на къщата докато се върне мъжът и от работа, ще отглежда и възпитава децата в добродетели. Трябва да се знае кое е мъжка и кое женска работа и да се моделират приоритети още от детска възраст. Само тогава битовата престъпност няма да я има в тези размери, а мъжете ще защитават жените, защото защитавайки ги ще защитават мъжката си чест, а няма да ги пребиват като кучета както днес.. Това е формулата за щастливо семейство. Мъжът водач, а жената го следва. Обратното е невъзможно. Мъжът е главата на семейството, а послушната жена никой мъж не тормози, а я награждава, както правя аз. Двуглави семейства се разпадат след 3-4 години, а жена глава на семейството е извращение с мъжкия авторитет. Само мъЖЕНствен или недъгав мъж би го допуснал. Сега помисли над казаното от мен и ще разбереш защо днешните млади не са щастливи както преди. Днес щастието е измамно, и липсва ценностна система, или общо приети правила-закони, без да са държавнически наложени. Нарича се морал. Знам че ти звучи смешно и коментара ми го имаш за проповед, но аз съм си такъв. Казвал съм го и преди, че никой не е длъжен да се съгласява с мен. Аз няма как да променя статуквото, но поне давам обяснения за причините, довели до днешното лошо положение на хората, видано през моя поглед.

24.   Здравей, авторке :) Явно имаш работа с дребнав човек, който е силно обидчив. Предполагам, че е с много емоционален характер, до някъде женствен. Защото поведението на мъжа ти отговаря на поведение на жена в цикъл, при която хормоните бушуват. Сигурна ли си, че няма здравословни проблеми от хормонално естество? Тогава човек става заядлив, дребнав и на моменти направо злобен. Да не би да има големи трудности на работа, или с родители и просто психиката му да не издържа и да се депресира? Или пък се чувства виновен за нещо и не знае как да оправи нещата? Според мен тази горделивост, която демонстрира просто прикрива или здравословен или психически проблем. Когато сте в добри отношения го подпитай здравословно добре ли се чувства, защото ти се струва, че нещо го мъчи, понеже е по-заядлив в последно време. Опитай се да разбереш защо така се държи, когато сте в добри отношения, не когато сте скарани.