Споделена история от Семейство

Как най-лесно и евтино да получа развод?
Разделени сме със съпруга ми от няколко години. И двамата живеем извън България, в една и съща държава. Има ли представа някой как мога от тук да задействам развод, ако е възможно с минимално, ако може никакво негово участие/ходене по посолства и т. н. /? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не пишеш нито в коя държава живеете, нито имате ли имуществени спорове или спорове за родителски права. Като цяло обаче най-евтин и бърз развод ще получите в България по взаимно съгласие, но това е при липса на спорове. Ако имаш имуществени или други претенции към съпруга си, препоръчвам развод на Запад, където правата за жената са много големи, включително в някои държави ако си взимала по-малко пари от него или не си работила ти дължи издържка до живот, част от пенсията си после и така нататък. Ако и двамата имате адресна регистрация в държава от ЕС, там трябва да мине развода, освен ако и двамата не сте съгласни да се направи в България, но пак казвам - евтино и 2 седици по взаимно съгласие в България, но само ако нямаш претенции или проблеми.
Разводите в чужбина могат да отнемат поне 2 години като познавам развод в Германия, които траеше 5 г. и беше по-дълът от самия брак!

2.   до номер 1

"препоръчвам развод на Запад, където правата за жената са много големи, включително в някои държави ако си взимала по-малко пари от него или не си работила ти дължи издържка до живот, част от пенсията си после и така нататък. "

Значи ти и препоръчваш да се възползва от нечестното, дискриминиращо белия мъж, феминистично законодателство на морално деградиралия запад? А после когато такива неща зачестят и мъжете се опарят и вече никой не желае да се жени? Тогава жените ще подсмърчат и реват как никой не искал да се жени за тях, нямало желаещи! Еми няма да има, защото има други жени които гледат да се възползват от "правата" си за сметка на мъжете си и правят така, че тези които искат да се женят да изглеждат като глупаци които са се вързали на схема за източване на пари. Отговорността за това положение и липсата на женитби и все по-малкото семейства ще е именно върху такива алчни и жалки жени.

7.   Адвокати нямате ли в тая държава? Те знаят.

8.   Ако нямате имущество, в България ще излезе максимум 400-500 лв. с включен адвокатски хонорар и съдебна такса.

9.   Благодаря, номер 8! А процедурата каква е, трябва непременно да си отида в България и да упълномощя адвокат ли? Номер 7, днес това ми мина през ума, да се обърна към българин -адвокат, чувам много добри отзиви за него.

10.   за прекратяване на брак по исков ред – 600 лв., а за развод по взаимно съгласие – 400 лв. ;
за бащинство и оспорване на бащинство – 500 лв. ;
за други неоценяеми искове – 300 лв. ;

Това са МИНИМАЛНИ размери на адвокатските възнаграждения и то за една инстанция. Много често е над тези суми, естествено. Казват му договаряне.