Споделена история от Семейство

Нормално ли е да мразя деца?
Здравейте на 25 години съм имам приятел с който мислим да се събираме да живеем заедно. Но той ще иска рано или късно дете А аз не обичам децата никога не съм искала да имам отвращава ме мразя ги. Винаги като видя майка с количка и изпитвам голяма злоба и ненавист към нея колко е глупава че си е затрила живота и цял живот ще слугува и ще сменя пелени. Не искам такъв живот отвращава ме искам други неща за себе си не искам да ти колички и да нямам време и средства за парфюми фризьори маникюри защото всичко трябва да отива за гадното лапе. Даже и да имам трябва да се правя за представител него че много го обичам А всъщност въобще не ми пука даже и да умре пред мен. Кажете ми какво да правя имам ли нужда от психолог или просто не обичам деца?

Коментари

51-60 от 60

61.   За щастие в 21 век всеки е свободен да живее живота си както иска, така че не знам какво толкова нападате авторката. По-добре ли е да роди на сила, не защото иска, а защото така трябвало? И после да съжалява цял живот за избора си? Не ми ли вярвате? Вижте колко много истории има тук от типа "Майка ми ме мрази" и как има родители, които направо обвиняват децата си, че заради тях са си провалили живота. Е, това ли искате за авторката? След 20 години да крещи, че заради него/нея не е постигнала мечтите си, а от друга страна да имате един депресиран млад човек, който се жалва, че никога не е бил обичан и че от как се помни му е вменявана вина, че заради него родителите му не са постигнали нищо в живота.
Щяла да остане самотна един ден. А ако е родила едно дете, което в последствие я е намразило и не иска да има нищо общо с нея, по-малко самотна ли ще бъде? Имах едни такива съседи. Избягали в САЩ още преди години и дъщеря им се родила там. Върнаха се след 1989 г. Дъщеря им дори един единствен път не им дойде на гости, а накрая когато починаха не дойде и на погребенията. Е, мерси! Родители само по документи. Колкото да се каже, че са си изпълнили дълга. Ама си представям какви взаимоотношения са имали щом дори за погребенията не дойде. Така, че накрая бабата (дядото почина преди нея) пак си кукуваше сама, нищо, че уж имаше дъщеря и внуци. Ама на тях грам не им пукаше за нея.

62.   Ами кой ви кара да имате деца? Като не искате гледайте си кефа и така докато сте млади. Като позастареете и се окажете един ден съвсем сами тогава вече песента ще е друга. Ето ви един пример от сухата статистика - най-много самоубийства стават около коледните и великденските празници точно на самотници, които може би са разсъждавали като вас на млади години. С други думи вероятността да изпаднете в дълбока депресия и да увиснете на въжето като одъртеете нараства значително. За това гледайте си живота сега, но един ден дори да искате да хванете по друг път вече ще е късно.

63.   Всичко написано от авторката, все едно че съм го писала аз! На абсолютно същото мнение съм, аз също не желая да имам деца, не ги мразя, но много ме дразнят. Не мисля, че има смисъл да отдавам живота си на някакво лайно, което някой ден ще ме обвинява че съм ужасен родител. Не искам да бъда бременна, защото бременността е опасна, жената надебелява, има целулит, стрии, вече не се харесва на мъжа си и той я зарязва. Децата са ужасни... Предпочитам да отглеждам куче или котка, поне като не искам да се занимавам повече с тях мога да ги оставя в приют, а лапето не мога.... е, мога, разбира се, но идеята да раждам и да износвам деца ме ужасява. Не съм машина за разплод. не искам да пропилявам живота си като някоя бавачка. искам да се запазя млада и красива колкото е възможно по-дълго. да харча пари, да си купувам каквото пожелая, да излизам, да ходя по екскурзии, с едно хлапе на ръце това няма как да стане. Хората с деца са обречени цял живот да вървят подир нуждите му. Не дай боже да са 2 или повече. Или докато още е новородено.... да не мога да спя, да съм постоянно изнервена, изморена, недоспала, със сенки под очите, изобщо неугледен вид? Нее, мерсииии! А като остарея и няма кой да се грижи за мен, винаги мога да плащам на някого да ме гледа, няма страшно. Обществото е тъпо, хората са тъпи, всеки си мисли, че децата са най-важни... не е така. Най-важното нещо е да имаш пари и да си здрав. А децата взимат здравето ти, времето ти, енергията и парите ти. Ужасно е! Не искам да се подлагам на това. Не искам да се грижа за някаква гадина цял живот докато не пукна. А и това, че хората имат деца, не е гаранция, че като остареят децата им ще се грижат за тях. познавам а и съм чувала за толкова много случаи, в които хората са дали всичко за децата си, отгледали са ги и след време децата не дават пукната пара за своите родители. това не е за мен, не съм създадена за това и няма сила на този свят, която да ме накара да мисля по друг начин за малките твари. да не говорим колко бременни жени и родилки умират по време на бременнотта или по време на раждане. Нима искате да бъдете дебели, грозни лелки със стрии, сбръчкани, и да завиждате на младите красиви и стройни момичета, да им завиждате за външността и това, че нямат деца, че имат цялото време, което пожелаят. Да имаш дете, означава да се откажеш и да плюеш върху себе си. Означава да се откажеш от живота. И изобщо не ме интересуват коментарите тук, които ще ме осъдят или ще ме обиждат, ебала съм ви! Гледайте си копелетата и не се бъркайте на нас, хората, които сме решили да живеем хубав и стойностен живот! За разлика от вас, ние поне се уважаваме!!!! Изобщо не ви вярваме, че децата били благословия, ценност... айде беее!!! Затова само чакате да дойде събота да ги оставите на бабите и да ходите да се ебете и да се напивате. Вие просто ни завиждате, защото вече нямате живот, а сте просто едни роби!!! Били ценност ама ако ви изскочи едно куфарче с пари, ще заебете и деца и всички! вие просто вече съжалявате, че имате деца и няма какво друго да кажете. Вие сте лицемерни!!! . Айдеееее!!! Духайте супата!!!

64.   Темата е провокация. А ако не е, не ми се мисли какъв човек е авторката. Тази злоба и гадост ще и изяде душата.

66.   Няма нищо лошо в това да не искаш да имаш деца. Но да критикуваш и обиждаш хората за техния ЛИЧЕН избор е меко казано грозно и невъзпитано. Никой не те кара да раждаш и да сменяш памперси, но разсъжденията ти са ужасно крайни и дори бих казала, че си много глупава. Съжалявам.
Ж

67.   Който иска да има деца, който не иска да няма. Всеки прави сам своят избор. Никой няма право да се бърка на другите. Лека вечер!

68.   Според мен просто още си млада и затова така мислиш. Не ти е дошло времето за деца. Тези, които са вманиачени по темата за децата от 12 годишни и на 18 вече искат “бебче” са си откровено луди и никакви майки не става от тях в последствие. Не се заричай. Не си затривай връзката заради глупости.

69.   Разбирам да не искаш да имаш деца но чак да ги мразиш не е нормално.

70.   Добре е да отидеш

71.   Не мисля, че някоя жена умира да стане майка... но много раждат, за да угодят на тъпия си мъж и да го задържат.

51-60 от 60