Споделена история от Семейство

Сестра ми ме влудява
Здравейте! Аз съм момиче на 13. Сестра ми е 3г по-голяма (т. е. на 16). Тя не е като обикновените момичета. Досега не е харесвала момче, нито е имала гадже. Не се е карала с приятелки... Като цяло е нямала никакви драми.
Обаче ми стъжнява живота. Да, знам какво ще си помислите. Ами... те сестрите са така. Нашето вече е прекалено, честно.
Откакто се помня сме се карали, имало е побоища също. Но не това ме притеснява, честно казано.
Имаме обща стая, което се превръща в най-голямия ми кошмар. Имам правото на по-малко неща, отколкото в затвора.
Има толкова много правила, че ми става лошо. Давам няколко примера. Телевизорът трябва да е усилен до 23. След това е забранено. Трябва да си лягам, когато тя каже. Не трябва да се смея в стаята. Не трябва да издавам каквито и да е звуци. След като съм си легнала не мога да се обръщам на другата страна, защото започва да крещи. Ето, това са част от нещата, които ми е забранено да правя. Сега ще дам примери, за да видите колко е зле положението, всъщност. Не мога да слушам музика на телефона, след като вече сме с легнали, нито да играя на телефона.
Тя ме накара да си легнем в 22:30. Закъснях с 3 минути и започна да крещи и да клюкари на нашите.
Направих си алармата 5 Мин по-рано от нейната и тя събуди нашите, за да им каже.
Просто тя тероризира живота ми. И знаете ли кое е най-зле? След като не стане на нейната тя започва да крещи, казва на нашите, които вече са толкова уморени от всичките ѝ изяви, че веднага ми казват да направя каквото тя каже. Но ако не го направя, сестра ми започва да се тръшка, продължава сда крещи и да вбесява всички. Нашите са на малко от лудницата. То не беше тръшкане, скандали. Още малко щеше да се разплаче.
Не мога да живея с нечии правила. Имам чувството, че се задушавам. Но ако не правя, каквото прави тя, започва да си го изкарва на нашите. А аз не искам те да са потърпевши. Ако аз правех, като нея за всичките пъти, когато не стане на моето... положението щеше да излезе от контрол.
Още един пример, за да се убедите.
1. Когато тя ме буди всеки ден аз нищо не казвам, защото не искам да изнервям нашите.
2. Когато аз се събудя по-рано от нея и тя винаги започва да го мисли за умишлено, започва да крещи, като откачалка.
Просто ми омръзна... Дайте ми съвети, моля ви. Всичко пробвах.
Да говоря с нея. Да говоря с нашите. Да се бунтувам дори и да спазвам всички правила, но те са толкова много.... Това вече не мисля, че е нормално. Знам, че е трудно да разберете колко е критично положението, но това не е поредната тийнейджърска история за бушуващи хормони. Мислила съм да бягам даже.

Коментари

1.   Не може цял живот да си сладката малка сестричка, която всички лигавят. Като искаш да се забавляваш с телефона през нощта му сложи слушалки поне. За надут телевизор по среднощ пък да не говорим, никъде няма такава свободия.

2.   Миличка съчувствам ти аз също съм на 13. Моя брат който е на 23 не е като сестра ти, ще ме извиняваш обаче тя се държи с тебе все едно тя е шефът Брат ми си прави това което му харесва аз не се карам за алармите му. нито той ми е правел проблеми. ако ти имаше брат нещата не биха стояли така че да те командори. по щеше да те слуша

3.   Ако има достатъчно място в дома ви заяви на вашите категорично, че това вече не се издържа, че си вече голяма и имаш нужда от лично пространство! Настоявай докато не те чуят, ако няма къде може и в хола да се преместиш важното е да не търпиш повече тормоза на чудовището наречено твоя сестра! Явно вашите много са я разглезили и сега се качва на всички на главите! Ако имах дъщеря, като нея такъв бой бих и теглила, че цяла седмица да не може да си седне на задника! Не обичам насилието над децата, но такива лигли, като сестра ти с извинение само бой ги оправя!

4.   Трябва да и се опреш докато престане, само това е изхода
М

5.   А ти майка и баща нямаш ли? Къде са те в цялата работа?

6.   Ами отвръщай със същото, елементарно е. Имам сестра, по-голяма със 6 години и когато реши, че може да ме командва, направо започвах да я бия. Сега вече живеем в хармония!

7.   Сестра ти има сериозно психическо разтройство и ѝ трябва лечение. Под 18 е, така че родителите ви решават как да постъпят, тя няма думата. Ако наистина нещата са така, както ги описваш, разбира се.

8.   От това което прочетох (ако всичко е вярно) - то сестра ти макар да е с три години по-голяма от теб - на акъл е по-голямо дете от теб. Все едно ми описваш 4, 5 годишно дете... А може и да има някакви психични отклонения. На нейните години обикновено мислят за кафенета, за гаджета и други подобни а тя се занимава с теб.. Говори с вашите да я вразумят, да й покажат кой е шефа - за това са родители. Те уж трябва да възпитават - а не да вдигат ръце само...

9.   Исценирай смъртта си.! И не забравяй винаги има изход! Успех

10.   Обади са в лудницата, сестра ти е шизофреничка. Трябва да я държат в изолатор с примирителна риза и наморник и да ѝ бият инжекции. Но проблема е, че като излезе може да ти направи нещо. Кажи на вашите, че просто не издържаш с тоя боклук, наречен твоя "сестра" и да я водат на психоаналитик. Ако и тва не стане я натупай! С три години разлика едва ли е много по-голяма от тебе. Ядосай са яко и я пребий здраво! Бий я докато не зареве като гладно бебе с колики и температура! Насини я! Трябва да са ядосаш! Да кажеш " Аз съм живо същество по дяволите, не съм парцал, моя живот има смисъл! "!

11.   Всички "правила", които си написала, се свеждат до това да не я събуждаш или да не шумиш когато иска да заспи. Ако искаш да гледаш телевизия, да слушаш музика, да се смееш, да говориш с някого, е редно да го правиш в друга свободна стая. Не искам да те упреквам или да заемам страна, но представи си, че й се спи и тя възприема твоето шумене като тормоз.

12.   Заведете я при психолог

13.   Отделяш се в твоя стая, и всичко ще е ОК! Ако имате хол, делите го с параван(гипсофазер) и всяка ще си има кът.

14.   Ами като не искаш да живееш според нейните правила - недей. Какво като ще каже на вашите, да не би ти да не си им дете?

15.   Абе хора, не четете внимателно! Аз по описанието разбирам, че малката сестра (авторката) пречи на голямата да спи. Не разбрах как я командва кака й - като си защитава правото да спи, когато иска? Да не се появи и тема "Малката ми сестра ме командва - мога да спя само, когато тя реши да пази тишина".

16.   Сестра ти е на 16, може би иска да има добър успех за да учи в университет? Изключен телевизор в 23 часа е най-нормалното нещо през седмицата. Иначе те разбирам. Аз се карах с брат си по същите прични, той играеше по цяла нощ на компютъра, през деня бяхме различни смени, абе ужас... Обаче такива са ни жилищата на повечето българи и нямае две отделни детски. Потърпи още една две години, тя ще се изнесе вероятно да следва и стаята остава за теб така или иначе.

17.   Не ми дава да устилвам телевизора по което и да е време на деня. Нито да се смея. Да шумя също. Това го иска и посред бял ден. Да съм тиха, като мишка и да не издавам звук. Не ми дава да се местя в друга стая, докато тя спи.
За нашите -> те се опитваха преди да правят нещо. Но след толкова години, нима са успели да променят нещо.? Не. Просто са се примирили

- от авторката

18.   Не е толкова трудно. Лягай си в 23:00, а не в 23:04 или 23:01! Настройте си една аларма. АКо не става, седнете ти, сестра ти и родителите и ПОГОВОРЕТЕ, за проблемите. Те няма как да знаят, ако ти не им кажеш. Вярваш или не, те не могат да четат мисли. Защото споделяй говори с тях. Малко проблеми на този свят, не могат да бъдат разрешени, когато хората действат заедно и не са агресивни едни към други.
Но имам въпрос:
Ако сестра т не говори с теб, ако родителите ги няма, защо ти "шумиш"? Може би имаш невидими приятели, с които си говориш?
Вземи едни слушалки и дъни кооолкото си искаш. Не е много трудно.

"За нашите -> те се опитваха преди да правят нещо. Но след толкова години, нима са успели да променят нещо.? Не. Просто са се примирили" - Ко речи? Дано не обесняваш така нещата на родителите си, че едва ли някой човек, би разбрал, какво искаш точно да кажеш.

И

19.   Трябва ти отделна стая, в която да правиш каквото си искаш! Друг изход от ситуацията няма. Ако жилището ви е малко и живеете в апартамент, може да преградите част от хола, за да си имаш и ти свое кътче, или някое междуетажно помещенние може да се приспособи, или таванско, или балкон /в краен случай/ да се остъкли - ако сте в къща, може да направите допълнителна пристройка, която да е твоята самостоятелна стая. В твойта стая можеш да слушаш музика, да се смееш, да гледаш телевизия колкото си искаш, без да се съобразяваш със сестра ти. /Можеш да си събереш пари и да си купиш твой телевизор - най-евтините са към 200 лв. /, да я обзаведеш с вещи, които са си само твои. Успех!

20.   Трябва сериозно да поговориш с родителите си относно взаимоотношенията ти със сестра ти. Те са хората, които трябва да взимат решения за вас. Може да помолиш родителите ви да преградят стаята на 2, за да имате отделни кътчета и всеки да прави това, което иска, естествено да не пречи да на другия със силен шум. Сестра ти явно е надвила над родителите ти и те нямат сили да се съпротивляват, но това не е добре за теб, защото и ти имаш право да правиш любимите ти неща, а не да се дърпате за абсурдни неща със сестра ти. Сериозно поговори с родителите ти и обсъдете всичко това.

21.   Аз съм на 14 и имам 7 год по-малка сестра. Много е тъпа и не искам вече да си деля стаята с нея. Искам стая на тавана, но никой не удобрява. Само да можех да събера пари по някакъв начин щях да си направя.