Споделена история от Семейство

Име за момиченце
Здравейте. На 23 съм, омъжена от около 2 години, и съм бременна с първото си дете, което наскоро разбрахме, че ще е момиче. Оттогава сериозно обмисляме варианти за името на нашата малка принцеса, но все още не сме се спрели категорично на никой от тях. Засега най-много ни харесват Ангелина, Василена, Белослава, Емилия, Ирина, Анастасия, Елеонора, Мина, Елисавета и Магдалена. Кое от тях най- много ви харесва, или ако имате други предпочитания - моля, споделете ги. Очаквам мненията и предложенията ви с огромно нетърпение! Предварително много благодаря на всички, включили се в темата ми!

Коментари

1.   От изброените най-много ми харесват Анастасия и Елисавета. Иначе мойте фаворити са Ралица, Йоана, Гергана.

2.   От предложените Емилия, Магдалена, Ирина.
Например други имена-Елена, Наталия, Десислава.

3.   Белослава най ми допада от изброените. Василена и Мина са страшно селски. Ангелина много обикновено. Другите са чужди.

4.   Всичките, които си изброила са много хубави. На мен най ми харесват Ирина, Мина и Елисавета. Успех :)

5.   Здравей, хаха, това е една от темите, в които ще има може би 100 отговора и 100 различни мнения, защото на всеки му харесва различно име :))
От изброените, на мен ми харесват Ирина, Елеонора, Елисавета и Магдалена. Анастасия също е хубаво, но за мен звучи някак по-аристократично и тежко, което го означава че трябва избора му да се обмисли добре. На мен ми харесват също Наталия, Камелия и Виктория например макар че последното стана доста преекспонирано напоследък. Каквото и име да избереш най-важното е дъщеричката ти да расте жива и здрава и да те радва много занапред! Аз също много искам да имам момиченце, от жената, която обичам, но едва ли ще стане скоро, защото още я няма и самата жена :)
Успех и бъдете щастливи!

Момче на 26.

7.   Мина на мен най-много ми харесва. Аз имам три момиченца и съм ги кръстила Гана, Дина и Куна. Български имена са, звучни и много красиви. Щерките са ми работливи и много се гордея с тях. Ако щете вярвайте, но най-голямата Куна става в 4:00 часа всяка сутрин да се грижи за кравите и сама се справя с изкарванвто им на паша и доенето, всичко. Имаме много стока, животинки и другите ми щерки се грижат за овцете и прасенцата ни. Когато се опраси свинкята ни, децата помогнаха и се гржеха за нея, даваха и вода след това и храна. Ние с баща им сме заети главно с животновъдство. По европроект гледаме над 160 кози и нямаме много време за друго. Ако не бяха децата ми, нямаше да се справим. Много се гордея с тях. Не са ходили на училище, но всички могат да четат и пишат. С баща им, сами сме ги научили. Имаме си интернет-клуб в селото и така мога да вляза в любимия си сайт SPODELI. Кръсти децата си както искаш, но ги научи на труд и уважение. Довиждане и всичко добро!

11.   Емилия, Ирина, Василена, Елисавета и Анастасия. Предлагам Валерия, Моника, Наталия и София.

13.   Всички имена са прекрасни, но аз бих заложила на по интернационално звучене. На мен ми харесват Емили или Анджелина. Белослава единствено не ми допада, свървам го с онази много неприятна певица. Лека бременност и здраво и щастливо момиченце!

14.   Ти си на моите години. Ирина Агелина са хубави имена Ирина прилича на моето име- Казвам се Мирослав, а това означава Мир името Ирина.

15.   От изброените ми харесват Елисавета Белослава и Анастасия, а моето момиченце се казва Дарина-давам като идея

16.   От изброените ми харесват Елисавета Белослава и Анастасия, а моето момиченце се казва Дарина-давам като идея

19.   Честито! Да ви е живо и здраво детенцето. Най-много от изброените ми хареса Емилия, но ако следваш съвета за интернационално звучене, помисли за Кристина :)

20.   Така, вариантите намаляват наполовина - Емилия, Ирина, Василена, Елисавета или Анастасия???

Авторката

22.   Здравей и поздравления за хубавата новина! От изброените на мен най- много ми харесват Анастасия и Елисавета, а според мен най- хубавото име за момиче е Рая. Други също много красиви са Диана, Петя, Ния, Велислава, Кристина и Изабела. А най- скучни и истъркани- Таня, Мария, Анна-Мария, Анна, Антония и Надя. Но според мен вие двамата трябва да си решите- защо не я кръстите на някоя баба или дядо или пък името й да носи някакво послание (например БожиДара). Поздрави и успех!:)

24.   Анастасия и Елисавета - като племенницата и дъщеря ми.

25.   От изброените ми харесват Емилия. Ирина. Елисавета и Елеонора. В никакъв случай не я кращавай Мина. Децата са жестоки и ще я бъзикат.. Ей Мина да взема ли да те мина? Тя ще се чувства зле. Според мен Елеонора е най-красиво от всичките.
Предлагам ти Моника. Елизабет и Екатерина. Може и Никол.

26.   Избери име, което ти харесваш. Това, какво мислят хората не е важно.

27.   Василена.

30.   Сестричката ми се казва Вероника и за мене това е най красивото име на света. Кръсти твоето дете така ако искаш.
Виктор

31.   Всички имена които си изброила са много хубави. Всяко едно от тях ми харесва.

32.   Избери едно от тези български имена които си изброила. Не прави грешка да я кръщваш с някое чуждестранно изгъзено име, за да не и се подиграват децата като порасне.

33.   Емилия и Ирина само ми харесват.

34.   Анастасия или Елисавета - на коя от двете баби? Умишлено няма да кажа кое е името на свекървата, и кое на майка ми.

Авторката

35.   Щях да предложа Ирина още преди да прочета, че е сред вариантите, които обмисляш. Най-красивото име, звучи толкова нежно и женствено и същевременно внушаващо респект. Значението е прекрасно - "носеща мир", корените му са гръцки, тоест от нашите земи е и е достатъчно разпространено в България, за да се смята за българско. Съдържа само гласни и сонорно съгласни и затова е толкова благозвучно. И аз искам да кръстя детето си така някой ден.
Не крия, че съм пристрастна към това име.

36.   Здравей, мило бъдещо майче! Не мислех да се включвам в темата, но реших и аз да ти кажа как са нещата при мен. Името ми няма нищо общо с Анастасия, но съпругът ми ме нарича Сия, Сийче, Сийо- един вид това име за мен е станало като Бонка, Бонке и т. н. Но вие си решавате таткото. Моето любимо е Карина и като цяло по-кратките имена- Елия, Дарина, Елена, Елица и др. , но в никакъв случай като имената в коментар номер седем. Леко раждане и здраво бебче ти пожелавам!

39.   Здравейте!!! Продължавайте да предлагате имена , и да давате мнения - Анастасия или Елисавета предпочитате ?

Авторката

41.   Кръсти си детето с едно от тези красиви български имена които си изброила. Не се хващай на въдицата на тази краварка от №7.

42.   От двете ми харесва повече Анастасия.
Елисавета не ми харесва, но ми харесват Елица, Елия, Елина или само Ели.

43.   Здравейте на всички!!! Благодаря много на включилите се, и коментиралите в темата ми .Решихме името на бъдещата ни дъщеря да е Анастасия. Доста се колебахме и го обмисляхме, преди да го изберем, защото наистина както беше споменато в един коментар по горе , е доста ,така да се каже ,притенциозно име ,но все пак решихме в крайна сметка да се спрем на него, защото хем ни харесва - хубаво е като звучене, като значение ,пасва си добре с фамилията, пък хем и в същото време да уважим и зарадваме едната баба. Желая лека вечер ,много щастие и любов ,и всичко най-добро и хубаво на всички ви !!!

Авторката

44.   Всичките имена, които си изброила, ми харесват. Не са изкилифинчени като Нанси, Елинор, Марая и прочие. От твоите най-много ми харесва Мина, Магдалена - също. Но, всичките са хубави. Има едно женско име, което много ми харесва и то е Мая. Много красиво име е според мен.

45.   Твоята майка се каза Анастасия, нали? После ще ти кажа как познах :)

47.   Свекърва ти или майка ти биха се зарадвали да кръстите детето на някоя от тях. Един простичък жест, без значение за детето и за вас, но пък ще направи една жена безумно щастлива и горда за цял живот.

48.   Здравейте на всички, и много благодаря за предложенията и мненията ви. Дъщеричката ми Анастасия е вече на седмица.

Авторката