Споделена история от Семейство

Необичайни размисли за дете на тази възраст
Здравейте,
Имам дъщеря на 14 години. В последно време задава и говори за странни неща.

Преди 1 седмица ме попита на колко години съм се омъжила. Отговорих й на 23 (то така си беше). Тя се очуди, че било прекалено рано. Е, вярно е, но тогава така стояха обстоятелствата, а и границата беше друга. Както и да е. След това заяви, че най-малко на 28 години би се омъжила. Казах й, че има доста време и не винаги всичко върви "по план". Сега пък обяви, че не иска въобще да се омъжва? Не е ли много малка за такива помисли? Вече започвам да се чудя.

Коментари

1.   Не,не е.Мисли си момичето,това е

2.   Напротив, дори е съвсем нормално на нейната възраст. Сега започват да и изплуват много въпроси в главата, на които търси отговори. Радвайте се че пита вас и споделя с вас, защото в по-голямата си част, децата научават всичко навън или от интернет :)

Мег*

3.   права е дъщеря ви,тя е европейка и няма да се набутва в османски семеен модел, да живее със свекърви и да бъде зависима

4.   Да е малка? На 14? Когато хормоните играят ръченица из тялото и? Съвсем нормални за възрастта и разсъждения :), няма място за притеснения. И не би било чудно, ако утре заяви нещо съвсем различно.

Дядо Торбалан

5.   Напълно нормални въпроси си задава момичето. Няма абсолютно нищо странно. Радвайте се, че говори с вас на такава тема и се опитайте да я предразполагате и за разговори на всякакви други теми. Така връзката "майка-дъщеря" ще бъде много по-силна!

6.   хаха.. не знам, и аз съм на толкова и аз си мисля такива неща. Не смятам, че е ненормално. Виж за това за омъжването не се бях замислила, но пък знам (поне засега), че не искам да раждам преди 30. А пък и защо да е малка - поне се радвай, че знае какво иска (пак-засега), а не са й проблемите, че нямала достатъчно блузи.

7.   Не зная защо си мислиш, че хората започват да мислят и разсъждават по въпросите за брака и семейството, чак когато им дойде времето за такова. Съвсем нормално е тези въпроси да се появят, когато се появят първите любовни трепети или дори само от наблюдение на околните и разговори по темата с приятелки. А и повечето деца си имат пред очите модела на семейство на родителите си и имат мнение какво семейство биха искали да създадат те. Не, че с времето и опита, не е възможно да променят мнението си.

8.   Бих казала доста добро мислене.. :)
Нека си изучи, всичко си идва с времето.. не виждам повод за притеснение !