Споделена история от Семейство

Чувствам се все едно нямам семейство
Здравейте, драги читатели! Аз съм момиче, на 18 години. Изключително съм нещастна, не мога да се усетя присъствието на родителите си. Баща ми е толкова обсебен от работата си и никога не поставя нас на първо място. От 3-4 години не сме ходили семейно на почивка. Отдавна го умолявам, той все ми обещава и естествено ме лъже, като се оправдава сега нямам време, да мине еди си какво и така и не изпълнява обещанията си. Говоря рядко с баща си, защото работи по цял ден. А когато отида при него късно вечер, не ми обръща никакво внимание, защото е изморен. Много рядко излизаме сами цялото семейство, 2-3 пъти в годината. Никога не правим нищо заедно. Тъжно е, боли ме, като гледам колко задружни и сплотени са чуждите семейства. А аз как мога да почувствам присъствието на родителите си? Единствено дете съм, няма с кого да споделям мъката си. Кулминацията беше, че на рождения ден на баща ми, той имаше ангажимент, нямаше как да го отмени. Прекара юбилея! си сред напълно непознати, направи голяма почерпка за тях. На следващия ден го попитах дали мен и мама също няма да ни почерпи. Каза уморен съм, след няколко дни. Всеки път го моля и както винаги отлага, зает бил сега, нямал време. В един от дните, в които естествено пак ни обеща, че ще излезем семейно по случай юбилея му, той предпочете да отиде на рождения ден на една жена от тези непознатите, които почерпи за рождения си ден. Баща ми знае, че редовно плача, че много ми е мъчно, че постъпва така с нас и казва "догегна ми от теб"... За баща ми семейството му е много назад в приоритетите му, иска винаги да се представя пред непознатите с почерпки, подаръци, а какво остава за семейството му - само скандали, викове и крясъци. До колкото майка ми - много ограничена и глупава жена, но винаги поставя семейството си пред когото/каквото и да е друго. Моля модераторите да публикуват историята ми. Не знам какво да правя, разговорите и сълзите ми не помагат.

Коментари

1.   На 18г си, спри да се мъчиш, да променяш навиците в семейството на родителите си, приеми че това е тяхното семейство и започни да живееш своя си собствен живот!!!
Ти си пълнолетна, вече не принадлежиш към тяхното семейство. Още по глупаво пък звучи че искаш някой бил той и баща ти да е длъжен да те черпи за негов празник, той ако иска ще черпи, решението е негово, осъзнай се.

2.   Разкажи му и му покажи всичко, което си ни написала тук! Ако не се получи ти вече си голяма и завършиш ли замини да учиш и работиш далеч от тях. Баща ти ще се осъзнае все някой ден, когато остарее и няма с кого да прекарва празниците!

3.   Разкажи му и му покажи всичко, което си ни написала тук! Ако не се получи ти вече си голяма и завършиш ли замини да учиш и работиш далеч от тях. Баща ти ще се осъзнае все някой ден, когато остарее и няма с кого да прекарва празниците!

5.   Съчувствам ти.
Мисля, че родителите ти не са един за друг и стоят заедно насила. Не харесвам такива хора - правят семейство и за какво - само да се тровят взаимно и още по - лошото: да причиняват емоционални проблеми и травми за цял живот на децата/детето, които са направили, когато им е било още атракцион идеята за семейството... Това за мен е възможно най - голямата форма на егоизъм и чиста лиготия!
Аз поне си познавам характера и нямам намерение да имам семейство. Малко по - голяма съм от теб иначе.
За жалост нищо не можеш да направиш да се подобрят отношенията у вас. Можеш да се изнесеш след училище и да се обаждаш само на майка си от време на време. А напред във времето баща ти ще усети липсата ти. Като чукне 60-60 и нещо ще почне да му идва акъла в главата и да съжалява колко лошо е постъпвал с тебе.

6.   Съчувствам ти, и аз израстнах в същото семейство. Няма да ги промениш. Обичай ги каквито са и опитай да не повтаряш техните грешки.

7.   Баща ти работи, за да ви храни. Възможно е да си има друга жена там, някъде в работата. Но ти вече си пълнолетна и не се занимавай с родителите си. Щом не искат да излизат заедно, не искат. Гледай себе си. Най-добре замини в друг град или държава да учиш, далеч от това, което те тормози. Създай си свой живот, свое семейство. И като остарее баща ти и има нужда от теб, тогаВа ти не му обръщай внимание. Тогава той може и да разбе какво е направил.
Според мен той и майка ти имат проблеми, но ти си гледай своя живот.

8.   "Баща ти работи, за да ви храни" - т'ва пък как звучи само, все едно тоя чичко не е имал сиво в главата преди да направи семейство... ТА ТОЙ Е НАПРАВИЛ ИЗБОР!
Едва ли не като работи всичко трябва да му е простено и позволено ли...
А пък и да нямаше семейство к'во щеше да прави - да не работи ли.... ахахахааа... освен.
Смисъл, смислени неща е казал номер7, С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ПЪРВОТО СИ ИЗРЕЧЕНИЕ, което е АДСКИ МЕГА ТЪПО И КУХО - ТОТАЛНО НЕ НА МЯСТО!

9.   Натежало ти е, но никой не си избира родителите. Вече си достатъчно голяма, за да се отделиш от тези хора. Учи, работи и имай собствен живот. Не повтаря техните грешки, когато имаш семейство.