Споделена история от Семейство

Фалшивото семейство
Според мен българскитят семеен модел тип „Османски сапунен сериал„ принадлежи на миналото.
Ето, чета и тук - млади бременни жени на под 20, биват подтиквани да си раждат, да се женят и да влезнат покорно в ролята си на зависима от семейството на мъжа си снаха. На 22 си е „перфектната възраст„.
Най-късно на 25 трябва да си омъжена жена, иначе си стара мома. Дори на мъжете им се натяква като са под 30. На 30 вече са разведени с едно дете, скарани, мразещи се. Жената е обречена да бъде самотна майка с 30 лв. издръжка за детенцето, е ако господинът не е студент или безработен, тогава и това не се полага. Мъжът си създава друго семейство, както и с която си желае.
Това е нашенският фалшив модел. Според мен, изцяло в полза на мъжете и свекървите и в ущерб на младите жени и майки. Първо обществото те „натиска“ да се жениш и раждаш млад, после не ти осигурява същствуване с това дете, като (не ако!!) те зареже баща му. Това е положението!

Не знам, вие как мислите, четяйки постингите тук, мислейки за примерите от живота.

Според мен, мое лично мнение!!!, човек не бива да създава деца и семейство, преди да се е изучил, стъпил си е на краката и има стабилни доходи. Според мен, мое лично мнение!!! не бива да се разчита на „старите„ за къщи и апартаменти и всякаква друга помощ, защото после не може да им се сърдим ,че си имат очаквания - който плаща, той поръчва музиката.

Според мен, младите жени трябва да се стегнат, да се пазят от нежелана бременност и да не се доверяват на мъжете за това, защото те ще си гледат дечицата, те ще са снахите и те ще страдат.

Според мен не е нормално ние да сме най-младите майки в Европа в 21 век., но да имаме най-малко дечица.
Вие как мислите,

напатили ли сте се лично от българския модел на семейство, деца ли сте на млади разведени родители, как искате един ден да живеете - самотна и разведена майка на едно дете на 30 г., или майка на две дечица с малка разлика, но на 35? (второто е характерно за Западна Европа?)
Хера

Коментари

51-84 от 84

52.   Към номер 29
Скъпа, самодостатъчността на човека НЕ е психично отклонение. Чудно ми е, това откъде го реши?
Защото аз пък питах един специалист психиатър и той каза, че няма такова нещо. Това била просто характерова особеност и нищо повече.
Недей да спориш с измислени аргументи, съшити с бели конци, защото ставаш смешна.

53.   Защо да сме подтиквани да раждаме. Аз сега в момента съм на 17 години (даже още не съм ги навършила чак на 3 септември) и съм бременна вече в 8-ми месец с близнаци. И двамата искахме тези деца и никой не ме карал да се женя на сила или да раждам на сила (няма да ме карат още не съм ги родила), но при нас си е съвсем нормално, защото мъжа ми (той е руснак) казва, че по принцип по-заможните руски семейства имат по-повече деца и така. За мен не е проблем да раждам още 4-5 пъти и за него не е ама изобщо за това никой не ни подтиква относно това поне на мен за другите не знам.

54.   Според мен точното време за създаване на семейство е доста относително понятие. Принципно нещата, които споделя авторката са верни, но както се казва при идеални други условия. Лично аз смятам, че когато двама души са сериозни и отговорни, няма никакъв проблем да направят семейство и на по 20. Ако пък са развей прах и на 40 все тая.

55.   Жал ми е за наивничета като номер 53. От играчка, плачка. Забременяват на 16, раждат на 17 г. от някакви чичковци и си мислят, че животът е пред тях. Да, ама не. Така няма как да хванат образование и професия, стават зависими от тези мъже... докато не се появи някоя нова 17 годишна да заеме мястото им.
Дано не се окажа права за конкретния случай, но така завършват 99% от подобните му случаи.
Аз съм на 29 г., завършила съм редовно в най-добрия университет в страната, имам и 10 г. трудов стаж (и като студентка работих) и в момента съм в майчинство с първото си дете. Мъжът ми изкарва много пари за страната, повече от колкото можем да изхарчим някога, но аз не съм зависима от него. Във всеки момент теоретично мога да излезна с детето си и да си изкарвам хляба, да си плащам сметките, а и благодарение на образованието си си знам и правата и няма да остана без тлъста издръжка и имущество.
На 16-17 г. като се сетя какво лапе бях... Ужас!
Сега се усещам понякога незряла, допитвам се до по-опитните от мен хора в семейството преди да взема важно решение, какво остава преди десетина годинки. Жалко за момичето

56.   Само да кажа №55 съпруга ми е на 19 години не знам какви "чичковци" те гонят тебе. Не ни познаваш за да казваш какви родители ще сме. Пък и за Русия това си е нормално. Не ми трябва образование само средното ще завърша тази година знам руски и аз за това ще живеем там, а те са заможни (бащата на мъжа ми е нещо като гинерал на руската армия познава президента военен е за това.) Не знам защо ти е жал за мен въпрос на гледна точка ти може да си била лапе ама аз не съм това е. В Русия пак казвам е различно. Свекърва ми е родила мъжа ми на 18 даже са й казвали,че е закъсняла малко. Това е няма какво повече да добавя. !!!!!

57.   Представяте ли си ако всички бяхме с мисленето на авторката колко скучен щеше да е света. Шарен е света и хората са с различни разбирания. Ами хора всякакви-всеки си има различен поглед за нещата. Успял човек... в какво успял, всеки си има свой критерий за успялост. Защо трябва да се обобщават така нещата и да бъде заклеймяван всеки, който е различен от фиминистичния модел например. На мен ми идва някак пресилено.
Ето ви пример, Аз се омъжих на 21г имам 2 деца, живеем в момента в чужбина, имаме си образование, работа, собствена къща, децата вече порастнаха, обичаме се и се подкрепяме и т. н.
Сестра ми учи едно после друго, имаше връзки с различни мъже и все нещо не се получаваше и все не можеше да намери подходящ мъж като за нея. Не е работила по специалността си никога, все се лута и все е неудовлетворена от работата си и от живота си изобщо. Сега е на 42, има един приятел с когото се опитват да имат деца, но не се получава. Вече тръгнаха и по клиники за инвитро оплождане -с няколко опита е и пак не става. Някой ако си мисли, че и това е лесно и веднага става се лъже...
Е, кой е по-сполучил в живота си....
Каква е гаранцията, че като се омъжиш (или събереш трайно с партньор) на 40г ще си по-добре.... или като се омъжиш под 30г пък непременно ще се разведеш или нещата ще се стекат апокалиптично и смазващо за теб. Ами не е така.
Моя братовчедка се омъжи, когато беше бременна 2-ри курс студентка и още са си заедно с мъжа си.
Така че това, за което говори авторката да речем е донякъде разумно, но не е и 100% така. Живота го доказва.
Всеки случай си е индивидуален.

58.   55, ти пък си другата крайност на 53... И двете не сте у ред, щом бълнуваш тлъсти издръжки и имущество.
Съвместният живот е съвместно творчество, а не "Кой превари - той завари!" или "прееби другарче!". Заложено е бъдещето и психиката на децата ви.
Осъзнайте се!

59.   ха ха 58 кое не ми е в ред? Че спазвам руските обичай (не точно обичай ама карай) иначе прав/а си 55 е другата крайност аз съм си в ред за нея не мога да говоря.

60.   Към 57
Доста грозно да се изказваш така за собствената си сестра. Вижте ме мене, аз съм за пример! След което самодоволно добавяш - "е, кой е по-сполучил в живота си".
Да, какво да очаква човек от разни тесногръди еснафи, след като даже собствените му роднини го съдят така и злорадстват.
Такива като теб ме отвращават.

61.   Подкрепям номер 60. Мога да допълня, че не е голямото геройство да родиш или да не родиш, геройство е да си някой в този живот. Много родители създават повредени членове на обществото и са много по-вредни за него от всеки неродител.

До „руското“ момиче - „а те са заможни (бащата на мъжа ми е нещо като гинерал на руската армия познава президента военен е за това. “
Ами оказах се права - зависима си от чичко все пак. Дори твоето положение е по-сложно, защото сте зависими и двамата от чичкото. Ако поне беше директно съпруга на такъв, можеше да го осмиряваш при кавги и т. н. Сега и двамата ще трябва да му треперите. „Добро“ начало за един брак.

Колкото до руските традиции, кой заблуждаваш?
Аз работя с руснаци и няма такива работи. Хората гледат да се образоват, после създават семейство. Колежката ми е дъщеря на много важна клечка от Санкт Петерсбург, на 29 г. е и не е омъжена и няма деца. Жената просто е от добро семейство, в което държат човек да се докаже, да прави кариера и да постигне нещо в живота си.
Руснаците страшно държат на образованието. Хайде, момченцето ще успее да завърши нещо там си, ами ти? Когато се появят децата ти ще си затворена у дома. Сега ще ти е лесно, меко и леко за 1-2 г., но какво правим, когато се появят конфликтите?

Който плаща, мила, той поръчва музиката. Липсва ти не само образование, а и житейски опит. За мен отношението ти към живота е наивно, а за съжаление наинвниците често плащат много висока цена за глупостта си.

Успех все пак, дано не съм права.

До 58 - съвместният живот е преди всичко компромис и отговорност. Творчество можеш да проявяваш в хобито си, в професията си, но децата имат нужда от стабилност, спокойствие, любов, грижи, възпитание и възможност те да изразяват своето си творчество.
Аз не съм никаква крайност, напротив - не съм забременяла на 16 г., което не е голямата философия и творчество, а е въпрос на контрацепция.
Скоро сама ще стана майка, омъжена съм и сме самостоятелни, можем да поемем САМИ отговорност за детето си. Това е изкуството и творчеството - да съумееш да контролираш животинските си страсти, да се образоваш, да мислиш за бъдещето на детето си, не само за твоят кеф, мекото и лекото в краткосрочен аспект

от 55

62.   Ха ха №61 не знам с какви руснаци работиш, но не можеш да говориш за всички. Не сме зависими от никого. Просто ни е две години разликата не виждам нищо сложно. Държат на образованията си не знам за по-бедните руски семейства, но при по-заможните е така. Не си измисляй няма начин да работиш с руснаци, защото на мен мъжа ми ми каза, че по принцип руснаците избягват да работят с българи. Какви конфликти? Като той постоянно ще е на командировки с баща си. И говоря за истински той не си измисля. За висше мога и в Русия да изкарам, но това няма да ми даде гаранции никакви кажи колко вишисти има без работа сега. Чети какво пиша съпруга ми не е такъв, а баща му демек свекъра ми. За какво усмиряване става въпрос. Няма са съм затворена в къщи напротив. До втората година ще си ги гледам от там нататък на бавачки и толкова. И пак казвам не ме познаваш за да казваш в какво положение съм.
А и гледната ми точка на живота не е наивна по-скоро твоята е такава.

От №53

63.   От 57 до 60

Съжалявам ако поста ми е прозвучал така сякаш парадирам с нещо или осьждам сестра си. В никакъв случай. Не мисля, че сьм тесногръд еснаф-бих казала, че сьм даже доста добър и широкоскроен човек. Никога не бих си позволила това, та камо ли на моята сестра, която толкова много обичам. Опазил ме господ, не.

На твое място бих си замълчала-не може да даваш оценка на хората и да ги наричаш някакви само от едно набързо написано мнение без да ги познаваш.
Кой тук се изживява като сьдник, дава оценки и обижда? ... Не сьм аз.

Просто дадох пример с мен и сестра ми, които сме израстнали при едни и сьщи условия и сме имали еднакво вьзпитание как живота ни се е стекъл по различен начин.

Вижте, всеки човек си има собствена преценка за това кое го прави щастлив -за един семейство и деца, за друг кариера, за трети хоби, за друг друго и така. Всякакви обобщения и налагането им като общовалиден стандарт е грешно.

64.   62, надявам се да си права, а аз да греша. Надявам се да е така, за да имат някакво бъдеще децата ти, но вероятността ти да си правата е 1%
„До втората година ще си ги гледам от там нататък на бавачки и толкова.“
Много наивно, мила, много наивно. 2 г. имаш деца, после се изпаряват ли? Що за глупост е това? Някой в това патриерхално семейство, в което мъжът ти е предпоследна дупка на кавала, а ти последна ще ти даде бавачки, за да си развяваш ти коня по университетите? Ами който е на мнение, че е нормално на 16 да забременееш, да не мислиш, че е на мнение, че ти трябва образование? Напротив, а и мизерните парички, които можеш да изкараш за тях са джобни - няма да ти дадат да работиш, а това значи, че и образование не ти трябва. Ще родиш още 1-2 пъти и ще завършиш като всички застарели жени и предмети в подобни семейства - изоставена и заменена с нов модел.

Колкото до „мнението“ ти, ти явно нямаш такова. Каквото каже свекарът ти и мъжът ти -това за теб е закон и изобщо не мислиш. нали? За свекърва си и родителите си изобщо не пишеш, а си малолетна. Инетересно.
Иначе, изобщо не ме интересуваш, честно казано. Светът е пълен с наивни деца като теб. Не ви съжалявам, гледам си живота и сеира.
Колкото до руснаците, с които работя - компанията е мултинационална и не работим само българи и руснаци в нея. Не виждам, защо руснаците да били избягвали бъгларите, напротив, по-добре се разбираме в сравнение с другите, защото нямаме езикова бариера, православни сме и сме близки като бит и култура. Имам две много добри приятелки-рускини и нямаме проблеми, освен че са доста импулсивни и често се влюбват в неподходящите мъже, но момичетата си имат образование, стаж, планове за живота и от теб чувам, че било традиция в Русия да се жениш на 16 г. Напротив, момичетата от добри семейства учат първо, после работят наравно с мъжете и създават семейство след 25 г. Руската жена е по-еманципирана от българката. За нея образованието е преди парата и никога няма да се лиши от образование дори да не ? се налага да работи после, защото образованието е преди всичко занимаване с наука, образоване, израстване на личността, което си трябва дори да не работиш никога през живота си. Всички благородници например имат най-добро образование, макар че не работят (не е прието).

Жал ми е за наивността ти, но най-много ми е жал за дечицата ти, защото не е рядко такива безлични жени като теб да бъдат отстранявни в подобни семейства (не само руски) или да търпят. Наивно е да си мислиш, че някой ще прави компромиси, за да си завършиш ти образованието. Твоята задача ще е да си гледаш децата, семейството и домакинството, да си мълчиш, натискаш парцалките и да нямаш свои живот и мнение, което мисля, че поне за хора като теб е добре, но сега си на 17 г., а човек се променя и не мисля, че на 30-40 г. ще ти е достатачно да си натискаш парцалките и да чакаш свекър ти да ти отпусне някоя рубла за поредното парцалче.
Животът е много по-сложен, отколкото си мислиш.
Не знам ти какви родители имаш, но за мен са се провалили като такива, защото не са успяли да възпитат една самостоятелна личност с професия, мнение и план за живота, а зависим ветропоказалец, удобна играчка в плана на един патриарх. Твоята роля е да си смирена, тиха майка и съпруга, да търпиш волностите на съпруга си и на баща му и да си знаеш мястото. В момента, в които искаш нещо (образование, самостоятелност, право да работиш), те ще те смачкат. Децата никога няма да можеш да изведеш от страната и практически ти до живот си вързана за това семейство - поробена и заробена.

Повече няма да ти пиша - оправяй се. Понякога човек трябва сам да учи. Процесът се нарича порастване, а ти си още в началото, мило дете. Детето ще има деца. Горките деца! (и трите)

от 55

65.   №64 и по-добре, че няма да ми отговаряш, защото глупости не ми се четат. Първо бременна съм с близнаци, а не с три знаци. Второ ти явно изобщо не ме разбираш какво говоря. Не е така преди да се оженим свекъра ми каза, че ако искам първо мога да завърша средно и тогава, но родителите ми бързаха и съпруга ми. Когато подписваха, че са съгласни да се оженим аз вече бях бременна тогава свекърва ми обеща, че когато родя децата ще мога да продължа да уча. Бавачки има много как мислиш, че е отгледан мъжа ми и сестрите му ми така. Прави разлика каква заплата взима свекъра ми щом е военен и президента познава. Нещо като гинерал е в руската армия и след време мъжа ми ще работи същото. Гадното ще са само командировките, но той каза, че ще ми се обажда в всяка свободна минута и ако няма обхват, защото и такива места има ще ми пише писма. Не не съжалявам за нищо. ЧЕТИ КАКВО ПИША за кой път да ти го кажа на 18 е била свекъра ми като е росила първото си дете объркала съм се нещо той не първото а 5-тото. Не ми се занимава и аз няма да ти отговарям вече.

От №53

66.   До младата руска булка, не е нужно човек да те познава лично всеки средно интелигентен може да прецени каква си от постовете ти. . В живота не всичко е цветя рози и детегледачки. Прочети поста на 64 дори по-добре го запомни. Нямаш си и най - малка представа колко ще е трудно, ако един ден ти се наложи сама да си издържаш децата си...

67.   №66 мисля, че ясно казах глупости не ми се четат сигурно ти си 64 не си хвали сама коментара и вече не смятам да ти отговарям от постовете ми нищо не си личи. И не няма да издържам сама децата си един ден, защото знам, че няма да ме оставят баща ми много добре се запозна с свекъра ми и брат ми ги хареса като държание. Макар да не са искали да се омъжа за богат пак ме пуснаха. Както и да е вече наистина няма да ти отговарям. И по твоите постове си личи каква си тогава. По принцип е нетипично за мен да говоря за човек, който не познавам лично, но някой си го търсят. В случай, че не си 64 не няма да й запомня поста не мисля да запомням неща, който ме обиждат точка.

От №53.

68.   Аз не съм съглана с теб, не казвам, че няма такива като този тип описан от теб, но според мен е много по- малък случая. Според мен няма чак толкова много млади и разведени, колкото си мислиш и няма толкова много млади и изоставени жени, особедно в България. Виж в Америка има бая тийнейджърки, който забременяват в още в гимназия на 15-16 -17 години. Има и млади и щастливи семейства, но може би такива са моделите около теб и на такива семейства си попадала. Но все още има и отговорни мъже, които се дрижат за семейството си. Никой не може да те накара дали ти на 20 или на 30 ще родиш, според мен някъде посредата е добре. Всеки сам си знае за себе си.

69.   Руска принцесо номер 66 съм, нямам нищо общо с номер 64. Погледни си постовете, дори не си способна да се обосновеш нормално. Татко каза, свекъра ще носи, ставаш смешна. Тези хора и колкото да са добри, както ги описваш (което много ме съмнява ) не са вечни. Никой не знае какво му е подготвил живота и не виждам обиди в постовете по-горе, който се отнасят до теб. Хората се опитват да ти покажат и другата страна, но ти си доста ограничена от към мозък, затова дерзай и си живей живота, пък каквото рекъл господ....

70.   "човек не бива да създава деца и семейство, преди да се е изучил, стъпил си е на краката и има стабилни доходи. "

Авторке, всеки би искал да нареди живота си така, че като създаде семейство, да получава стабилни доходи, да му осигури всичко, но да помислим, в живота това често ли се случва? Никой не ти гарантира, че грабвайки дипломата за висшето си образование ще си намериш стабилна работа. Може дори изобщо да не си намериш такава. Наистина сте ми много интересни като започнете с тези клиширани "Закони за стабилното бъдеще".
Ами представи си, че си на 30, завършила си преди няколко години, но все още се луташ и си търсиш "доходната работа", а през това време срещаш мъжът на мечтите си. Обичате се много и след известно време той ти предлага брак. Но ти отказваш с думите"Съжалявам, ама още не съм си стъпила на краката, не разполагам с никакви финанси, не мога да се омъжа за теб.
И така.... той ще се примири, но понеже те обича ще се съгласи да те изчака още една година. И на теб също ти се иска много да му кажеш "да", разбрала си, че той е мъжът на живота ти, но, за да не нарушиш своя златен закон, "не бива да се омъжваш, преди да си стъпиш на краката. "И така времето минава, , но ти продължаваш да мениш професиите си, които никак не ти се виждат доходни. Вече си на 35 и най-накрая намираш мечтаната си доходна професия, отдаваш и се напълно, всичко е перфектно, но с мъжът на живота ти нещата отдавна не са същите. Той те търси, но ти си прекалено заета, нямаш време за него. Та ти си толкова отдадена на работата си, че не си разбрала как сте се отдалечили и дори сте изгубили контакт с времето. И пак си казваш"Е, какво пък, вече имам доходна работа, стъпвам си на краката, да събера малко финанси и после ще се женя". Един ден сядаш на стола и се замисляш, какво ли става с мъжът на живота ти. "Аз сбъднах мечтата си, а той какво ли прави? ". Най-после си останала без много ангажименти и решаваш да му се обадиш.
Някой: -Ало?
Ти: -Ало, търся Красимир, спешно искам да се чуя с него, имам да му казвам нещо важно.
-Някой:Кажете ми, аз съм съпругата му, ще му предам като се върне. Отиде да вземе детето от яслата....

Затваряш телефона. Потресена си. Последното ти по ред желание, наречено "щастливо семейство", току-що угасна завинаги.

И така...
Разбирам, че това са приоритетите ти, но не можеш да плануваш кое, кога и как да стане, защото има много неща в живота, които не зависят от теб, неща, които могат да объркат плановете ти с главата надолу и неща, които дори да променят коренно принципите ти. Разберете, че в живота нищо не се знае и всичко може да се променя. Всеки се опитва да даде най-доброто за семейството си, но ако си срещнала подходящия мъж, а имаш по-малко доходна работа, не означава, че не трябва да се омъжиш. Понякога птичката на любовта и шансът за наистина хубаво семейство кацат на рамото на човек веднъж в живота. Изпуснеш ли ги, търси и повече пари, и по-хубава работа, и повече лукс, но пак няма да намериш уюта, който се крие в щастливото семейство.
Никъде не пише, че като се ожениш с по-малко пари, няма да постигнеш нищо. С любов и разбирателство се постига всичко.
Родителите ми като са се оженили са нямали почти нищо. Дори са били бедни. От никого не са получили нищо. Всичко са постигнали със собствен труд, с усилия и много работа. Мога да кажа, че имам най-хубавите родители, на които винаги мога да разчитам, които ме разбират и които ще ми помогнат винаги, по всяко време, родители, които не ме псуват, не ми посягат, родители, които ме обичат. Така, че драги хора, животът не зависи само от доходите. И те също са важни, но за мен не са приоритет в живота и не мога да ги поставя преди семейството. Според мен всичко се постига с време, с много усилия и търпение.

71.   №69 не ти вярвам ти си с сигурност. И каква е другата страна на живота. Да те са добри към мен единственото което искат е да имаме повече момчета за да може след време и те да са гинерали като дядо си и баща си. Това е единственото им изискване към нас. Както и да е няма значение. Не съм Руска принцеса само така си мислиш... Никой не е вечен, но какво да се прави като при руснаците е така раждат по-млади и толкова а каква е разликата дали ще родя на 16 или ще се пазя до 26-7 никаква. Не казвам, че децата ми само при бавачки ще стоят напротив, но не е така както ти си мислиш. И нали нямаше да отговаряш вече какво стана.??? Межу другото не следя историята, но сега преди 5 минути като проверявах видях, че са поствали коментари за това и аз писах това е....

От №53

72.   Авторке, изключително много се радвам на хора с твоя начин на мислене, защото това е и моят!
Поздрави от жена на 25г.

73.   Руската снаха може ли поне като знае, че цялото семейство- от дядото до синовете й ще практикуват една и съща професия да се научи поне да я пише правилно- гЕнерал... не знам как е на руски, ама на български език е така. Не се заяждам принципно за правопис, ама тоя път ми призля като го прочетох към 4-5 пъти. За друго няма да й говоря и вие не я занимавайте- тя си живее в собствен свят и си мисли, че е хванала дядо Боже за... шлифера, като се жени за богато руско семейство със странни древни традиции. Каквото и да й кажем няма да помогне- времето ще и помогне да се осъзнае един ден, уви, късно.

74.   №53 познавам свекъра ти още от дете. Много са добри, но Жалкото е че от 5 деца им се роди само 1 момче

75.   Към №72 да наистина не се пише така извинявам се, но се обърквам, защото на руски е с "и" макар че това не ми е оправдание, защото свекарите ми и мъжа ми знаят български. Както и да е не няма какво да осъзнавам толкова ли не можеш да разбереш, че те няма да ме оставят не са поредните тъпаци както повечето семейства. По тази логика и свекъра ми трябваше да е оставил свекърва ми. Бързаха да се женим, защото съпруга ми е единствено момче, а са пет деца. Искаха да видят дали ще можем да си имаме момчета и много се надяваха да не сме като тях(не, че не обичат дъщерите си напротив). Как да ви го обясня по ясно от това да не говоря на китайски та да не ме разбирате. Това, че повечето семейства са такива не значи че и те са. Другото, което е когато мъжа ми ми предложи брак баща му му каза, че щом ми е предложил развеждане НЯМА. Защото това ще донесе лоша репотация за цялото семейство. А свекъра ми мрази когато някой го говори. Както и да е пиши каквото си искаш не ме интересува вече и без друго децата още малко ще се родят не остана. :)
Не съм проверявала за грешки, но се извинявам, ако имам, защото пиша бързо и е възможно да съм сбъркала нещо.

От №53 :)

76.   Аз пък съм жена на 35 г. с дете на 4, разведена и безработна (а работа немога да намеря, защото като чуят за малко дете и край. А и съм на възраст. ) И къде ми беше гаранцията, че с възрастта всичко ще е наред. Дали пък ако не бях родила на 22 щях да съм с друг мъж и може би щастлива до старините си, с още 2-3 дечица:) Може би и щях да съм работеща на хубава работа...
Не, че съжалявам. Просто обаче аз съм човек, който винаги е искал 2-3-4 деца, а времето минава, сама съм, без работа... За кога?
Така, че всеки си има право не позиция и нека прави каквото си поиска, когато си поиска и както си поиска с живота си. Нищо не е само черно, или само бяло, ннито пшък това, че е зелено го прави зелено за всички!

77.   не, 53, и на руски генерал се пише с Е, както и на български. но това ти е най-малкият проблем. просто си прекалено малка и незряла, за да разбереш какво ти казват хората.
питаш каква е разликата между 16-17 и примерно 26-27 г.? съществена, защото през тези 10 г. човек попада в най-различни ситуации, среща най-различни хора, прави грешки, постига успехи, учи, работи, с една дума трупа житейски опит, който няма как да постигнеш при мама и тати. свиква, че зависи сам от себе си, че за да яде днес, трябва да си купи ядене, т.е. да има пари, с които да го направи и да планира за колко време ще му стигне. за да излезе днес с чисти дрехи, трябва да си ги изпере и т.н.
по същия начин ако някой му разказва колко е велик и колко го обича, ще си има 1 наум, защото далеч не винаги приказките съвпадат с делата.
и не се хаби да ми обясняваш, че не си като връстниците си и си зряла за годините си, щото няма как да е така.
както и да е, това си е твоят избор и дано не се жалваш някой ден. все пак знай, че да си имаш 1 наум и да имаш резервен вариант, с който да се издържаш и да живееш, никога не вреди, за разлика от пълната зависимост, в която се поставяш.

78.   Не знам дали е жалко №74, но мисля, че това не зависи от тях каквото се случи такова ще им се роди. По принцип няма значение какъв е пола на детето, но е било желателно да е момче детето то е ясно защо. По принцип на мен в началото ми беше доста чудно защо по наследственост се предава властта да си гинерал. Когато ги попитах те ми казах, че е, защото има много тайни свръх секретни оръжия и не е желателно да се сменя гинерала, тъй като само той знае всичките им оръжия и президента де (малко са тези, който ги знаят) даже има и някой, който и мъжа ми не знае точно какви са и за какво служат, но след две-три години като стане като баща си ще знае. Естествено няма как да ми казва някой са държавна тайна. :)

Анна-Луиза (№53)

79.   №77 никога не съм казвала, че съм по-умна от връстниците си и никога няма да го кажа, защото не е така. Не няма никаква разлика кога ще родя децата. Не са важни годините, а любовта. На руски нека да те светна, защото явно не си наясно
армия - армий
военен - военная
генерал - гинераля
Така се пишат думите, но те знаят и български за това не ми е оправдание. Като толкова не знаеш провери ги в някой сайт или питай руснак за това, защото като гледам си ги видяла от преводачката, а тя НЕ превежда правилно. Ето например:

Здравей, как си? Пиша ти това писмо, защото... (и т. н сега не ми се мисли) на руски вярното е така: Привет! Как дела? Пишу тебе это письмо, потому что...
а преводачката ми го превежда съвсем различно.

Бъди така добър/добра и не ми се бъркай!!!!

Анна-Луиза (№53)

80.   Руска снахо, нали нямаше да коментираш писна ни да ти четем неграмотно написаните глупости тук. Изказваш се в доста истории, но един нормален съвет не си дала. Вече целият сайт разбра, че се пише генерал, а не гИнерал също така, че си се забременила на 16 и колко са велики новото ти семейство, а интересно е , че не споменаваш собствените си родители...

81.   Подкрепям номер 17!!!
Децата не пречат нито да обиколиш света, нито да излизаш с приятели, нито да ходиш на дискотека!
Ако си срещнала подходящия човек.. Онзи, за когото сърцето ти изгаря, защо да не останеш с него.. Тогава всички останали мъже губят смисъл в живота ти.. В живота трябва да се бориш, за да постигнеш нещо, да си някой.. а не само "да ги редиш на довара"!

82.   №80 нали сайта е за това.... ти като искаш не ми чети коментарите да не съм те карала, че аз си имам и история качена тук. Ха ха това не го знаеше нали. Защо да споменавам родителите си като те интересува питай бе. Ти като чели си дал съвет на някого за това си анонимен нали? Аз поне се разписвам, а ти като гледам и за това нямаш смелост. Къде видя неграмотно писане? Казах, че няма да й отговарям, а не че няма да коментирам.

Ще направиш добре, ако не ми пишеш изобщо като чета напоследък повечето коментари в тази история са адресирани до мен, а не до авторката писани ми. Никой не те е карал да четеш нищо мое.

Анна- Луиза

83.   Децата не пречели? Да, ако има на кого да ги оставиш! Не всички могат да си позволят детегледачки. Нито пък имат родители, на които да ги дадат за гледане.
И един съвет към "руската снаха" - спри да отговаряш на разните дразнители тук. Хората в България, особено тези, които пишат по интернет форуми, са доста злобни същества и на глава с тях няма да излезеш. Гледай си спокойствието и се пази от негативни емоции - нали все пак си бременна. Поздравявам те, че си се измъкнала от България и ти пожелавам много щастие!

85.   №83 пазя се от негативни емоции разбира се, но как да не отговориш на такива глупости. Наистина са супер дразнещи и мъжа ми каза да не им обръщам внимание (той чете два-три коментара горе-долу разбра какво искат да кажат, доста напредна с българския между другото) Също така каза, че НИКОГА няма да ме остави та той ме обича що за глупости. Заради мен говори на български (и родителите му също), защото искат след време децата ни да знаят перфектно и двата езика. Представяш ли си ? Това не само е ОГРОМЕН жест, но и да ти дойде да го позлатиш това момче направо. Е как да кажеш сега, че ще ме остави. За детегледачките да не всеки си позволява, но при нас така ще стане- не защото не искам да гледам децата си, а защото трябва все пак не е концерт пожелание. Свекъра ми каза, че няма да съобщава това на медиите (за децата) не му се занимава с интервюта, журналисти и камери постоянно. Наистина е съвпадение, че ми го казваш след като още от началото на бременността свекърва ми веднага започна с това. Никакви негативни емоции стойката изправена (така съм щяха да родя по-лесно), но сестрите на Алексей (така се казва съпруга ми) казват, че това е нормално за нея. Две от тях са омъжени вече,(най-големите) а една е сгодена (третата) четвъртата е малка още (по голяма е от мъжа ми обаче с три години на 22 е) .... Както и да е напоследък лесно се разговарям, но ми е притеснено сега август месец влизам в 9-тия месец това ще е първото ми раждане нервна съм, но ..... нормално добре, че ще родя с упойка. И благодаря за подкрепата. :)))

Анна- Луиза (№53)

86.   Да, децата не пречат!!! Те са смисъла на всичко. Стига да искаш- винаги ще намериш начин за каквото и да било. Детето си гледам сама, мъжа ми работи и не ми пречи да излизаме и да пътуваме.
Както си възпиташ детето- такова ще бъде.

51-84 от 84