Споделена история от Семейство

Изгубих мъжът, приятеля, другаря... а боли...
Незная от къде да започна, със съпруга ми имаме брак от 25 год. Не сме се карали никога, разбирахме се много. Заваршихме висше и двамата, чудесни деца родих. Семействата ни се разбираха прекрасно... . докато един ден него не го съкратиха от работа.

Ами сега накъде и аз не работех... с пари назем тръгна за Англия... уж за 1 година, но за година нищто не спечели, станаха две, три, пет, седем... . накрая се прибра, през тези години си идваше, всеки ден се чувахме, казвахме си, че се обичаме... . прибра се, след много настояване от моя страна, пари все нямаше, аз тук поех всичко, благодарение на родителите ми... но виках си, нали си дойде, това е важното.

Отначало уж тръгнаха нещата, търсеше тук работа, започнахме ремонт ... след 4 месеца просто ми каза, аз не те обичам, немога да живея тук, искам да опитам да съм щатлив, не трябваше да се женя за теб... Повярвайте ми, толкова ме заболя, лошо ми стана... биха инжекций свестих се. Молих го, казвах му, че е част от мен, но... . . просто тръгна пак за Англия.

Не се обажда на мен, само на децата отвреме навреме. Светът се срути за мен, от весела, бабрива... станах все едно сянка. Децата ми са с мен, родителите ми, но останах сама, изгубих мъжът, приятеля, другаря... а боли... Много, съвети, чух, че не е той само мъж, че ще намеря друг... но нестава ... незная какво да правя. Приятелки ми казват на 50 мъжете стават такива, мислят се, че са млади, искат нещо ново, тръпка... на 44 год съм и сама ли ще продължа напред, а немога...

(простете за хаотичния разказ)
Здраве и усмивки желая на всички Вас !

Коментари

1.   Горката. Аз съм на 20 и напълно те разбирам (е, поне частично). И при мен се случи така, че загубих и приятели и другар с думите "съжалявам, че те срещнах - не те обичам вече"..Не мога да ти дам съвет, освен това което самата аз правя - боли УЖАСНО, страдаш..но просто продължаваш напред (в твоя случай най-малко заради децата ти).....
Lovely Bones

2.   Много ми е трудно да пиша коментари по такива - ще ги нарека постове. Едната причина се състои в това, че нямам голям житейски опит, и другата е... е, просто не знам с какво бих могла да ти помогна или да те утеша. Затова ще кажа просто:

1. Не губи надежда (никога).
2. Човек не знае какво печели, когато губи :)))

3.   Наистина кофти, много съжалявам за теб и просто незнам какво да те посъветвам. Продалжавай напред, може би ще се вразуми и ще се върне. Успех !!! :)

4.   Същото се случи с родителите ми ..25 г брак баща ми беше по чужбина 7 г като се върна се разделиха без караници без нищо просто казаха че са изстинали един от друг ..времето ще те излекува ..нищо не можеш да направиш трябва да бъдеш силна за децата си ..успех ти желая

5.   В Англия има друга. Взела му е главата вятър. Не го закачай. Ще се върне. Аз чаках осем години. Има там някоя самотница, която му говори неща, които никоя съпруга не говори на мъжа си, защото са лъжа. Ако те обича, ще се върне. Ако не - прав му път. Не се товари, че ще се поболееш. Давай я с повече самочувствие. Горе главата и се обичай повече от всякога.

6.   В Англия наистина има друга... но може и да се върне.
*Яса

7.   И за 7 години в Англия нищо не е направил? Впрочем, едно нещо е направил със сигурност - намерил си е Дулсинея и къде работил, къде не, ахо-ихи - пълно е с такива, нагледах се на какви ли не. Та и твоят човек не е по-различен. След толкова години или се развеждат, или си живеят единият там, другият тук, но всеки с новата си половинка и поне за пред хората са семейство, но обикновено всички са наясно за ситуацията. А на 44 все още си в силата си, имаш деца, ще продължиш, просто ти е необходимо време да свикнеш с промяната в живота ти.
Мечо Пух

8.   искам да попитам авторката би ли го приела ако след време поиска да се върне ????

9.   Аз съм авторката-да си призная мисля,че няма да го приема..децата бяха малки,сама ги отгледах с помощ от родителите,сега са студентки.Така пиша,но ...заради срама от хората,ако дойде пак сигурно ще му простя.Не мислете,че съм някоя грозотия (за годините си),прекалено фин човек съм,харесват ме,но децата друг баща няма да имат,верно,че вече са достатачно големи,те виждат майка им,че душа и сърце дава за тях.
Докато не изпаднем в дадена ситуация,никога не знаем как ще реагираме...

10.   един ден децата ти ще поемат по свой път ..ти сама ли ще си ..живота не свършва с този мъж ..да наранена си ..разочарована ..но не прави грешката да прекараш остатъка от живота си сама ..а още повече не прави грешката да го приемаш отново ..въобще не заслужава добрината ти ..и данък обществено мнение не плащаме ...

11.   Няма не мога. Можеш да продължиш. Какво като си на 44? Искаш животът ти да мине в чакане? Затваряш тази страница и започваш нова. Не е толкова трудно, стига да искаш.