Споделена история от Семейство

Мъжът ми не харесва семейството ми
Здравейте. Та така при нас.. за жалост. Надявам се да се оправят нещата и да спре да се държи така.. да намерим изход от проблема Искам съвет! Благодаря предварително на отделилите време за моята история! :))Омъжена съм от 3 год. официално. Забременях. :)))) Щастлива съм много. Мъжът ми ме обича, гледа ме като писано яйце и аз също много го обичам, между нас нещата са наред! .... но в последно време след среща с родителите ми постоянно ме пита и повишава тон коментирайки" майка ти пак не ме поздрави, баща ти еди си какво, сестра ти и тя еди си какво.. какво е това отношение??? " Разпалва се скандал между нас. А не си спомням нашите да не са го поздравявали като ходим на гости( не са темерути). Уважават го! Държат се добре с него. Не знам защо ми го казва така?? Разтройвам се, защото това е семйството ми. Не ми е приятно като коментира така грубо.. не знам.. Аз не съм казала нищо кофти против семейството му дори и да е имало за какво.. съобразявам се.. обръщам го на шега, ако има нещо и се смеем а той го казва с друг тон. И аз ли трябва да почна да коментирам по такъв начин техните??? Какъв е изхода на проблема според вас??? Моля ви за съвет.

Коментари

1.   Еми виж сега, той в края на краищата се е оженил за теб, а не за семейството ти... Добре че поне живеете отделно и се виждате рядко.
А ти си гледай новото семейство, а не старото, защото сега това е твоят живот. С две думи - порасни, и престани да бъдеш толкова емоционално зависима от тях.
Явно си по-мъдра от мъжа си, щом не правиш драми с техните "макар и да има защо". Е, гледай на мъжа си просто като на по-малко дете от тебе, прощавай му и бъдете рахат :)

2.   Ами вие сте ново семейство, не а нужно да видите при вашите. Гледайте се двамата щом дтефщастливи. Събирайки се само на някакви празници няма да има проблеми. Пък ти ходи и сама по-често. Такива близки отношения по света няма, затова и хората са по-щастливи.

4.   Прав е №1
Обаче трябва да се научиш да възприемаш че семейството ти сега не се състои от твоите родители и сестра ти, СЕМЕЙСТВОТО ТИ Е ТВОЯТ СЪПРУГ вече три години.
В такива моменти когато му се ядосваш, че той говори против родителите ти, просто се съгласи или премълчи, какво толкова е казал, мисля че просто е споделил със семейството си /ти си неговото семейство в момента/ какво му е направило впечатление. Той не те обвинява че да тръгваш да го нападаш!? ! Научи се да прощаваш, особено щом той има толкова положителни качества и го обичаш. Няма идеални хора на този свят затова трябва да приемаме хората които ни обичат с техните недостатъци.
Ако тръгнеш с рогата напред да нападаш родителите му често ще стигате до скандали и най-вероятно до скорошен развод и то защо, защото сте си казали един на друг как точно сте се почувствали извън вашето сегашно семейство, глупаво е, не мислиш ли? Глупаво е да загубиш своята и да изтриеш неговата любов само защото той ти споделя как се чувствал, та по хубаво от това мъжът ти да ти споделя няма, използвай неговото споделяне в твоя полза, а не в свой ущърб. Тоест насърчавай го да ти говори да ти споделя, да има при теб място където да сподели как се е почувствал. Когато човек си намери място където да споделя той още повече заобиква човека на когото споделя чувствата си, ако премълчиш или са опиташ да го разбереш ще получиш повече обич от него.

5.   Авторке, аз съм в подобно положение. Ти уважаваш ли роднините му? Общуваш ли с тях? Ако отговорът ти е "да", значи напълно закономерно очакваш същото от него.
Опичай си акъла, защото в момента аз съм в положение, в което той настоява 10г да съм до полата на майка му и сестра му, а насреща няма нищо. Не иска и едно кафе да изпие с нашите-напълно безпричинно. И ми е супер неприятно. И се чувствам доста глупаво.

6.   Aко отношението му по принцип към други хорa е лошо без причинa( още повече пък към твои роднини ) имa вероятност след време и към теб дa покaже товa си лице.
A товa лице явно си го имa...

7.   Ето позицията на едно вече пораснало дете:
Смятам, че мнението ми ще е полезно, защото все пак вече сте родители с мъжа ти.
Първо, да кажа, че такова поведение на някой от родителите действа доста подтискащо на едно малко дете.
Аз не знам какъв е изхода от проблема. Но баща ми е същия като мъжа ти. Никога не е харесвал роднините на майка ми. Винаги е говорил супер негативно за тях. Мисля си, че това е така, защото той от одавна няма никакви живи близки роднини, едно дете е и може би поради тези прични ревнува вниманието на майка ми, защото реално само тя му е най - близкия човек.

Иначе съм на твоя страна авторке, макар че разбирам защо баща ми се държи така той е трябвало да се научи да е по - толерантен, търпелив и дипломатичен и просто да приеме, че майка ми има и други близки хора, а и принципно тя е по - социален тип човек. Или по - точно казано баща ми е интроверт.
Също да уточня, че винаги сме живяли отделно тримата и майка ми никога не го е карала насила да се вижда с тях.
Но както и ти ще се съгласиш - не може пък и изобщо да прекрати контакти с тези хора.

8.   Благодаря на всички, които отделихте от времето си, за да напишете мнение по темата! Доста ме укоражихте! Ще се постарая да не обръшам такова внимание и ще последвам съветите ви!

9.   Според мен, когато това отново се случи следващия път, да го седнеш твоя хубостник и напълно спокойно да го попитш да ти обясни дума - по - дума, какво точно е станало и го е раздразнило толкова много. Най лошото в такива случаи е да се стигне до кавги и след това всеки да се затвори и таи гневът си в себе си. Така проблема не е решен и следващя път дразненето не започва от ниво нула, а от там където сте го оставили предния път - няколко степени на горе. Когато има такъв проблем, хората трябва да го обсъдят спокойно и двете страни, една по една да се съгласят и да стигнат до решение какво да направят за да не се случи отново. Тези разговори винаги трябва да стигнат до заключение, иначе това ще се повтаря отново и отново.
Успех!

10.   Семейството ти сега сте вие с мъжа ти, авторке, както и бъдещото ви дете :) Гледай там да вървят нещата.