Споделена история от Семейство

Нормално ли е брат ми да се отнася така с мен?
Здравейте!
Реших да вляза и да споделя с вас, случката която ме сполетя някъде от около преди 3 седмици и не ми дава покой.
Тя е свързана с брат ми, човек на когото винаги съм разчитала.
Та, майка ми се скара с брат ми поради някаква причина не знам каква е тя. След като се скараха, той приключи абсолютно всякакъв контакт с мен. Аз се опитах да говоря с него но той ме игнорираше, всякаш не му пука изобщо за мен.
Почувствах се адски гадно, защото мислех че той наистина мисли за мен но явно не е така. Та, въпросът ми е, нормални ли са тези взаимоотношения между брат и сестра?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей

3.   Здравей.Аз съм момиче на 17г. и имам брат на 19г. Да ти кажа не е нормално така да те избягва.Поговори с майка си ако искаш .С брат ми спим в една стая .Той когато спи на общи житието в университета и цялата стая е за мен.Нямах място за някои дрехи и реших да ги пребера в неговия гардероб и той се върна и се скарахме за дрехите .И ме избягваше дори не ме поглеждаше.Ама после ми каза,че може да ползвам гардероба му за дрехи.Когато приятеля ми скъса с мен и аз ревах цяла седмица .Отидох при братми .Исках да го прегърна .Вечерта ми каза да се обличам ,че ще излизаме заедно . Излязохме отидохме на пицария и само се шегуваше и бъзокаше .Бях наранена тогава ,но той ме накара да се смея мног .После се разкарахме по плажа Много ми помогна тогава.ДА ЗНАЕШ КОЛКОТО И ДА ТИ ТЕ ИЗБЯГВА ВЕДНАГА КОГАТО СИ В БЕДА ЩЕ ТИ ПОМОГНЕ.

4.   Здравей. Аз съм момиче на 17г. и имам брат на 19г. Да ти кажа не е нормално така да те избягва. Поговори с майка си ако искаш. С брат ми спим в една стая. Той когато спи на общи житието в университета и цялата стая е за мен. Нямах място за някои дрехи и реших да ги пребера в неговия гардероб и той се върна и се скарахме за дрехите. И ме избягваше дори не ме поглеждаше. Ама после ми каза, че може да ползвам гардероба му за дрехи. Когато приятеля ми скъса с мен и аз ревах цяла седмица. Отидох при братми. Исках да го прегърна. Вечерта ми каза да се обличам, че ще излизаме заедно. Излязохме отидохме на пицария и само се шегуваше и бъзокаше. Бях наранена тогава, но той ме накара да се смея мног. После се разкарахме по плажа Много ми помогна тогава. ДА ЗНАЕШ КОЛКОТО И ДА ТИ ТЕ ИЗБЯГВА ВЕДНАГА КОГАТО СИ В БЕДА ЩЕ ТИ ПОМОГНЕ.

5.   Зависи от семейството. Аз примерно не се разбирам много със сестра ми, но пък жена ми е много близка с нейния брат. По принцип добри взаимоотношения се изграждат с разговори и откритост.
Иначе според мен и с майка си не си много близка иначе да я беше попитала досега нея за какво иде реч. Успех!

8.   Ще мине. Явно в момента е ядосан на майка ти и си го изкарва на теб. Не се притеснявай всичко ще се оправи.

9.   Мило момиче всяко взаимоотношение между хората е нормално. Защото не можем да виним взаимоотношенията, като такива, а тяхната причина. Причината за лоши взаимоотношения между деца родени в едно семейство е единствено и само в родителите, те са хората които са донесли в дома си две пеленачета и тяхно е било задължението да научат всяко от пеленачетата с кого как да се отнася.
Дано ме разбираш и се замислиш над думите, които прочете току що. Ако го направиш не само ще разбереш вашите отношения, ами и едни ден ще възпиташ своите си деца да не са в лоши отношения.

10.   Ами често срещани са, но, НЕ, НЕ СА НОРМАЛНИ!!!
Просто ми се иска да подчертая, че това, което е често срещано не означава, че е нормално. Макар и според много хора да не е така, в което има логика, защото е заложено в човешката природа да проявява такъв стаден тип схващания и активно да ги натрапва на тези, които не са от 'стадото' им.
Та, затова си се докарала до там да поставиш такова заглавие на темата си.

Ами какво да те посъветвам - колкото и клиширано да звучи: просто не го мисли. С времето ще си подобрите отношенията, но може да стане чак след години. Е, нямам в предвид, че чак след години ще започнете пак да си говорите, но скоро няма да станете истински френдове. И причината за това, не е в теб, нито в него, а в родителите ви (винаги е в родителите). Просто родителите ви не подхождат достатъчно подходящо, в смисъл дипломатично при общуването си с вас, а може би и по между си и това ви се отразява на общуването ви.

Има вариант, в който момчета се държат тенденциозно така, както брат ти се отнася в момента с тебе, и като пораснали. Но тогава това вече няма да ти е проблем/болка толкова на тебе, колкото на жена му... но стига с анализите, че доста се отплеснах ;-)

Просто искам да ти кажа да не се напрягаш толкова, с времето всичко ще се оправи между теб и брат ти. Спокойно - една кръв сте, а кръвта вода не става!

11.   Здравей! Мисля, ме майки Ви му е казала нещо за теб :( Пожелавам ти успех и пиши при развитие :)

12.   Говори с него. Кажи му, че ти липсва и че колкото и да са сърдити с майка ви, той за теб винаги ще е важен човек. Не се затваряй и ти.