Споделена история от Семейство

Какво ще получи един мъж, ако гледа жена си като "писано яице"
Какво ще получи един мъж, ако гледа жена си като "писано яице", моля дамите да отговарят, ако някой Ви обгрижва като царица, и ви дава всичко о т което се нуждатете, какво бихте направили Вие по този въпрос.

Коментари

2.   Ще отидат при някой като мен и ще искат да им дава точно обратното.
Говоря от личен опит, жените не знаят какво искат.

3.   Ако жена бива гледана от мъж като "писано яйце", то този мъж ще има правото да кукурига сутрин в нейния кокошарник.

4.   Ще надебелеят ще спрат да готвят да чистят и т. н. ЖЕНАТА трябва да си има занимание, иначе жална ти майка...

5.   Какво се очаква да направим ние... ще се радваме, че имаме такъв мъж.

7.   Супер въпрос, сигурно има такива жени, които ще оценят мъжа, ама повечето леле мале...

8.   Моят приятел се отнася много добре към мен ама чак да ме гледа като писано яйце.. май няма такива мъже. Получава горе долу същото, хубаво е да има приятелство, разбирателство между двама души. Аз не съм такъв човек който да иска да се налага и да командва като вижда добро отношение, обаче между нас има съвсем други проблеми. (ж. 27)

9.   Би ми светнала червената лампичка. Обикновено това е отношение на комплексар, който живее чрез теб. Не, благодаря!

10.   Има хора, които виждат това като нещо похвално, сладко, знак за грижа... любов.
Това не е знак за любов, а по-скоро за ниско самочувствие, несигурност, обсебване, липса на други интереси и цели в живота. Често на такова поведние, логично, отговора би бил - загуба на уважение, егоцентризъм.
Царица без роб или слуга каква царица е? Ако искате на своя воля и желание да ставате роби - ваша си работа, но е глупаво след това да обвинявате някой друг за нормалния инстинкт да ви смачка.

11.   Обикновенно жените връчват кофата и парцала на мъжете, които ги гледат като писано яйце и приз - иконописец.
Не за друго, а защото все някой трябва да мести дръвникя.
Сега ясно ли е?

12.   Ако съм аз бих му отвърнала със същото! За мен разбирателството и уважението са основите на една връзка!

13.   Ще отиде да преспи с последната утайка на квартала под претекст че нещо я било привличало. После когато всичко се съсипе ще съжалява до изперкване.

14.   Пресен случай на една моя позната. Мъжът и заможен господин, цял живот я гледа като писано яйце, от пиле мляко и предостави. Имат две деца на 15 и 12 години. И какво направи госпожата преди Коледа, седнала и му казала, че има любовник от 12 години и отива да живее с него. Човекът до болница стигна от шока.
Друг случай от преди дни. Заможно семейство с дългогодишен брак. Жената цял живот домакиня, отгледала две деца, та дори и внучета. Става една сутрин и поглежда телефона на съпруга си, а вътре господина с любовницата си и общото им дете пред Коледната елха. Той се изнася. И какъв е извода? Дали си заслужава да се отдаваш на един човек?

15.   Номер 4, да разбираме ли, че според теб същото се отнася и за мъжете? Ако една жена го обича и си го гледка като писано яйце, то той ще надебелее и ще спре да готви и да чисти??? Моят мъж ако готви, чисти и ходи на работа и др., това определено означава, че го гледам като писано яйце нали така?

17.   Много свирки и любов!

18.   Сложно е. Зависи от външния и вид. Ако излгежда "божествено", ще и омръзне бързо, защото е търсена от много мъже, и все някой ще и даде повече от теб. Ако излгежда "средна работа" може и да мине, да я гледаш като яйце, понеже завижда на тези който изглеждат "божествено". Ако не е "кой знае какво" имаш висок шанс тъй като не и пука как изглеждат другите, тъй като се е примирала че не е върха на сладоледа.

19.   Щом си с предварителната нагласа че нещо трябва да получаваш значи имаш проблем

20.   Ами според мене означава, че я обича истински. През съвместния ни живот моят мъж ме е гледал винаги така. Никога не съм работила, нямам деца, родителите ги настанихме в хоспис и ги посещавахме. Живеем добре, децата му от първия брак не съм гледала, той ги извеждаше един път месечно, но внучетата ги гледам. Водя ги на театър, концерти, всичко купувам което поискат. Вземам ги от училище и детски дом, обзаведохме им стаи в къщата, цяло лято са при нас. Ние сме любимите баба и дядо.
Не сме се карали, аз съм конформист, склонна съм да отстъпя за момента, после да обсъждаме като му премине. Визията ми винаги е била перфектна, най-красива съм у дома и за него, имаме домакинка, тя чисти и пазарува по списък, аз готвя, когато искам, иначе се храним навън. Сексът е с обич, нежност и удоволствие.
Ако ти се грижиш за една жена като за принцеса, то тя трябва да е твоята принцеса. Ако вместо това видиш обикновена слугиня или ковра, търси другаде, не заслужава подобно отношение.

21.   Какво имаш в предвид с това "всичко, от което се нуждаете"? За материални неща ли става въпрос?
Така поставено, запитването ти е насочено към хората от по - нисък до среден социален статус. Следователно би било коректно това да го бе отбелязъл в темата си, защото иначе слагаш всички български жени под общ знаменател, което е доста ограничено и грубо от твоя страна. Звучиш като човек, недоволен от живота си... какво очакваш, ние ли да променим нещо в него?

Моя съвет е да си търсиш жена с твоя финансов статус или казано по балкански "от твоята черга". Ако имаш кинти - търсиш си жена с кинти. Ако си с по - малко финансови възможности - търсиш по - скромно момиче.

Какво нещо сте доста мъже, не всичките, но доста. Говоря за тези, които сте типичните балканци... Винаги първо мислете само с долната глава, онази между ушите я деактивирате, а после, като започне да се събужда горната глава и виете злобно срещу всички жени.
So pathetic...

22.   Моят мъж ме гледа така. Но да уточним какво значи: не ми подарява цветя, нито пръстени. Цветя само на изписването от родилния дом на двете ни деца. Ето как: решил да ми купи топли боти: да не ми настиват краката. Един път ми донесе шапка, шал... много мило. Всичко той пазарува, жилището купи и обзаведе. Аз гледам децата. Води ни на разходки, почивки, всичко ни угажда. Слава Богу - има добра заплата. Аз съответно гледам винаги да му сготвя, сервирам, пера го и гладя ризите... ставам рано кафе да му правя и лесна няква закуска. Чистя му - като дойде да му е подредено и да не се дразни. като пораснат децата ще се върна на работа, но никога няма да стигна неговите приходи. С една дума- ако те гледат добре- трябва да се отвръща с горе долу същото. Иначе, спират да те гледат.... то е ясно...

23.   Номер 18,Не само "божествените жени" са заглеждани,ако жената е малко по симпатична винаги ще има кой да й обърне внимание.Ако мъжът до нея се смущава от факта че тя е харесвана е супер грешно,защото тая жена с какво е виновна че й други са видели нещо в нея.Проблемът си е на мъжът,той трябва да я пази,не да я тика в ръцете на другите.Освен това жената може да е красива за един а за друг грозна,без значение какъв външен вид има й тя е човек,който се влюбва,може да е в най грозния или най черният,красивият,любовта е сляпа така че.Като не си щастлив със този до теб има ли значение как ще изглежда,когато не те привлича пак не е същото.Колкото и да не ми се иска да го вярвам според мен зависи от любовта на мъжът как ще се държи със жената.

24.   Навярно ще му се кача на главата. Аз съм жена, която пали в мъжете бащинското чувство - да се погрижат за мен, да ми помогнат, да свършат нещо вместо мен, да ме отменят в каквото могат. Опитът ми показа, че ако мъж твърде много ми угажда, за мен става антипатичен и в даден момент започвам да го приемам като човек, длъжен да свърши всичко, което аз пожелая от него. Тоест ще получи много работа и разбито сърце по някое време.
С нишо не бива да се прекалява! Трябва да бъдеш умерен. Затова има нещо наречено златна среда. Ако те гледат като писано яйце, значи са се отказали от своята индивидуалност и живеят чрез теб. А това не е хубаво.

25.   А какво ще се получи, ако всички спрем да изпадаме в крайности?
Иначе отговора на въпроса ти - зависи от жената. Може да е като н. 12, може да е както в н. 14...

26.   Мъжът и жената трябва заедно да постигат всичко. Това, единият да осигурява всичко, а другият да се мотае, не води до нищо положително.

27.   Знаеш ли авторе, като писано яйце се гледа само болен и възрастен човек, за да може някак си да му уължиш дните... ако може.
Всичко останало са капризи, така да знаеш.
Защото не само между мъжа и жената, но изобщо между хората "гледането" и работата се разпределят 50%-50%.
Това го знам със сигурност и така би трябвало да е.

28.   по всяка вероятност, чифт рога.

29.   Ако мъж гледа жена си като писано яйце (т. е. го играе кокошката над полога), в определен момент ще дойде петела и ще го... подготви за снасяне на нови яйца, ако ме разбираш. ;)

30.   Да избираш между това, дали да се ожениш за красива жена или грозна, е все едно да избираш, дали да делиш кекс с всички останали, или да ядеш лайно самичък.

31.   До номер 30: Не всички красиви жени ходят да се плющят с половината град, ако ме разбираш. Колкото и да ти е чудно, има и такива, които не изневеряват. А има и грозни жени /макар че тук критерият на всеки е различен/, които си го слагат при всеки удобен случай. Така че по-добре да ядеш кекс сам, отколкото лайно с приятели.

32.   Ако си с жена, която трябва да "гледаш", определено го правиш грешно.

33.   Стига бе авторе! Жената да се гледа като писано яйце??? Пълна простотия! Та това е жена бе, да не е малко дете? Ами нали за това феминистките си вирнаха носа чак до небето! Първо и теглиш един хубав бой профилактично, за да и стане ясно, че няма никога тя да кара влака, и после може да я удостоиш с внимание, като и разрешиш да ти сервира салатка с кайсиева ракия, докато гледаш мач на 3D от световното първенство. По този начин ще се почувства, жена гледана като писано яйце!

34.   Какво значи някой да гледа друг, като "писано яйце". Нещата в живота трябва да се постигат заедно, т. е. и двамата да имат принос. Семейства, в които единият лежи на гърба на другия не са семейства, защото просто са базирани на изгода и използване. В такъв случай, както и да се грижиш за човека до теб, в общия случай на него не му пука.

35.   Ако един мъж се отнася с жена си като с "писано яйце", то на нея при всички положения ще и омръзне. Защото тя не е предмет, не е плюшена играчка, домашен любимец или дете. Тя е отделен човек и личност!
Едно е уважение и разбирателство (тогава аз лично бих отговорила със същото), съвсем друго е пълно обгрижване и гледане на "писано яйце". Второто всъщност говори за липса на уважение към нея, а и самият господин едва ли уважава себе си, щом иска такава "жена".
Вероятно има семейства, които биха просперирали по този начин, но аз лично считам, че повечето такива не биха просъществували.
Ж29

36.   Номер 22,
Ти нещо не разбираш правилно нещата и не се уважаваш особено, защото иначе нямаше да кажеш, че те гледат като писано яйце и че ако не се трудиш, ще спрат да те гледат. Да, именно! Защото тогава ще кажем, че ти го гледаш като писано яйце и той носи, за да не спреш! Ти се трудиш! При вас е нещо различно - при вас не е, че той те гледа, а ти се стремиш да го запазиш, а че има разпределение на труда!
Криворазбрано!

39.   Така е писано да бъде. Дадох ти жената, но всъщност дадох теб на нея. Направих те подвластен на силата й, за да станеш по-силен ти. За теб жената ще е като водата в реката, която изглажда камъчето, полира ръбовете му, придава му по-красива и нежна форма. Приеми участта си и бъди благодарен! А сега се върни вкъщи и не забравяй какво ти казах: жената е твоето огледало и твоят учител! А ти бъди нейната опора и подкрепа! Позволи й да те обича и я обичай и ти! Свали бронята си, отвори се за нея, покани я, приеми я. Позволи й да те покори. Защото това е единствената битка в живота, която се печели, само когато я загубиш…

40.   Ще го уважавам и ще му отвърна със същото. Но обикновено се събират противоположности.

41.   39, тази индийска притча има смисъл само когато съществуват нормални взаимоотношения между половете. Отнася се за женската съшност и мъжката физическа сила в хармония с природата и съвместния живот между мъжа и жената. Само дето жените вече не са жени, и мъжете не намират смисъл да бъдат мъже.
--------------------------------------------------------------------------

ПОДВОЛИ И ДА ТЕ ПОКОРИ! ЗАЩОТО ТОВА Е ЕДИНСТВЕНАТА БИТКА В ЖИВОТА, КОЯТО СЕ ПЕЧЕЛИ, САМО КОГАТО Я ЗАГУБИШ…
--------------------------------------------------------------------------
Когато Тващри (индийският бог, създател на живата и мъртвата природа) създаваше света и мъжа, изчерпаха се всичките му материали и той не знаеше от какво да създаде жената. И Тващри се замисли. След като мисли много, взе:
закръглеността на луната, вълнообразната линия на змията, треперенето на тревата, кадифето на цветята, нежността на листата, погледа на сърната, сълзите на облаците, непостоянството на вятъра, страха на заека, мекотата на пуха, твърдостта на диаманта, сладостта на меда, топлината на огъня, студа на снега, суетността на пауна и гугукането на гълъба.

Всичко това той разбърка и създаде жената. След това богът я даде на мъжа. Подир седмица обаче той се яви обратно при бога.

– Тващри, създанието, което ми даде, ми вгорчава живота. Говори непрекъснато и иска и аз да й говоря, все ме кара да върша разни неща, настроението й се мени за миг – ту ми се ядосва, ту е мила, иска навсякъде да сме заедно, не ме оставя за миг на спокойствие! Дойдох да те помоля да си я вземеш обратно.

И богът взе жената обратно. Но след една седмица мъжът пак дойде при бога и каза:

– Откакто ти върнах създанието, животът ми е самотен. Не мога да забравя как тя танцуваше и пееше, как ме гледаше, колко прекрасна беше, когато ме обичаше, и колко всесилен ме караше да се чувствам…
И богът му върна жената. Едва три дни бяха изминали и мъжът пак дойде при бога.

– Тващри, – каза той – какво да правя? Създанието ти пак ме ядосва, пак ми причинява главоболия… Окаян съм аз – с жена не мога да живея, без жена пък – съвсем не!

А Тващри му отвърна:

– Така е писано да бъде. Дадох ти жената, но всъщност дадох теб на нея. Направих те подвластен на силата й, за да станеш по-силен ти. За теб жената ще е като водата в реката, която изглажда камъчето, полира ръбовете му, придава му по-красива и нежна форма. Приеми участта си и бъди благодарен! А сега се върни вкъщи и не забравяй какво ти казах: жената е твоето огледало и твоят учител! А ти бъди нейната опора и подкрепа! Позволи й да те обича и я обичай и ти! Свали бронята си, отвори се за нея, покани я, приеми я. Позволи й да те покори. Защото това е единствената битка в живота, която се печели, само когато я загубиш…

Красиво е нали? Прекалено е красиво за да бъде истина! Има поука в притчата и послание към човечеството.

42.   Моят мъж наистина ми купува почти всичко, което поискам. Говоря за дрехи, аксесоари.. За ядене пък каквото ми се дояде, винаги ми го купува. За Свети Валентин поисках златен пръстен и той ми купи. Мисля, че такова отношение показват само мъже, които обичат съпругата си и се грижат за нейният комфорт. Ценете си мъжете, не търсете скрит смисъл във всяко негово действие. Защото ако попаднете на някой, който прави точно обратното, няма да ви е особено добре!

44.   42 - Тоест, човека те гледа. Е дано му се отплащап подобаващо...