Споделена история от Семейство

Не ми предлага!
С приятелят ми сме заедно от 3 години и вече имаме детенце на 3 месеца. За мен винаги е било важно да се оженя за човека с когото ще прекарам живота си, но все още не сме женени. Проблема не е финансов или в страхът от сериозно обвързване след като вече имаме дете. Той смята че това е просто прищявка на която съм си навила и няма да стане. Чувствам се никоя.. с мъжът до мен и детето ми сме с различни фамилии... все едно не съм част от тяхното семейство. Говорих с него много пъти и той все сменя темата. Имам чувството че вече едва ли не си прося да ми предложи. Не знам какво да правя вече.

Коментари

1.   Веднага ти казвам какво да правиш - СПРИ!
Като някаква бабичка си. Бракът отдавна е демоде. Много двойки до живеят без брак и както виждаш никой не е умрял заради това. Аз лично ще се разделя с приятелката ми ако стане толкова досадна.

2.   Малко късно е вече, след като имате дете. Щом детето не го е накарало да ти предложи брак, едва ли ще го направи някога. Вина имаш и ти, че си се съгласила да му раждаш дете без брак.

3.   Трябвало е да обсъдите тази тема преди да направите детето. Съветвам жените, които държат на брак, да се придържат към "традиционния" модел - първо сватба и после бебе. Веднъж вече като си му родила дете и си мисли, че си му "вързана", не знам как ще го накараш да се съобрази с твоето желание.

4.   Здравей, аз се омъжих и не си смених фамилията. Не мисля, че това ти е проблема. Просто се чувстваш излъгана и това е нормално. Не чувстваш, че той е семейството ти. Заинатил се е, явно нещо го спира и има някаква причина. Извинявяй, но защо не помисли за това преди да забременееш?

5.   Аз съм жена и също смятам, че се глезиш и искаш глупости!
Сори, но времената на брака отминаха.
А и какво лошо има да носиш фамилията на родния си баща? Та нали благодатение на него си дошла на този свят, а мъжа ти е просто един осеменител - истина, която може би няма да се хареса на много хора с по - сладникаво мислене, но какво да се прави...

6.   А насила ли го накара да имате това дете? ;)
ж20

7.   Предложи му просто да подпишете колкото да имате еднаква фамилия всички. без сватби и всякакви такива неща. Кажи му. че в детската градина другите майки те питат дали не си самотна майка или дали детето не ти е от друг мъж. Измисли нещо такова.

8.   Защо не си го питала по-рано? Късно е вече.

9.   Защо ти е брак? Ако той се грижи за теби гледа детето, другото е формалност. Важното е как той се държи с теб. Да, има юридически неща, свързани с имотии пари, за които е добре да има брак. Така че го карай да внася пари в сметка на детето и ако купувате жилище, кола и пр. Да е на името на двама ви.
Иначе си има предимства-ако оскаш да се разделиш с него няма да харчите пари за адвокати и пр.

10.   Хаха и аз бях в същото положение. Имаме дете и исках да се оженим. Не това, че няма сватба ме дразнеше, а факта, че той не искаше. Сега аз не искам вече. И да ми предложи най-вероятно вече няма да се съглася!

11.   Радвай се на живота! Имаш всичко. Остави разните формалнасти.

ЕндарV

12.   Съседите ми нямат брак но имат 2 деца момиче на 10 почти и момче на почти 4 години израснах с тях врата до врата

13.   Споделям мнението на останалите,и ти отчасти имаш вина,че си си позволила да забременееш преди да се осъществи бракът.Сега вече си му един вид "сигурна" и мисля,че бракът за него е излишен,въпреки че като жена е нормално ти да го желаеш..

14.   Кому са необходими някакви подписи, пръстени и църкви за да бъдете семейство?

15.   Трудно ми е да разбера жените, които раждат деца без да имат брак. Аз лично, никога не бих родила дете от мъж, който откаже да се ожени за мен. Но, всичко може да се случи, не планирана бременност и пр. Тогава, ще проведа един единствен разговор с бащата с основен въпрос, кога да узаконим връзката. Ако ми отговори с не, или никога - остава самотен баща. Не бих могла да съжителствам нито с бащата, нито с детето от баща, който не ме уважава и обича достатъчно за да ми предложи брак. Бих се чувствала като крава за разплод и безплатна слугиня. От друга страна, сватбата не гарантира семейно щастие, и че след половин година няма да се разведеш. Е, аз съм човек на крайностите с тежък характер.
Успех и бъди щастлива, независимо от това дали някога ще се видиш булка!

16.   От авторката:Баща ми се отказа от мен като дъщеря защото мъжът ми е турчин а аз българка и не ни е потърсил нито да види внучка си нито за нищо така че не искам да оставам с тази фамилия пък и след като съм нечия жена е редно да съм и със същата фамилия.Аз не искам пищна сватба с 1000 човека и всякакви глупости и така мечтаната от много жени бяла рокля.Аз искам просто да отидем и да подпишем ако трябва само двамата,да се приберем вкъщи да пием по бира и това е дето се вика.Не искам невъзможното..искам малко но и него не мога да получа.

17.   От авторката:Баща ми се отказа от мен като дъщеря защото мъжът ми е турчин а аз българка и не ни е потърсил нито да види внучка си нито за нищо така че не искам да оставам с тази фамилия пък и след като съм нечия жена е редно да съм и със същата фамилия. Аз не искам пищна сватба с 1000 човека и всякакви глупости и така мечтаната от много жени бяла рокля. Аз искам просто да отидем и да подпишем ако трябва само двамата, да се приберем вкъщи да пием по бира и това е дето се вика. Не искам невъзможното.. искам малко но и него не мога да получа.

19.   за това трябваше да помислиш преди да родиш дете. сега за какво да се жени за теб - наистина нищо няма да се промени за него, а и явно не вижда смисъл да се напъва.
щом човекът не иска да се жени, не можеш да го накараш насила

20.   Не искам да те отчайвам, но си имай едно наум за този мъж. Може да не ти предлага брак, за да иска да е свободен и да се оглежда за нещо друго, по подходящо според него, с което да се бракува.

21.   Това, че той не иска да се ожените не значи, че трябва да търсиш причината е в себе си! Със сигурност има някаква лична негова си, която явно не ти е споделил и която не е задължително да е свързана с теб. Не се тормози излишно. Просто говори по деликатно с него. И ако наистина държиш само на подписа както каза, ако те обича няма как да не го направи заради теб. Пък и си имате детенце какво ви спира да бъдете щастливо и пълноценно семейство? Нищо! Всичко е до нагласата и до внушението, че така не било редно да се живее без брак. Важното е да се обичате и да сте си заедно през всичко.
Успех миличка! :)

22.   Мен май само чужденец може да ме вземе, пък макар и от друга религия не мога да чакам вечно някой по подходящ, не съм очакавала преди че така ще се развият нещата но карай, няма да сме млади вечно а времето минава бързо. Иначе принципно не държа на брака, може и без него.

23.   Мъжете вероятно имат големи изисквания а аз не чакам кой знай какво да се прави за мен, просто да има чувства и взаимно уважение.

24.   Здравей, мила! След като прочетох уточнението, че мъжът ти е турчин ще се включа и аз. Познавам много турци, имам приятели, колеги и!!! не съм срещала, и не съм чувала дори за някой, който да живее с някого на семейни начала. Изключителни традиционалисти са, много държат на брака и особено на сватбата. Така че, не искам да те плаша и да ти вменявам параноя, но мисля, че трябва да ти светне червената лампичка, номер20 го е казал много добре. Искрено се надявам да не сме прави! Strinka71

25.   Авторке, твоят баща е бил против - а неговото семейство в такъв случай, как е настроено спрямо връзката ви? Може и оттам да идва проблема.
Турските семейства, даже да не са особено религиозни и да отглеждат модерно децата си, обикновено държат на традициите и очакват сина/дъщерята да си намери половинка също от турски произход. Имам приятелка туркиня - родителите и във всяко отношение са абсолютно съвременни и интелигентни хора, не са религиозни, но когато тя реши да се жени за нетурчин настъпи голяма драма и минаха години докато приемат зетя и се решат да съобщят и на бабите и дядовците и по-далечните роднини (криеха от тях в началото) - явно са имали някакви други очаквания и са важни тези неща за тях. Сигурна ли си че и приятелят ти няма подобни притеснения по отношение на семейството си?

28.   Авторке, ти туркиня ли си, че си родила от турчин? Как ти се струва, дали родителите на турчина ще те приемат? Ако пък си българка, твоите родители ще изпаднат в отчаяние. И, детето ви момче ли е или момиче? Ако е момиче, много ще има да чакаш турчина да ти предложи да се ожени за теб! Ще си останеш сама с детето, а той ще си намери друга, дето да му роди момче. Днес жени много. Оповавай се на феминистичната идея за равенство, че жените сте си самодостатъчни и имате равни права с мъжете. Това действа успокоително за вас, иначе може да получиш инфаркт, след като мъжът ти те напусне!

29.   24, не е така, моя приятелка беше години наред любовница на обвързан турчин. Той така и не се ожени за жената, с която живее, още са на "семейни начала", може би едно 15 години вече. А любовницата му го заряза, сега не знам дали има друга, но не всички са традиционалисти, да в Анадола сигурно повече, но от Анкара на Запад - не толкова.

30.   От авторката:разбирам се със семейството му идеално.. да детето ни е момиченце и неговите родители всъщност страшно много се радват защото те винаги са искали момиче а са нямали... те не правят дискриминация спрямо мен и като цяло спрямо българите... тези коментари които прочетох че едва ли не ще ме остави защото съм българка и съм му родила момиче а семейството му не ме одобрява... пълни глупости и честно казано не знам какви модерни турци познавате ама явно тези са по модерни... в крайна сметка седнахме и поговорихме сериозно и се разбрахме че за мен е важно и лятото ще се оженим... както аз исках само подписване без излишни женски драми. Благодаря на хората с адекватни коментари

31.   В днешно време е въпрос на приоритети. Ти сама си отчела да имаш извънбрачно дете. Не мисля, че някога ще ти предложи вече. Хванал те е в кърпа.

32.   Авторке, какво стана? Лятото мина! Оженихте ли се? Много ще е интересно за всички да разберат, как стоят при вас нещата?