Споделена история от Семейство

Новата приятелка на брат ми съсипа семейството ми
Здравейте, момиче съм на почти 16г. Живея с майка, татко и брат ми в голяма къща на 2 етажа. Моят проблем е свързан с това, че вече нямам семейство заради приятелката на батко. Той е на 30г., а тя на 28г. Той поиска от нашите да му освободят горния етаж от къщата за да има къде да живеят с нея. Сега с майка и татко живеем на долния, а аз спя в кухнята на разтегателен диван, а нашите в хола на друг разтегателен диван. Приятелката на брат ми идва от малко далечно село, а родителите и не са и осигурили нищо. Само дете е и е много разглезена. Заживяха на горния етаж и тя започна да прави проблеми. Ако слушах музика го пращаше да се кара с мен да намаля музиката, въпреки че не я слушам силно. Ако е отворила прозореца и ние сме се събрали долу на масата да си говорим, тя го изпраща и той ни се кара с нас, че не ни е срам да и шумим под прозореца. А ние просто си приказваме, не сме някакви невъзпитани хора, които се държат като простаци. Като го попита татко защо да и пречим и защо тя има против нас и той казва „да, ама ако беше сестра ми горе, щяхте да и пазите тихо, нали“. Оставаме с отворена уста как се опитва да настройва нашите против мен. Веднъж татко беше поканил приятели на маса долу в хола и тя от яд, че има малко повече шум тупкаше с петите по пода, та да се чува долу, а брат ми дойде и каза „шефката каза малко по – тихо, че и пречите да си почива“. После брат ми много се оплакваше от нея, как била егоистка, как очаквала от него той да плаща всички сметки и да я издържа, как като е без нея му е по – добре, но както говореше така изведнъж се пречупи и започна да и угажда още повече. Тя започна да размахва пръст и да опитва да ни контролира всичките. Татко и майка много се обидиха от ситуацията и опитаха да поговорят с нея, че не е редно младо момиче да отиде снаха някъде и да прави така. Тя им се изрепчи и им каза „щото кво? ! “. Нашите решиха, че няма смисъл да се занимават. По – късно започна да се интересува какви имоти имат нашите и брат ми както никога не беше повдигал въпроса започна да подпитва какви имоти имат да му прехвърлят. Татко има фирма за производство и той предяви претенции да му бъде прехвърлена, както и цялата къща с двора. Реално за мен нищо. Нашите се ядосаха и ме извикаха да поговорим и ми казаха, че от известно време е опитвал да ги настройва против мен за да може да завземе всичко. Тогава поговориха с него и му обясниха, че няма как да му оставят цялата фирма и имотите, защото има и сестра, а той от яд обидил майка, нарекъл я грозна селска вещица и я ударил, имаше рана на лицето няколко месеца. Тогава се прекъснаха отношенията им. Брат ми не говори с мен, незнайно защо. Приятелката му подминава всички и гледа от високо. На фейсбука само си пишат как около тях имало само лоши хора, а никога не се замислиха как постъпиха с нас. Тя постоянно се оплакваше, че нещо и пречим, не можехме да слушаме музика, да пеем, да се смее, не можехме да си каним гости, дори започнахме да спим по диваните за да имат те цял етаж с 5 стаи, където да се разполагат, а тя все беше недоволна.
Майка и татко са съкрушени, не знаят откъде им дойде всичко това. Тя се оплаква на родителие си от нас и ги води на гости в къщата, а те също ни подминават, незнайно защо. Как може да скачаш против хората, да ги скастряш, че все с нещо не са ти удобни и накрая да ги игнорираш като не ти дадат имотите? Затова ли е с брат ми? Ние не сме и богати хора, фирмата е малка, къщата ни дори е стара, но иска да завземе всичко. От самото начало действат на „разделяй и владей“ и приятелката му си гледа само нейното и не е научена да дели залък с никой. Нея я разбирам, ние сме никакви за нея, ама брат ми защо и се води по акъла и отритна родителите си, които му дадоха хляба в ръцете? Татко остана без работа, брат ми завзе фирмата и прибира всичките пари в джоба си. Отгоре на всичкото, когато работиха заедно, брат ми постоянно крадеше пари от татко и го лъжеше, че не е той, после татко го хванал. Приятелката му ходи във фирмата на татко, където сега е брат ми и се държи като шефка, започнала е да се разпорежда. Сега с мама търсим работа за мен за да мога и аз да изкарвам пари за да можем да се издържаме тримата, понеже разчитаме само на заплатата на мама.

Коментари

1.   Съжалявам, но става ли дума за пари - семейство няма! Брат ти е станал същия, като приятелката си - егоист, мислещ само за пари и за себе си. Няма оправия тази ситуация, твоя изход е да учиш, учиш, учиш и да успееш в живота.

2.   Много е лошо положението, ама вината е на повечето мъже, които изпълняват като кученца всичко. Истината е, че жените търсят някой, който да им осигури всичко и ще минат и през дявола, за да го постигнат, а най-тежки са случаите при селските абмиции, както е в историята. И нашето семейство се разби от такъв тип жена. Жените от малките градове и села са ограничени болни на тема развитие. Сега един съвет към мъжете в сайта, бягайте от жени, които настояват да не живеете при родителите и ви поставят условия, бягайте. Ако ви е толкова за секса, отидете един път на проститутка. Ще видите, че за едните 15 минутки не си струва да посветите цял живот на тия меркантилни създания.

3.   Разбирам те мило момиче, Знам че си на 16 почти и имаш право да работиш. Относно приятелката на брат ти -Свръх нахална жена, а бат ти е голям егоист - не се обиждай но ако съм на твое място нщо не бих дал на твоя брат а камо ли да се съобразявам с приятелката му, която се държи като шефка. Тя просто е настроила вашите против теб а те това не заслужават. По добре е да не обръщаш внимание на такива хора като приятелката на брат ти.

4.   Ако родителите ти мислят като теб, нищо не ви спира. Бийте им шута по задниците. Накрая нищо няма да ви остане. През учебно време не е препоръчително да работиш, трябва да учиш. Та после да си имаш хубава професия. Поговори с родителите си. Ако къщата все още е на баща ти или на майка ти, тази нищо не може да направи. Брат ти работи. Ами има пари, да се преместят. Не ги е срам, на 28-30 са! Не могат родителите ти вечно да се грижат за вас. Успех мила.

6.   Момче на 22 години съм

Изтървали сте го тоя 30 годишния малоумник.
Явно вашите са го обичали и до последно са се надявали, да му влезе мозък в главата, но уви това не е станало. Може би трабваше и вие да правите опити да я изгоните, макар, че съм сигурен би било много трудно заради това, че брат ти е сериозно хлътнал по нея. Преди да ви вземе фирмата сте имали далеч повече възможности, но след като брат ти ви е взел коза на практика ви е вързал ръцете. Би трябвало още преди време вашите да проведат разговор с него и ако се наложи да го разкарат, но вече са пропуснали момента. Явно наистина са го обичали или просто са се притеснявали от хорският срам, че да го изгонят този негодник.

9.   Не мога да разбера вашите как не са я изхвърлили тази натрапница. Разбирам, че брат ти им е син е и явно е влюбен, но подобно нещо не бива да се толерира! Нито нейното, нито неговото поведение!
Може след време и да му дойде акъла в главата на брат ти, но дотогава да се оправя сам. Това е единственият начин да "изтрезнее".

10.   Добре, аз едно не разбирам, всичи права върху семейни имоти и т. н. засега имат вашите родители, защо позволяват на брат ти ( 30 г. ) все още да живее в къщата след случилото се. Направило ми е впечатление българинът когато стане родител забравя за себе си като човек, че заслужава повече... не казвам да не се грижиш и да не обичаш децата си, но това което правят вашите аз го приемам като съгласие и одобрение с неговото поведение, вие мълчите така нз да се решават проблеми... имайте някакво условие към него.

11.   А вашите защо я търпят тази, да не казвам каква. Нали къщата е тяхна, да ги разкарват тия двамата- брат ти и селската провинциалистка, дето иска да си уреди живота на чужд гръб. Просто трябва да се махнат, вие сте прекалено толерантни и ако не теглите сега чертата нещата ще станат по-лоши. Действайте да я изгоните тази, а ако брат ти се опре да се маха и той с нея. Това е, може да звучи крайно, ама такива селски нахалници трябва да се поставят на място без капка съжаление.

12.   тук съществена вина имат родителите ти, че са оставили една лигла да им се качи на главите в собствения им дом. да им осигурят условия да живеят при вас - ок, при положение че има място, но да си нарушат те условията на живот заради някой си е в повече. грижата е едно, прекаляването и оставянето някой да ти се качи на главата - друго.
как така брат ти е "завзел" фирмата? ако е на баща ти, не виждам как ще стане. малко си писала за юридическата страна, но е крайно време вашите да се вземат в ръце и ако не да изхвърлят наглата селянка, поне да сложат нещата в ред. и хлябът е в тях, и ножът е в тях, какво чакат?

15.   Вашите сами са си виновни, че са се оставили някаква пикла да дойде и да им се качи на главата.... Брат ти е влюбен и загубен, че и позволява тя да се отнася с неуважение към родителите му. И как така ще посегне да удря майка си-веднага го изхвърлете от там, тоя самозабравил се глупак.
Много са меки твоите родители.... как така, ще им вземе фирмата, ако те самите не са му отстъпили. Тя му е стъпила на врата и го използва-"шефката искала"... Брей, вчера дошла и станала шеф в къщата вече. Ама брат ти е за бой, че и върви след акъла.
Как не ще ми дойде една пикла, ще се настани в дома ми и ще ми вири нос с претенции, ще ми казва аз кога какво как да правя.... И нейните родители същите-ще влизат вътре и ще подминават родителите ти.... прости хора. Явно, че ако това момиче остане да живее при вас бял ден няма да видите никога от нея и все ще настройва брат ти против вас.
Само не разбрах, как така като горния етаж е 5 стаи, а долу са по-малко та ти трябва да спиш ти в кухнята, а родителите ти в хола на долния. Не са ли еднакво големи етажите?

Изгонете ги и двамата... да се оправят навън сами като са толкова знаещи тия устакярници. Ама ха!

16.   Къщата е на твоите родители, така че, помолете най-любезно младоженците да се преместят другаде. На село имотите са по-евтини, или да си построят тяхна къща и там да се разпореждат. Ако баща ти не може да си върне фирмата и бизнеса от брат ти - много хора имат малки семейни ферми с животни, с различни насаждения и живеят добре. Ти когато завършиш училище, можеш да си намериш добре платена работа за да помагаш на родителите си. Успех!
П/п. Хората които са от едно семейство, включително зетьовете и снахите трябва да се обичат, подкрепят взаимно и най-малкото да се държат уважително по между си. Ужасяващо е когато семейства се развалят заради конфликти за имоти, пари и хора с лоши характери и големи претенции.

18.   Имам чувството, че приятелката на брат ти му прави магии. Не е нормално човек изведнъж да стане толкова агресивен и алчен към собственото си семейство. Отиди на гледачка, но не й разказвай за положението вкъщи. Ако е истинска гледачка сама ще усети какво става. Успех!

19.   Авторка: мина време оттогава, нашите не ги гонят, защото не искат да ги оставят на улицата, но батко постоянно ме подминава и говори на хората против семейството и се жалва, че нищо не му е дадено. Изтри ме от приятелите си във фейсбук и се подминаваме по цял ден... баба падна онзи ден и той я подмина, добре че бях наблизо да и помогна да стане.