Споделена история от Семейство

Майка ми не ме разбира и подкрепя
Здравейте. Аз съм момче на 20 год. От разведено семейство. Няма да навлизам в подробности ще ви споделя конкретния проблем. Преди 2 месеца дойдох в Германия при майками за да работя известно време и да си събера пари и след това да се върна защото имам сериозна връзка с приятелката ми, която много тъжеше че заминавам. Но явно майками си е правила други планове с идването ми. Тя живее тука сама от 1 година е тук. Не сме роми но се записа към социалните уж заради мен за да ми плащат курса по немски. Отделно тя води 2 дела към баща ми за родителски права за да вземе малките ми сестри тук където те в момента живеят с баба ми. С идването и казах плановете ми стори ми се че ме разбра. Работя за 300 евро на месец и е смешно момче на 20 год в чужбина да взема толкова пари. И преди малко и казах че искам помощите които тя получава за мен (250€) да ми ги дава на ръка защото и аз си имам паланове какво да правя ( в случая да си взема кола и да събера пари до лятото да се върна в България). Но тя ми се сопна остро обиди ме и ми каза -" Щом е така сине майчин щом аз не съм ти семейството и искаш да си самостоятелен добре но ти сега загуби моето уважение и подкрепа оправяй се сам както можеш ти си най-голямото ми разочарование"... И то защо защото искам да съм самостоятелен и да си събера пари защото си имам мои планове за в бъдеще. Цял живот съм бил неразбран и неподкрепян ужасно много ме боли.. и си мисля да си замина за България и просто да си гледам живота защото майка ми е да... най-святото нещо но човек трябва да се изгражда самостоятелно като личност, моля споделете коментарите си, благодаря Ви за вниманието :)

Коментари

1.   Ами, авторе 250 евро не са малко пари, сам виждал след като работиш цял месец за 300 - ако сте в Германия майка ти веднъж има право на детски в размер на около 190 евро за всяко от децата си до навършването им на 25 годишна възраст, като забележи - за целта изобщо не е нужно децата да са в Германия! Тоест може да подаде молба и да получава тези суми и за братята и сестрите ти. Отделно от това, след като си в домакинството и и тя е на редовен трудов договор, получава и данъчно облекчение, което според размера на заплатата варира до няколкостотин евро всеки месец. Сам разбираш, че става въпрос за пари... теоретично се предполага, че майка ти тези суми ги дава за издръжката ти - на практика обаче най-вероятно не е така, заради което се и дразниш. Не знам какво да ти кажа, освен че имаш право и напълно те разбирам - но каквото и да направиш в тази ситуация майка ти все ще изкриви нещата, за да те изкара неблагодарник... Влизам ти в положението - за млад човек да стои в чужда страна за 300 евро е подигравка, кофти е и да знаеш че собственият ти родител взима пари уж за теб, които обаче не стигат до теб. Ситуацията е наистина деликатна, дано не си развалите трайно отношенията с майка ти

2.   На 20 г. Си и е редно тя да ти дава парите от помощите. Но не можеш да й ги вземеш насила. Защо не си намериш друга работа, която е по-високо платена или пък да рБотиш на две места? Така по-бързо ще събереш парите. А ти помагаш ли й все пак за режийни и пр.?

3.   Къде работиш за 300 евро? Това си е невъзможно направо. Отдел си дошъл тука да се вайкаш за такива дребни неща. На много хора майките са ни шашави. Баща ти е разбрал за нея и е бягал навреме, пък за теб сега е шок.

4.   В Германия хич не е смешно на 20 години да взимаш 300 евро. Много хора работят и за без пари - доброволци, Ehrenamt-ове. Тук има много механизми за безвъзмеден труд или нископлатен труд и държавата всячески се опитва да набута младежите поне в един от тях. Майка ти си е правила сметка да си вдигне доходите от твоите детски и други там помощи ако и дават за допълнителен член на домакинството при нисък доход. Като се върнеш в БГ, ще и ги спрат.

5.   ти може да имаш планове, но замислял ли си се, че майка ти има разходи по теб? ти живееш при нея, но един човек си има издръжка - храна, отопление, режийни? със сигурност майка ти харчи доста повече от 250 евро за теб на месец.
не само не реви за помощите, но и виж как можеш да помогнеш на майка си. голям мъж си, пълнолетен си, не чакай майка ти да те издържа, а ти да събираш за кола, с която да се гъзариш в България

6.   Намери си по-добре платена работа в Германия. Имам познат на който майка му работи като медицинска сестра в Германия от двайсетина години. Той идва при майка си за по няколко месеца, и също работи. Ориентировачно, преди повече от десет години взимаше заплата за ниско квалифициран труд около 1000 евро.

7.   "ти си най-голямото ми разочарование" се кава много трудно а в твоя случай това нищожно. Незнам ама май майкати мисли само за себе си.

8.   Чудно ми е как ще научиш немския като ти не можеш да пишеш на родния си език! Не може на 20 г. да допускаш елементарни грешки

9.   Обръщай към България. Време е наистина да си вземеш живота в свои ръце. И момиче имаш, и среда, по-лесно ще се оправиш, отколкото сам в чужбина.

10.   Доста от коментарите не са насочени към темата но все пак благодаря... :)

11.   А опита ли да споделиш това с приятелката си, може би тя е човека който ще те разбере, ние не те познаваме и просто даваме обективно мнение, поговори с нея, сподели и как се чувстваш