Споделена история от Семейство

Не искам да изгубя и дъщеря си
Имам нужда от помощ, специализирана помощ. За съжаление не съм от хората, които могат да си позволят странични плащания, извън сметките и хляба.
Сегашната ситуация е пряко свързана с миналото, затова на кратко ще напиша за него
Омъжих се като студентка, защото забременях след изнасилване. Момчето твърдеше че ме обича, но той и семейството му превърнаха живота ми в ад. С помощта и съветите на родителите си успях да купя жилище, като се надявах да се променят нещата към по добро. След само 5 години Съпруга ми, родителите му, решиха да" продадем " този апартамент на зълва ми. Тя съответно не го плати. Нямах изход и се преместих да живея в къщата на родителите си, която беше празна. След време, за да осигуря образованието на децата си се преместих в София, и семейството на съпруга ми решиха че трябва да накарам родителите си да си продадат къщата за да ми купят апартамент в София, когато те отказаха, ми бе поставено условие да не контактувам вече с тях. Ние с децата живеехме в София, съпруга ми живееше при родителите си и сестра си. Идваше само да вземе от нас пари или пък да "възпита" невъзпитаните ми деца. В един момент ми писна да издържам родители, сестри, любовници, и помолих за развод. Тогава в този момент, се оказа, че зълва ми е изхвърлила съпруга ми от апартамента който присвои, както и от апартамента на родителите им. Съпруга ми остана да живее сам, с една от любовниците си 15 години по възрастна от него на един неотопляем мръсен таван, без баня и други удобства. Един ден отишъл при сестра си и помолил да се изкъпе / декември месец/
при което сестра му му казала да си намери квартира и затворила вратата. Обади ми се по телефона, в този момент бях болна с висока температура, поиска ми пари, а аз нямах, и му казах че нямам защото последните съм ги дала за да си купя амидофен. Каза ми :" днес отидох при сестра си и поисках да се изкъпя, а тя ме изгони. Аз тормозих теб и децата, оставих ви без покрив над главата, разбих си семейството заради нея, а тя сега ме изхвърли. " Това беше последното което чухме за него. При любовницата си беше оставил писмо в което пак казваше че съжалява за това което е направил и че не може да продължава така, че е болен от венерическа болест и аз и любовницата му да идем на лекар. И това е последното което чухме за него. Вече повече от 15 години няма ни човек, ни тяло ни следа,
Мислех, че тези отношения не се отразяват на децата защото всячески се стараех да не ги натоварвам, но днес към днешна дата, констатирам че Дъщеря ми е тръгнала по пътя на баща си.
Винаги е била конфликтна и винаги аз съм била виновна в нейните очи, за да я предпазя от наркотици и лоши приятели докато беше ученичка, бях доста строга майка, не я пусках да ходи насам натам, за първи път посети дискотека когато беше девети клас и то под моя поглед, аз бях с тях. Гледах да не демонстрирам колко много ги обичам, и колко много се гордея с тях, защото Майка ми винаги казваше че дете се целува само като спи. Дори съм ги и била, трябва да призная това със срам. Докато беше ученичка, гледах да не контактува много много със свекър ми свекърва ми и зълва ми, но когато порастна и завърши, реших че е достатъчно голяма да преценява кой и е приятел, кой я манипулира и тн. Започна да контактува с тях и в един момен спря да ми вдига телефона си, не знаех къде живее с кого. Отначало се стараех да зачитам личното и пространство, за да и покажа че и имам доверие, реших да отида да работя в чужбина, за да може да си стъпим на краката, но не се получи, върнахме се от гурбет и трябваше да продадем апартамента на партньора ми, за да покрием натрупани сметки към Софийска топлофикация, Вода Ток. Тогава разбрах, че тя понякога живее дълги периоди при леля си или при баба си и дядо си, че са и обещали да и дадат апартамента на свекър ми и свекърва ми. Не реагирах негативно, мислех че е минало време, че страданието може да е облагородило сърцата им, и може би пък дъщеря ми ще замести празното място на баща си там. Честно, беше ми жал, за това което трябваше да преживеят
Междувременно малката ми дъщеря се омъжи и живееха със съпруга си в собствено жилище,
След продажбата на апартамента решихме че на голямата ми дъщеря, мога да пригодя един магазин за живеене, направихме ремонт, имаше си отделно спално помещение, кухненски кът, баня с тоалетна, в моите очи всичко необходимо. На дъщеря ми не и хареса, и започна да ходи тук и там при различни приятели да живее. Дълго време този магазин се ползваше само за склад. Впоследствие тя намери някакво момче, което искаше да живее там, и след ремонт се нанесе, Живя доста години там, две ли три ли, а дъщеря ми при Приятели и приятелки, които ние не познавахме, не ни допускаше до тях, не знам на нито един от обкръжението и когато и се обаждам не вдига, телефона Вчера ми казват, че практиката при нея е следната : живее някъде, без да подпомага сметките, без да работи, без да споделя реда в къщата където е гост, и когато някой и направи забележка вдига скандал. Живее изключително здравословно, изисква продукти от био характер, които съответно са и по скъпи, когато и обяснят че нямат възможност да и купят, се разсърдва и казва " Значи няма да се яде" и за нея не е проблем да стои два дни без да хапне нищо. Не се съобразявала с никого, дори и с малкото бебе в къщата, за най малкото нещо което не и е по волята правела скандал, а има много язвителен език, също като баща си. Сякаш виждам баща и на среща си. Успешно кара хората да се чувстват виновни, за това че стои гладна с дни, но днес така утре така, в един момент всеки се отказва от нея и когато усети че е напечено, се изнася. Сега вече втори ден я няма не знаем къде да я търсим, изключила си е телефона, няма зарядно в себе си, няма пари, не знаем с кого е тръгнала. И по важното, не знаем как да стигнем до нея да говорим с нея. Това което ми разказаха за поведението и последните дни, седмици, месец, е едно към едно това което виждах и научих за баща и. Косата ми настръхва! Не искам да загубя детето си, а не знам как да стигна до нея, да и помогна, Вярвам че ако успея да я накарам да говорим, може да помогне но не знам как!

Коментари

2.   Госпожо, няма какво повече да направите за нея тя е пълнолетна оставете я да си троши главата може сама да се осъзнае!

3.   Дете се целува, докато спи... българска простотия. Държала си я строго, предпазва с липса на любов, строгост и си смятала че със забрани, ще постигнеш правилният път. Ето го и резултата. Гледай историите на Ани Владимирова, доста неща се ти се изяснят. Сега пак се опитваш да подредиш нещата в правилният път, но е късно. Помолих за развод... много красноречиво. Беше ми поставено условие....
Дано сама се осъзнае, не можеш да я превъзпитаваш на тези години.

4.   Не можеш да ѝ помогнеш. Генът вода не става! Тези явно са родова линия на психопати, манипулатори и самоубийци. Жалко, че си се забъркала с тях. Като те чета - и ти не си цвете за мирисане, но тяхното е патологично. И да искаш, и да не искаш, вероятно вече си загубила дъщеря си (не че някога си я притежавала, и не че тя отдавна не е пълнолетна и извън твоя спектър на влияние) - дано не са я свитнали и физически.

5.   Здравей. Според мен начин да я накараш да говори е чрез сестра и. Помоли я да я викне на кафе и да я поразпита. Ако не се получи според мен тя трябва да посети психолог. Някой ден си поговори с нея и ако не можете да проведете нормален разговор повиши и тон и я заплаши че не се ли промени започва да посещава психолог. Според мен тя си е за бой даже. Извини ме за грубото ми мнение, но аз такива хора не търпя. Ако ти не се намесиш сега то няма кой. Но запомни че трябва накак да я сплашиш. Успех

6.   Написаното от теб е твърде откъслечно, непоследователно и нелогично, за да вземе човек отношение. Скриваш, премълчаваш и не поясняваш много неща. Определено не си откровена, дори и анонимно. Останах с тягостно, неприятно впечатление и не мога да взема страна.

7.   Лелеее извинявай ама тази искория звучи толкова невероятно, че направо е като съчинена. Предполагам, че умишлено си пропуснала всички свои лоши черти и постъпки, за да изглеждаш като светица сред дяволски изчадия. Историята ти е като лъжа съчинявана в момента на писането. Първо си се оженила, след като си забременяла от изнасилване? !? МОмчето твърдеше че ме обича? Кое момче? Което те изнасили? Верояно да, щом дъщеряти приличала на него!! Има ли нормална жена, която би се оженила за изнасилвача си? Извинявай ама още от тук историята ти взе да понамирисва. После родителитена изнасилвача ти"твоя съпруг" ти казали да си "продадеш" жилището на сустра му "без пари естествено"? !? ! Извинявай ама с толкова акъл как си станала студентка? И след това забележи, щом си си дала жилището на сестрата на изнасилвача си от няма къде да живееш си отишла да живееш със изнасилвача си в жилището на родителите си? !? !! И там разбираш ли той и роднините му решили, че трябва да накараш родителите ти да го продадът? !!? Тука нещо вече взе да ни баламосваш. И след като родителите ти отказали ти забранили да контактуваш с майка си и баща си? И как точно могат да ти забранят? После изведнъж ти си в София, съпруга ти в друг град и идвал от време на време да му даваш пари за да живурка и издържа любовниците си? !? ! По принцип по закон, той трябва да плаща а не ти на него и това всеки средно интелигентен го знае а ти от къде изкочи, че си единствената, която не го знае и уж си бедна пък издържаш съпруг и любовницата му? После развод, 15г. изчезнал, и хоп дъщеря ти, на която не си давала да общува с лошите свекър и свекърва изведнъж като станала голяма и отишла при тях да живее? !? ! Или те не са такива каквито ги описваш или при теб е по-голям ад отколкото при дявалските изчадия? Което и да си избереш не е в твоя полза. След това с "партньора" ти продавате жилището за сметкит от парно? !? И давате някакво мухлясало мазе, пардон МАГАЗИН на дъщеря си да живее в него? Олеее каква е тази история? Не е възможно всичко това да е истина. Жена ти цял живот продаваш апартаменти, как пък не построи един за децата си? Предполагам, че и на родителите ти апартамента в крайна сметка си продала? Нали? А това накрая как дъщеря ти от 3години /поне си писала че 3 години живеел наемател в мазето/ живеела по приятели, които на третия ден я гонели!? !? Първо не вярвам, че има много приятели които биха приютили някого още повече да има триста-четиристотин такива приятели, та да ги обиколи за по три дена всичките, за да изкара 3 години по гостита и то с капризите си! Тука вече се оля. И накрая да не забравя, ти добричката самарянка, дъщеря ти не иска да те чуе, не ти вдига, не иска да те вижда, но пък ходи да вижда лошите си дядо и баба, които освен, че сас свързани с изнасилването на майка си, и откраднали и парите и имотите.

8.   Историята звучи твърде невероятно. Ако е реална, то не мога да повярвам как човек може сам да обърка толкова много живота си, че и този на децата си. Първо не трябва да се жениш за изнасилвача си, а да го докладваш в полицията и да го осъдиш. После-слушаш неговите родители, а не себе си. После-не целуваш децата си? ! Защо? ! Кого да целуваш, тогава? Ако дъщерята е зачената при изнасилването, то тогава подсъзнателно си я обвинявала за лошия си живот и отношения с мъжа си. Ти си си виновна, че не си се отнасяла с обич към нея. И тя с право се крие от теб. дано има късмет и да й върви в живота. Някак си си слабохарактерна(слушаш чужди хора, а не себе си), а после си го изкарваш на децата. Те не са виновни за липсата на силна воля и самостоятелност при теб.

10.   Има нещо гнило в тази история. Браво на номер 7, перфектен коментар. ''Светица сред дяволски изчадия''- много ми хареса.
Авторке, какво да ти кажа- за мен ти си неспасяем случай, и да е вярна, и да не е вярна тази история- и в двата случая си неспасяем случай. Ако е вярна- що за живот е това, ако е измислена-що за въображение е това?

12.   Ужас, във всяко второ изречение говорите за някакви жилища, покупки и продажби. Нищо човешко няма във вас.

13.   Дъщеря ти не е твоя собственост, че да не искаш да я изгубиш. Децата се раждат, за да живеят собствен живот, не за да служат на родителите си.

И защо си искала да й пригаждаш апартамент, вместо да я оставиш да си намери работа и квартира, или да живее на общежитие докато учи?

Въобще, притиснала си дъщеря си уж от "любов", но всъщност си я лишила от житейска опитност, а и омразата ти към баща й е била доста осезаема.

14.   Не мислите ли, че това, че сте следвала съвета на майка си е направило дъщеря ви такава.

15.   Докладвайте в полицията. Доста сте лишила дъщеря си от любов, не сте я целували, била сте я, а това, че е посетила дискотека в девети клас-много е рано не е късно както твърдите. Ще я намерите и после поговорете с нея и и покажете, че я обичате.

16.   Боя се, че вече сте я загубили като дъщеря. Грешката ви е в миналото, когато сте подписали с баща й. Не сте повярвали, че ви обича, а сте му позволили да манипулира мазохистката във вас. Семейството му не е направило живота ви ад, а така сте се чувствали, защото сте ги мразели, заради това, което синът им ви е причинил, иначе хората може да са се отнасяли прекрасно, щом твърдите, че ви е жал за тях. Не е било зле да помислите за развод веднага след раждането.
След като родителите ви са помогнали за жилище, щяха да ви подкрепят и за това решение.
Били сте я, ограничавали сте я, и не сте я целували, не за да я възпитате строго, а просто, защото не сте я обичали (подсъзнателно, разбира се ). Децата усещат, те не могат да бъдат излъгани. Сега вече е късно. Възможно е да е напуснала жилището, което сте й подсигурили не поради капризи, а просто, защото не иска нищо от вас. И сега не усещам в думите ви любов.
Добрата новина е, че води здравословен начин на живот и има приятели, на които може да разчита.
Съветвам ви да не търсите връзка, преди да ви потърси тя, а само да се молите да има късмет и срещне хора, които да й помогнат да си стъпи на краката и изчисти негативизма, събиран досега.
Идеята да използвате сестра й за посредник е добра.
Вярвам на всяка ваша дума и съчувствам за изпитанията, през които сте минали.