Споделена история от Семейство

Безотговорни свекър и свекърва
Здравейте, мъка ми е, че започвам тази тема, но за първи път от много време търся да споделя с други хора свой проблем. По принцип в живота ми почти всичко се е развивало нормално. Преди 10 г. срещнах любовта на живота си. Оженихме се наскоро, тъй като ще емигрираме в друга държава. Живеем си чудесно и в радост. За съжаление тая в себе си едно противоречие относно неговите родители и позицията на мъжа ми спрямо това, което сега ще ви разкажа. Когато се запознахме с мъжа ми, неговото семейство беше много добре обезпечено. Впоследствие те загубиха всичко - дом, работа и останаха с едничка възможност да се пренесат в къщата на село. Мина се едно време, в което те стояха без работа, неразбиращи как да се справят с положението (може би невъзможност да се осъзнае станалото) и затъваха в дългове. Двамата с мъжа ми тъкмо бяхме почнали работа на някаква прилична заплата, която за 2-ма души би стигала да живеят сравнително добре. Все пак ние пребивавахме у дома на моите родители след като цялото му семейство остана без дом и се наложи тази промяна. Да, обаче ние изплащахме дълговете и на свекъра, свекървата... и изхранвахме баба, дядо и сестра му на моя мъж. Стана доста трудно и решихме, че единствения вариант да осигурим препитание и работа за хора на по над 50 години, е да вземем животни, които те могат да отглеждат. Като цяло чудесна идея, защото в момента наистина е по-добре, отколкото гладните жалки години преди време. Но... те не спряха да правят каквото намерят за добре без да се съобразяват с мнението ни. Продължиха да живеят по-охолно без да правят сметка и да осъзнават, че всичко жертваме в тяхно име. Започнахме много да се караме с моя мъж и напълно го разбирам, когато каже, че това са му родителите и няма да ги остави да живеят в мизерия. Тъй като обаче аз съм отраснала в семейство, в което всеки си носи последствията и родителите ми са тези, които са се лишавали от доста в името на децата си (а не обратното), моето съзнание не може да приеме ситуацията за нормална. Факт е, че и двамата останахме разочаровани, че родителите му са едни непораснали деца, напълно безотговорни не само към себе си, но неосъзнаващи, че завличат и другите. В момента ние сме на 30... пропуснали няколко години без да отгледаме семейство, изплащащи кредит и живеещи на квартира. Моите родители също са платили доста, за да можем да покрием разходи по фермата и да живеем по-сносен живот. Срам ме е даже от тях, че се налага да издържат и други хора без да им е работа, но те са такива - добри. А аз - егоист, които не може да се примири, че все така продължаваме да поддържаме и сигурно до края на живота си да издържаме хора, които трябва да се справят сами. Виждам някакво спасение в бягството ни в чужбина, но и виждам как те се надяват, че ще продължим да ги дондуркаме (а моят мъж даже ги окуражава, в което). Срам ме е от себе си, че съм егоист и че не разбирам, че наистина се трудят много в грижата около животните, но ние продължаваме да се гърчим и лишаваме, а те... да не се съобразяват.

Коментари

1.   " че наистина се трудят много в грижата около животните, но ние продължаваме да се гърчим и лишаваме," - какво искате от хората, те да живеят в лай.ата, а вие да папкате печалбата!? Наистина разсъждаваш като егоист. Лошото е, че го съзнаваш и се възприемаш такава. Значи промяна няма да има, оставете старите да си живеят спокойно живота.

2.   Ем тва е семейството, от толкова много хора все ще има отрепки и трябва да ги търпиш.

3.   Не бих го изтърпяла. Да помогна ,да! Но да ги отглеждам,абсурд! Големи,здрави,прави хора. Да си правят сметката !

4.   Заминават е, раждайте си деца и като имате такива, без да искате ще спирате полека лека кранчето.

5.   Не, не си егоист. Редно е да спрете да ги издържате и да започнетеа да събирате пари за свое дете. Така кажи и на мъжа ти. На по 30 г. Е време да имате дете или деца и да се грижите за тях, а не за здрави, прави хора, които могат да се издържат сами. Ако до година-две мъжът ти не престане да им дава пари, по-добре се раздели с него и търси мъж, който иска да има дете и да се грижи за него.

6.   Ами добре, нека мъжа ти ги издържа, както и себе си. Разпределението на твоята заплата да бъде само твоя грижа. Не виждам защо трябва да издържаш неговите родители. Като се прави на мъж, нека е мъж...

M31

7.   Не си егоист, а си напълно права. Не му е работа на мъжа ти да гледа родителите си. Неговата работа е да гледа теб и вашите бъдещи деца. Може би докато нямате деца и той още не може да преразпредели вътрешно приоритетите си.

8.   Извинявам се но от всичко което си написала не се разбира нищо освен това че се грижите вие но как се грижите не се разбира. Лично ти как се грижиш, колко заплата изкарваш и какво очакваш от мъжа си не е ясно? Писала си че изхранвате някакви баба и дядо, издържате свекър и свекърва и сестра му на мъжа ти, ееее на кви заплати работите че да издържате 7 човека и кредити да изплащате и квартира бе? Посмали малко!
Това което лично аз разбрах е че сте живели при свекърите докато те не са фалирали, чия е вината те да останат без жилище не става ясно, затова може да се вади извод че мъжа ти им помага защото се чувства виновен. После си решила свекърите ти да работят за вас да ви гледат животни, като тук е проблема ти мислиш че животните са твои те мислят че животните са техни и става ясно че ти не си съгласна с решението им кое да остане за вас от животните и кое за тях, имаш желание те да се свият да живеят мизерно и да ви ринат на животните докато вие си папкате субсидииката и домашната луканка. Обаче както сама си писала по горе животните сте ги взели за тях така че би трябвало да е логично те да правят каквото намерят за добре без да се съобразяват с мнението ви.
Съжалили сте ги че са безработни взели сте им животни, какво искаш не разбирам? Всъщност разбирам искаш да имаш ферма в тяхната селска къща и свекърите ти да са ти работници в фермата ти, обаче те нещо не са на това мнение. То не знам дали на планетата има свекъри които биха били съгласни да са черноработници на снаха си в собствената им къща /селска но собствена къща/.
Седни си на дупето осъзнай се какво точно искаш от свъкърите си и би ли направила това за снаха си, ти би ли ринала на животните на снаха си в своят собствен двор, за да може снаха ти да се тупа в гърдите че е фермер.

9.   Браво бе, много сте добре, ама в дома на родителите. Това добре ли е...

10.   Прекрасно те разбирам. Вижте какво можете да направите да ги оставите тези хора сами на себе си. Все пак - всеки има право и задължение да изживее живота си сам. Като ги обгрижвате - те как могат да си извадят поуки от това, което им се случва? Виж поговорете с мъжа ти - знам, че са му родители, но с какво им помага като им е включил апарат за изкуствено дишане. Все пак - трябва и те да живеят своя живот. А на тази възраст едва ли ще се променят. Може би пък ще се променят ако ги оставите? А?

11.   Така е като се нагърбиш с чуждите проблеми