Споделена история от Семейство

Родителите ми са ужасни, на път са да ми развалят семейството.
Запознах се с мъжа ми преди 2г и почти веднага забременях. Е, решихме да се опознаваме по време на бременноста ми, разбираме се, той се разбира и с по голямото ми дете от първия ми брак. Въпросът е в това, че разликата ни е голяма. аз съм с 10 години по голяма от него. Обичаме се много, гледаме си децата но родителите ни всячески се опитват да ни разделят. Неговите поне вече млъкнаха и ме приеха, но моите продължават. Ту той не ставал за баща, ту аз съм лош родител, само защото не съм била проверила домашното на големия или защото малкия отказва да прохожда а вече мина годинката. Или съм лоша домакиня била, или нещо друго. И най - лошото е, че го казват все на моя мъж а той не иска да застава между нас. Последното им изказване е, че му казали, че сме прекалено строги към големия и изискваме много спрямо училището и за това са щели да викнат хора от "закрила на детето", за да ми го вземат. С какво сме били лоши? Нито е бито детето, нито сме го тормозили по някакъв начин - нахранено е, има си дом, купуваме му каквото му трябва, глезим ги и пак сме грешни. Кофтито е, че се изнервяме така и има напрежение между нас с мъжа ми и се и караме за такива работи. А се питам аз защо се опитват да пречат да си живеем живота както е за добре и къде бяха когато аз имах нужда от родители, а сега ми се правят на такива вече съм на 32 от които само 12 години те са ме гледали, като са ме зарязали на село на 8месечна възраст. Останалите 20 години съм се оправяла сама, защо сега се опитват да се мешат в живота ми. Колко пъти да бягам вече и от къщи и от града? Гонили са ме от тях дори и с дете на 2 години на ръце а сега се опитват да ми го вземат. Не знам как да постъпя с тях. Не мога да говоря с тях, защото те ми се карат постоянно и аз нищо не им казвам, а само плача. Не мога и да огранича вижданията, защото живеем на близко и се засичаме постоянно. Те ще ми развалят семейството. Имам чувството, че колкото и да ме обича, мъжът ми ще ме напусне заради тях. ПРОСТО ВЕЧЕ НЕ ИЗДЪРЖАМ!

Коментари

1.   Те нямат право да те обвиняват за каквото и да било. Я се вдигни малко и ги постави на мястото им, а не се крий да плачеш. На 32г. си немогат да ти казват какво да правиш и вече не си малка да те командват. Как изобщо можеш да им позволяваш такива неща, ти да не си за подигравка? Отначало като четях историята помислих, че живеете заедно и така си обясних нещата, но като видях че не е така и сте самостоятелни направо лошо ми стана. Дори и да живеете близко, все пак имате собствен дом. Незнам как, но вие с мъжа ти сами ги допускате по някакъв начин близо до вас, ако и двамата им обърнете гръб и не ги слушате са безсилни. В най-лошия случай може да си издействате ограничителна заповед, но не мисля че ще се стигне чак до там. Ще се оправите спок, само не си мълчете. Успех. Маry Jane

2.   Пълен игнор на всички, докато не се научат да уважават избора на децата си, мнението и начина им на живот! Семейството ти е с този човек, не с вашите!

3.   благодаря за коментарите. дават ми кураж доста. вчера и на моя мъж му прекипяло вече излезна с един приятел да се разведри и да помисли какво да правим и вече сме го решили че ще се местим в неговия град който е на около 400км от тука така че мисля че ще си решим проблемите. е верно че всичко на ново пак трябва да почваме ама щом е за добре сме готови да рискуваме да напуснем тукашните си работи и да работим за по малко ако си намерим други работи но е важното че няма да имаме ядове. само трябва малко още да изтърпим докато си подготвим всичко. вижте до къде могат да стигнат едни родители да си изгонят детето само и само да са прави в всичко. дано не изкуфявам чак толкова като тях

4.   Тези неща се оправят веднага след брака, ако родителите все пак не са проумели нещо много просто - не гледай на другия в канчето. Е, не е късно да поставите нещата на местата им, но трябва да сте заедно с мъжа ти- не ти да плачеш, а той деликатно да стои настрана - озъбете им се, грубо казано, веднъж и дори и с цената на временно отчуждаване, докато кандисат. Не отстъпвайте от вашето и по-скоро действайте, да не стане късно, или се местете, както сте решили.
Мечо Пух