Споделена история от Семейство

Нашите ме изгониха от вкъщи, а съм само на 15
Хора помагайте! Не знам какво да правя! Нашите ме изгониха от вкъщи, а съм само на 15... нямам къде да отида, нито пък мога да се издържам... ще остана на улицата и ще трябва или да ровя в кофите или да прося и да спя по пейките... много ми е гадно! Ще питате защо са ме изгонили, ами защото според тях вече съм била достатъчно голяма да тръгна по своя път и ми казаха да съм се изнасяла при гаджето ми... обясних им, че нямам такова, а те не ми повярваха и ми казаха, да не лъжа, че нямам, а да съм отидела да живея при него... пак направих опит да им обясня, че си нямам приятел, а те тогава ме отрязаха с думите: "И да нямаш, нас тва кво ни засяга, намери си и отивай да живееш при него". Вече ми събраха багажа и ми позволиха да остана само тая вечер, най-късно утре сутринта трябва да се изнеса или те ще ме изхвърлят на улицата като куче... незнам какво да правя... мисля си да взема да се самоубия и без тва вече животът ми няма смисъл... вие как смятате има ли някаква вратичка за измъкване или самоубийството ми е единственото решение? иначе оставам на улицата, то тва не е живот, по-добре да умра, отколкото да остана на улицата...

Коментари

1.   Не могат да те изгонят. Те са длъжни докато учиш да те издържат. Отиди в закрила на детето и им разкажи това те ще се погрижат за всичко. Mary Jane

2.   До 18 години нищо немогат да ти прават!! А и нямаш ли близки (леля,баба,дядо) ? Една моя приятелка на 14 я изгониха защото ги лъжеше и тя отиде в нейната приятелка да живее, но вече си живее пак в тях си обаче майка и е забранила да и казва мамо!! :(

3.   Как пък почно на 3-ти март горешиха :)
Интересни отношения имате щом на единия ден всичко е песен, а на другия те гонят от вас. Винаги можеш да си намериш приател. Потърси в някой сайт за запознанства, все пак имаш още няколко часа :)))))

4.   Що за родители са това? Не се самоубивай, отиди в някоя приятелка, позната..роднини, братовчеди, както казва номер 2..Все трябва да има някой! Помисли си, дали не си направила и нещо друго, за да те гонят..

5.   Може би се болни мозъци тия твои родители. Стой си и се прави на разсеяна.

6.   :) Мило момиче, на първо място - много е странна тази твоя история. Как така ще те изгонят родителите ти? Алкохолици ли са, наркомани ли са? Това са въпроси, и то не реторични. Второ, има служби за закрила на детето - в която и социална служба да отидеш - а щом си достатъчно голяма да пишеш тук, значи си достатъчно голяма най-малкото да намериш в интернет адреса на която ти е най-близката СОЦИАЛНА служба и да отидеш там.
Нямаш ли живи баба, дядо? Нямаш ли приятелка, при която да отидеш?
Историята ми се струва крайно измислена. Напиши някакви реални факти, моля те. И непременно пиши тук коя социална служба си намерила!

7.   Съгласен съм с номер 5! Стой си там, прави се че нищо не е станало и ако те изгонят си потърси правата! Заплаши ги - кажи им го това за правата и те може да размислят! Приятен живот...

8.   Не може да те изгонят! Обещай им, че ще слушаш и наистина учи и изпълнявай домашните задължения! Звучи ми малко налудно от страна на родителите... А ти сигурна ли си, че това е истината?

9.   Авторката, кажи какво стана?!

10.   Родителите са задължени по закон да се грижат за отрочето си. Ако го изоставят го поемат социалните служби. Законът е невероятно глупав при положение, че в такива случеи нищо не може да се направи. Те се отказват от нея доброволно и никой не може да ги задължи да си гледат детето. Не знам защо й казвате да се обърне към Закрила за детето. В най-добрият случей ще я дадът на дядо или баба да я гледа, в най-лошия ще живее по домовете до пълнолетие. Такива са ни тъпите закони.

Аз също съм любопитна какво точно е станало, че един родител да си изгони детето.

Момиче, наистина отиди при приятелка или баба/дядо или някъкъв друг роднина. Няма как да не познаваш някой, който би те приютил. Съсед например. Няма да останеш на улицата. Даже си мисля, че родителите ти просто са вбесени и ще им мине до утре.

-Кай-

11.   Пиши ми, обади се или ми изпрати телефон.

viasat@abv.bg
тел. (цензурирано)-Георги В. (цензурирано)

1. Майка ми беше не по-малко мнителна за (мои тайни) контакти с баща ми
2. Има едно друго нещо, което ме кара да си мисля, че приличаш на друг роднина
3.Незнам дали да ти вярвам, но се обади

от модератора - Господин В. разбирам, че искате да помогнете, но от собствен опит ви казвам, че има доста лъжливи подобни сигнали, освен това не може реално да помогнете на малолетно лице - родителските права са у родителите и само социалните служби имат правото да се намесват. Вие бихте били формално в ролята на отвличащ, ако родителите в последствие подадат жалба в полицията. Не публикувам тел. и името Ви пак във ваш интерес, защото стават публични. Ние не гарантираме за достоверността на историите тук!!!

12.   По празниците социалните служби може да не работят, но общината и падагогическа стая-със сигурност работят и могат да намерят решение или приют.

13.   Благодаря на модератора.

14.   Това истина ли е? Обърни се към социалните служби.

15.   Тя е спряла да пише защото... досещате се нали. Изгонена :S

16.   Ами по добре да иде при роднина защото се пак ще и трбват пари да живее..

17.   Мила... . Ако все още четеш какво са ти писали хората тук и историята ти е истинска, потърси помощ или най-малкото разговаряй с някой в училище (нямам предвид приятели а психолог/ педагог/ класен/ директор). Опитай се да разбереш какво е станало и защо са те изгонили!

18.   Положението е ужасно :(

20.   Между другото и аз бях така но се оправих с яко работа и вече съм на 35 имам жилище собствено жена и дете и се радвам на живота. Всяко зло за добро!

22.   Много тъжно зная, :( но не се отчайваи толкова по добре нали си на 15 отиди в училище ипопитаи някой добър приятел разкажи му всичко и гопомоли да те вземе за малко а ако не стане отиди при някоиа роднина (баба, дядо, леля, чичо ) и няма как да ти откажат :)

25.   Историята е много стара но нека се включа, нашите ме изгониха на няколко пъти от къщи, защото според тях аз не уча уроците си и съм бил мързелив Идеше ми още тогава да им вдигна ръка като казах че няма да ми видят очите ако се повтори. Като станах 5 клас заживях на улицата, да неприятно беше но свикнах с начина на живот там, в 7 клас почнах да бъркам в кофите, надявайки се да намеря нещо с което да си помогна, но нямаше. Просех по улиците, накрая като станах 9-10 клас нашите се осъзнаха но отказах да се върна при тях Почнах 12 клас и само се прибрах в къщи но нашите ги нямаше и изтраях 2 години докао завърша сега съм почти на 26 и съм в друга държава и живея сам